Za jak dlouho se Vám podařilo zhubnout 15 kg?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Leniccccka
Nováček 6 příspěvků 12.02.19 07:44
Za jak dlouho se Vám podařilo zhubnout 15 kg

Ahoj chystám se po porodu zhubnout cca 15 kg, za jak dlouho se to komu podařilo a jakým způsobem, slyšela jsem, že je dobrá strava Low carb. Co si o tom myslíte?

Reakce:
Lainaire8
Ukecaná baba ;) 2488 příspěvků 2 inzeráty 12.02.19 07:51

Záleží z jaké váhy začínáš, čím víc máš, tím rychleji to jde, aspoň ze začátku :nevim: já původní váhu tak vysokou neměla, takže mi 13kg trvalo asi rok, zdravou stravou a cvičením. Samozřejmě jsem si i ráda dopřála nějakou prasárničku, já spíš spolihala na ten pohyb, ten u mě udělal hodně, hubla jsem i když jsem jedla „normálně“.

Na low carb nebo high fat nebo whole30 se vyprdni, musíš najít něco, co bude vyhovovat tobě a nakombinuj si to podle sebe a svyho těla. Sama poznáš co ti dělá dobře, já bych třeba na minimu sacharidů nemohla fungovat, kor když do toho cvičíš… prostě zlatej střed…

acimedaca
Nadpozemská drbna 26447 příspěvků 12.02.19 08:04

@Leniccccka na LC jsem zhubla 15 kg za 3/4 roku ze 78kg na 63 kg. Ale jedu na vyšší sacharidy, jen tzv. cukrfree

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33891 příspěvků 1 inzerát 12.02.19 08:07

Dávala jsem dolů sice jen pár kil, ale i tak jsem je dostala dolů normální vyváženou stravou a dostatečným pohybem. Low carb určitě není pro každého a není to považováno za dlouhodobě udržitelnou dietu, pokud se tedy chceš dostat na hodnoty hodně „low“. Jinak je dobré se určitě nad složením stravy zamyslet a sacharidy si moc nenavyšovat, kupodivu je stále hodně diet, které jsou zase primárně sacharidové a obsahují málo bílkovin a skoro žádné tuky, což taky není dobré. Dobrým vodítkem jsou kalorické tabulky, podle kterých se naučíš odhadovat množství makroživin (tuky, cukry, bílkoviny) ve stravě a velikost porcí. Hodně také záleží na tvém osobním metabolizmu, takže ono nejde jen tak jednoduše říct jez to a to a jez toho tolik, protože jsme každý jiný, každý máme jiné trávení. Pro další rady můžeš napsat i do této poradny . Pokud by se nedařilo hubnout v domácích podmínkách, raději než zkoušení diet jen tak naslepo zajdi za obezitologem nebo za nějakým seriozním výživovým poradcem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 08:25

Kaloricke tabulky, kolo, běhání a fitko 3× týdně, 15 kg za 3 měsíce

modravlocka
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 12.02.19 08:50

Před par lety jsem zhubla cca 10 kg za 3 měsíce. Přestala jsem jist různé srajdy, omezila sladké a začala si vařit pořádne čerstvé jídlo. A přidala pohyb, v mém případě každodenní sviznou chůzi. Na low carb se vykasli. Je to jen další módní vystrelek, pro běžného zdravého člověka nevhodný. Sice při něm zhubnes, ale má to své důsledky.

Leniccccka
Nováček 6 příspěvků 12.02.19 08:55

Čeká mne v srpnu svatba a čekám miminko, tak se chci aspoň trochu potom dát dohromady:-(

harim
Kecalka 166 příspěvků 12.02.19 09:01

U mě to sice nebylo 15 kilo, ale deset za 3 měsíce a udržela jsem to dalších 6 - pak jsem otěhotněla. Teď mám miminko a začnu po šestinedělí.
Jestli hledáš sportovní aktivitu a bez ní to fakt nejde, tak super je Jakub Vosáhlo. Na jeho webu (musíš dobře hledat) je cvičení - pěkně to vysvětluje a není tak náročné (dělal to pro svojí maminku) myslím, že jich tam je 100 videí - já to s ním zvládla… všechno jde dělat doma a cca 15 min. denně, sám hodně zhubnul…
Ohledně stravy - zase tolik jsem ji neměnila - víc bílkovin, méně sacharidů (u mě nej problém chleba), víc zeleniny, ovoce. Zařadila jsem víc bílého jogurtu - tim jsem nahrazovala ten chleba. Největší rozdíl byl v tom, že jsem přemýšlela dopředu kdy a co budu jíst - předtím: „Jé ono už je tolik, musím pro děti.“ - Rychle ukrojit chleba, namazat máslem a běžet. Při hubnutí jsem si navařila, připravila… ap. A i v těhotenství jsem tolik nepřibrala, jako jindy.

lachtanice86
Kelišová 7116 příspěvků 12.02.19 09:24

LC mi vyhovuje, neberu to jak dietu ale životní styl. Mám dole 2kila za 3tydny ale já chci dát dolů jen pár kilo

VlčiceFairy
Povídálka 15 příspěvků 12.02.19 10:24

@lachtanice86 to jsme na tom dost podobně, mě taky čeká svatba, ale jen taková hodně malinká, koncem dubna a začátkem června mám termín. V satech budu jak velryba, ale nechcem čekat další rok… no a po porodu se na to hubnutí chci vrhnout, vytycila jsem si cíl že za rok se dostanu na velikost 38 a nejakych cca 60 kg, Před tehu jsem měla velikost 42 a 73 kg. Teď mám 7 kg navrch a ještě počítám tak 7 pribude… už jednou se mi povedlo za 3 měsíce zhubnout 10 kg stravou a domácím cvičením, tak na to pak