Za jak dlouho přiznali otcovství? Stihl tatínek otcovskou?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.6.21 10:08

Za jak dlouho přiznali otcovství? Stihl tatínek otcovskou?

Dobrý den,

žena je v rozvodovém řízení a před pár dny se nám narodilo mimčo, žijeme spolu už rok a půl, akorát rozvod se trochu protáhl. Slyšel jsem, že jde přiznat otcovství ve velmi krátké chvíli na jedno stání. Má s tím někdo zkušenosti jak dlouho to trvalo? Standartně já přiznám otcovství, manžel vyvrátí a žena potvrdí oba úsudky. Na otcovskou dovolenou se má nastoupit do 6. týdnu od narození dítěte. Dá se to stihnout nebo už s ní nemám pro jistotu počítat a naplánovat si svou?

Předem děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28777
25.6.21 10:16

To ti asi nikdo neřekne, záleží na kdy vám dají to stání, ale pokud už je dítě na světě a ještě nemáte termín, tak bych s tím moc nepočítala, ty termíny se nedávají na příští týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21457
25.6.21 10:32
@Anonymní píše:
Dobrý den,

žena je v rozvodovém řízení a před pár dny se nám narodilo mimčo, žijeme spolu už rok a půl, akorát rozvod se trochu protáhl. Slyšel jsem, že jde přiznat otcovství ve velmi krátké chvíli na jedno stání. Má s tím někdo zkušenosti jak dlouho to trvalo? Standartně já přiznám otcovství, manžel vyvrátí a žena potvrdí oba úsudky. Na otcovskou dovolenou se má nastoupit do 6. týdnu od narození dítěte. Dá se to stihnout nebo už s ní nemám pro jistotu počítat a naplánovat si svou?

Obavam se, ze otcovskou si vybrat nestihnes :roll: Ale pokud je toto jediny problem, pak cajk :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35373
25.6.21 10:36

A mate už podaný návrh? Pokud ne, tak se obávám, že to nestihnete…Pokud ano, zaurguj na soudu nařízení jednání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.21 10:46

Návrh

@veria píše:
A mate už podaný návrh? Pokud ne, tak se obávám, že to nestihnete…Pokud ano, zaurguj na soudu nařízení jednání.

Nemáme, v pondělí bude teprve rodný list a návrh před porodem podat nejde, potřebujete rodné číslo dítěte + rodný list, někteří říkali že to je jednoduché na jedno stání a že tyto případy jsou soudy schopny vyřešit za 2-3 týdny. Proto se tady ptám jen jestli má někdo praktickou zkušenost :) myslím že polemizovat není třeba.

• Citovat
  • Nahlásit
35373
25.6.21 10:51
@Anonymní píše:
Nemáme, v pondělí bude teprve rodný list a návrh před porodem podat nejde, potřebujete rodné číslo dítěte + rodný list, někteří říkali že to je jednoduché na jedno stání a že tyto případy jsou soudy schopny vyřešit za 2-3 týdny. Proto se tady ptám jen jestli má někdo praktickou zkušenost :) myslím že polemizovat není třeba.

Ja s necim polemizuji? Ja jen rikam, ze bude zalezet kdy soud naridi termin a to muze byt velmi ruzne a do par tydnu to vetsinou neni, kor ted pres leto, i soudci maji dovolene. Se soudy mam zkusenosti az az :lol: podejte navrh a uvidite no. Muzete zkusit na soud zavolat a pozadat o prednostni narizeni, pokud to je mensi okresni soud, mohli by vyhovet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5424
25.6.21 10:57
@Anonymní píše:
Dobrý den,

Na tvém místě bych s otcovskou nepočítala, to spíše nestihnete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22464
25.6.21 11:04
@Anonymní píše:
Nemáme, v pondělí bude teprve rodný list a návrh před porodem podat nejde, potřebujete rodné číslo dítěte + rodný list, někteří říkali že to je jednoduché na jedno stání a že tyto případy jsou soudy schopny vyřešit za 2-3 týdny. Proto se tady ptám jen jestli má někdo praktickou zkušenost :) myslím že polemizovat není třeba.

za mě je to spíš nereálné -) podáte to v úterý, než se to dostane někomu na stůl je střed/čtvrtek, pak to přidělí soudci, ten to na čte, naplánuje datum, rozešle. Blbý je, že o prázdninách vybírají soudci dovolenou a jsou omezeni i dovolenou svých protokolujících, takže o prázdninách bych s vyřešením moc nepočítala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat