Za jak dlouho se dostavi bolest briska po Vigantolu?

30
21.2.21 21:42

Za jak dlouho se dostavi bolest briska po Vigantolu?

Zdravim vsechny,
prosim o zkusenosti, podle ceho jste usoudily ze problemy s briskem miminku zpusobuje Vigantol? Mam na mysli, zda se treba bolest briska dostavi treba za urcitou dobu po podani Vigantolu.. Nasemu brouckovi jsou 4mesice, myslela jsem ze ho boleni prejde po 3mesicich kdyz se vic hybe, ale prijde mi to porad stejne ne-li horsi, driv jsme preventivne 1× denne davali na noc Babycalm a vse ok, ale ted uz to nejak nefunguje, tak hledam po cem by to mohlo byt, plne kojim a sve jidlo si hlidam, ikdyz bez efektu.. V noci mi to prijde ze to ma maly nejhorsi, ikdyz ono se to moc nepozna, je plakavy mimi, ale v noci ho to hodne budi :-(:'( a Vigantol davam rano.. a pouzivame i „Biogaiu“.. Diky za odpoved

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
546
21.2.21 21:47

Většinou do tří dnů. Zkoušela jsem několikrát a vždy průšvih 3ti den. Už dávám jen od Terezie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4020
21.2.21 21:48

Osobně si nemyslím, že Vigantol muže za boleni břicha. Je to D s olejem a pokud ho vyměníš za jiné D, tak nevěřím, ze složením to bude jiné. Spis mi přijde, ze na Vigantol se to svádí. První syn na bolesti břicha netrpěl nikdy, druhy syn na UM, takže jistota nenadymaveho jídla… na břicho trpěl brutálně, koliky na tři hodiny, úplně rudy, šílené trápení. 3M měl teď 15.2. a už někdy na začátku února to samo odeznelo a Vigantol mu kapu furt stejně… holt některé děti mají to trávení citlivější a dele trvá než dozraji střeva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
21.2.21 21:53

@Verurizeckova ve vigantolu je jiný olej než v terezii a právě ten olej to dělá.

Začala jsem ho dávat sobě. A měla sem takové bolení, že díky nikdy víc… Pro jistotu jsem to také zkusila víckrát, abych si byla jistá, že sem něco nesedla. A opravdu 3 dny na vigantolu a taková kolika, že sem myslela že chcipnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
876
21.2.21 22:04

Dávám o 14 dnů, a vůbec na bolení břicha netrpěl syn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4020
21.2.21 22:25

@KeckaJ já si ho kapala 2 roky a nikdy mě břicho nebolelo, 10 kapek denně. Ona ta psychosomatika děla hodně… když tomu věřit chceš, tak to samozřejmě tak být muže :nevim: pro mě za mě, je mi to buřt, ať si každý kape co chce. Pointa je, ze Vigantol je jako jediný lék, který obsahuje všechny prvky vitamínu D, vše ostatní jsou jen doplňky stravy. Je to tvoje dítě. Píšu jen svou zkušenost ze dvou děti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
21.2.21 22:27

@Verurizeckova i v přívalové. Letáku mezi nežádoucími účinky najdete plynatost, zácpu a bolesti břicha ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
21.2.21 22:29

@Verurizeckova Jo beru i tento názor. Ale dítě trápit nebudu. To to asi nemá vsugerované. A poprvé jsem do toho šla s tím, že mi to nemůže nic udělat…
Taky beru, že někomu to nedělá nic. Někomu hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4020
21.2.21 22:29

@flicek18 jo to je v každém pribalovem letáku snad ke každému léku… stejně jako koprivka, atd atd.

Edit: nezpochybňuju, že někoho bolet břicho muže… jen si myslím, že na Vigantol se svádí jakákoli bolest břicha. Ale ono proste mimina to břicho bolí. Mají nezdálo trávicí soustavu a někdy to proste trvá…

Příspěvek upraven 21.02.21 v 22:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
21.2.21 22:36

Taky jsem měla podezření u dcery, zkoušela jsem to tak 3× až 4× a prostě mi přišlo, že po Vigantolu je to horší (mívala i nitky krve v pline). Vtip je v tom, že já jsem vůbec neměla páru o tom, že by Vigantol mohl něco takového způsobovat. Nejdřív jsem sama pojala podezření a až pak hledala.

Ale v okolí nemám nikoho jiného, jehož dítěti či jemu samotnému by Vigantol takto vadil.

Jo a jak je uvedeno výše, problém se dostavil většinou 2-4.den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2947
21.2.21 22:43

Každé dítě reaguje jinak, každé je jiné. Dcera měla v říjnu 7 let a dodnes si pamatuju, jaký měla stavy. Zkoušelo se kapat samotné, do MM v různé časové době a prostě katastrofa. Takže Vigantol letěl krasným obloukem do koše :mavam: Teď u syna sem ani nekupovala, ten trpěl chudák na břicho aj bez toho :nevim: Bylo mu teď 8 m a ještě to občas pozlobí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
21.2.21 22:44

Já dávala Vigantol a do dvou dnů takové bolesti, že řval v křečích 7 hodin nepřetržitě (14 denní miminko). To samé Jamieson. Zkusila jsme Vigantol 2× a stejné následky. Opravdu to není vsugerované :D 7 hodin v kuse miminko nekřičí jen tak :) Ale i mně třeba nesedí, mám po něm trávicí problémy. Dala jsem Terezii, která má jiný nosič, a bylo vše dobré :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
21.2.21 22:50

Jo a asi jsem nenapsala dost jasně. Bez vigantolu jsem měla i mám pohodové vysmáté dítě, které bříško netrápí. Po vigantolu obrat o 180… Řev pláč. Protivná a ubolena…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
21.2.21 23:05

@Verurizeckova jo, to jen znělo právě jako by jste myslela, že to z toho nemůže být. Proto jsem to psala. Jojo vím že boelsti u miminek jsou časté až běžné, ale za mě stojí za to vyzkoušet jestli to vignto nezhorsuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat