Za jak dlouho se vám podařilo prodat byt?

Anonymní
27.3.20 13:44

Za jak dlouho se vám podařilo prodat byt?

Ahoj.

Jsme jedni z těch, které úplně ochromila krize spuštěná opatřeními proti korona viru. Bohužel, východisko nevidím, přijdeme o vše.

Jediné, co máme, je byt v panelovém domě, 3+1 v okresním městě asi 50 km od Prahy. Okolo nás je vše, školka, škola, obchodní domy, hřiště, park, zastávka MHD. Tyto byty se tu prodávají v cenách cca 2800000 - 3200000.

Máte někdo zkušenost, za jak dlouho se vám obdobné bydlení podařilo prodat? Raději bych jednala dřív, než se dostaneme do průšvihu. S jakou realitkou máte dobré zkušenosti?

Já se omlouvám, jestli je to blbý dotaz. Na nic jiného nemyslím, celé dny brečím. Jsem vděčná aspoň za brigádu u pokladny, ale ta nás nespasí. Pořád přemýšlím, kam se se 3 dětmi vrtneme a moc možností mě nenapadá, ale zase radši bez bytu a s čistým štítem, než bydlet, ale točit se v exekucích a riskovat, že o něj stejně přijdeme.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2391
27.3.20 13:47

A kam půjdete bydlet? K rodičům?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3265
27.3.20 13:57

Tak ono záleží, kde to je, v jakém stavu atd. My prodávali před 5ti lety asi rok a půl. Pokud můžu doporučit, nejdřív bych zkusila bez RK. Já nemám dobrou zkušenost s žádnou. Dala bych to na bezrealitky.cz nebo na nějaký podobný web a měsíc počkala, zda se někdo ozve. O náklady za právníka na smlouvu či notáře pro uložení peněz bych si připočetla do ceny. Teď půjdou banky s úroky u hypo nízko, ale zase je teď doba taková, že ne každý si může hypo dovolit vzhledem k aktuální situaci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3615
27.3.20 14:02
@Anonymní píše:
Ahoj.

Jsme jedni z těch, které úplně ochromila krize spuštěná opatřeními proti korona viru. Bohužel, východisko nevidím, přijdeme o vše.

Jediné, co máme, je byt v panelovém domě, 3+1 v okresním městě asi 50 km od Prahy. Okolo nás je vše, školka, škola, obchodní domy, hřiště, park, zastávka MHD. Tyto byty se tu prodávají v cenách cca 2800000 - 3200000.

Máte někdo zkušenost, za jak dlouho se vám obdobné bydlení podařilo prodat? Raději bych jednala dřív, než se dostaneme do průšvihu. S jakou realitkou máte dobré zkušenosti?

Já se omlouvám, jestli je to blbý dotaz. Na nic jiného nemyslím, celé dny brečím. Jsem vděčná aspoň za brigádu u pokladny, ale ta nás nespasí. Pořád přemýšlím, kam se se 3 dětmi vrtneme a moc možností mě nenapadá, ale zase radši bez bytu a s čistým štítem, než bydlet, ale točit se v exekucích a riskovat, že o něj stejně přijdeme.

Byt máš ve vlastnictví a nebo platíš hypotéku? Manžel nepracuje a pracovat nemůže?
Vzít si půjčku, kde budeš ručit bytem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13371
27.3.20 14:03

@Martha03 Co, jsem to konzultovala s bankou, tak hypo dolů zase tak nepůjdou. Spíš vůbec. To, co udělala ČNB je spíš pomoc bankám, aby přestály období, kdy klientům budou odkládat splátky. To, že najednou spadnou úroky hypoték třeba o,25% je fakt nereálné. A to banky by k tomu přistoupily, kdyby zájem o hypo vůbec nebyl. Já bych na to nesázela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3265
27.3.20 14:14
@P4ja píše:
@Martha03 Co, jsem to konzultovala s bankou, tak hypo dolů zase tak nepůjdou. Spíš vůbec. To, co udělala ČNB je spíš pomoc bankám, aby přestály období, kdy klientům budou odkládat splátky. To, že najednou spadnou úroky hypoték třeba o,25% je fakt nereálné. A to banky by k tomu přistoupily, kdyby zájem o hypo vůbec nebyl. Já bych na to nesázela.

Ano napsala jsem to možná trošku nevhodně. Nemyslela jsem úplně nízko, ale níže. Podle mého kamaráda, analytika v nejmenované bankovní instituci se můžou dostat až na 1.6% v období mezi 3.tim a 4.tym kvartálem. Kroky ČNB na to nemají vliv, spíš jde o pokles množství úvěru v aktuální situaci a až se to trošku uklidní, budou bojovat o klienty, jelikož spoustě lidí současná situace znemožní vzít si plánovaný úvěr a tak se i bankám sníží počet nových úvěrů. Tudíž budou bojovat mezi sebou o ty, co si budou moci nový úvěr dovolit. Takže já vyčkávám… Příští rok v březnu mi končí fixace a tak se možná dostanu níž, než s původním úrokem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13371
27.3.20 14:23
@Martha03 píše:
Ano napsala jsem to možná trošku nevhodně. Nemyslela jsem úplně nízko, ale níže. Podle mého kamaráda, analytika v nejmenované bankovní instituci se můžou dostat až na 1.6% v období mezi 3.tim a 4.tym kvartálem. Kroky ČNB na to nemají vliv, spíš jde o pokles množství úvěru v aktuální situaci a až se to trošku uklidní, budou bojovat o klienty, jelikož spoustě lidí současná situace znemožní vzít si plánovaný úvěr a tak se i bankám sníží počet nových úvěrů. Tudíž budou bojovat mezi sebou o ty, co si budou moci nový úvěr dovolit. Takže já vyčkávám… Příští rok v březnu mi končí fixace a tak se možná dostanu níž, než s původním úrokem…

Jj, to jsem psala, že by k tomu banky přistoupily, kdyby zájem o hypotéky nebyl vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pvln34
27.3.20 14:24

Zakladateľko, je mi to moc ľúto :? Naozaj nemáš nejaké financne rezervy alebo rodinu kt by ti dočasne pomáhala? Co manžel? Prišla si o prácu? Banky ted dávajú možnosť až 3 mesačného odkladu splátok hypotéky, tak si ohl. možnosti zavolaj do banky. Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
842
27.3.20 14:33

Byt bych teda v téhle dobe neprodavala. Je to tvoje jediná jistota. Napis vic podrobnosti. Vsude se dají domluvit odklady splátek, ale musíš s bankami komunikovat.

Prodavala bych pouze, pokud bych sla treba k rodičům, se tremi detmi aspon do 2+1.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.20 14:38

Společně jsme podnikali v cestovním ruchu (tedy manžel, ja na rodicaku a delala jsem mu účetnictví). Nás nezničí to, že nemáme příjem. Ale to, že vše, za co jsme již dostali vyplacené provize teď musíme vrátit.

Takže úspory už padly (skoro 500 tisíc), na provozní náklady (vysoké nájmy, mzdy..),plus na toto. Momentálně budeme muset vracet ještě cca 1300000, což jsou prodeje cca od listopadu.. Takže pokud bychom prodali byt za 2800000,zbylo by nám dost na to, abychom šli do podnájmu.

Na bytě zbývá doplatit něco kolem 100 tisíc. Pro banky jsme v našem oboru na black listu, jak mi bylo řečeno. Nemáme absolutně šanci úvěr získat.

Manžel nemůže jít do práce, musí prostě vše dovést do konce, denně máme několik desítek mailů i telefonátů. Já to nedávám psychicky absolutně, nezvládám lidem ani odepisovat, natož s nimi mluvit, jsou tak zlý.

• Nahlásit
  • Citovat
1228
27.3.20 14:46

Rok v dobe kdy o byty byl zajem a za nizsi cenu. Ted nevim zda bude o byty zajem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2391
27.3.20 15:05

Spíš mám strach, že když na ten prodej budete spěchat, tak ho prodáte hodně pod cenou. Bohužel na prodej nemovitosti ( teď nemluvím v této situaci) je potřeba mít čas. My prodávali taky a hned jsme nevzali prvního zájemce, protože samozřejmě zkusil „slevu“. I tak jsme prodali za cca 3 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pvln34
27.3.20 15:05

To je strašná situácia :,( :,( Zakladateľko, držte sa. Nepomohlo by, ak by si deti dala rodine na par týždňov n hlidani (ak máš taku možnosť) a ty by si šla za tu kašu na plnú uvezok? Manžel zatiaľ môže riešiť veci okolo firmy. Moc vám držím palce, budú to ťažké mesiace… :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
1723
27.3.20 15:24

Ja myslela, ze prave pro vas jsou ty bezúročné půjčky bod státu (nevim, jestli fakt jsou, nebo jak to dopadlo, tohle uplne nesleduju).

Prodavat byt je fakt mazec, nemuzete prodat auto (jeslti jich mate vic)?
Pochopila jsem správně, ze jste od listopadu vydelali 1,3mega? To jste vrazili do hypoteky, nebo do ceho? Promiň, nevyznam se v tom, jen se ptam, kam se to rozkutalelo, zda se to neda nekde posbírat. Treba vymenit drahe auto za levnejsi? Jasne, lidi jsou zly, hlavne kdyz jim dluzis penize :zed: je to na prd pro obe strany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18876
27.3.20 15:33
@Anonymní píše:
Společně jsme podnikali v cestovním ruchu (tedy manžel, ja na rodicaku a delala jsem mu účetnictví). Nás nezničí to, že nemáme příjem. Ale to, že vše, za co jsme již dostali vyplacené provize teď musíme vrátit.

Takže úspory už padly (skoro 500 tisíc), na provozní náklady (vysoké nájmy, mzdy..),plus na toto. Momentálně budeme muset vracet ještě cca 1300000, což jsou prodeje cca od listopadu.. Takže pokud bychom prodali byt za 2800000,zbylo by nám dost na to, abychom šli do podnájmu.

Na bytě zbývá doplatit něco kolem 100 tisíc. Pro banky jsme v našem oboru na black listu, jak mi bylo řečeno. Nemáme absolutně šanci úvěr získat.

Manžel nemůže jít do práce, musí prostě vše dovést do konce, denně máme několik desítek mailů i telefonátů. Já to nedávám psychicky absolutně, nezvládám lidem ani odepisovat, natož s nimi mluvit, jsou tak zlý.

no a část výplat vám proplatí stát ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama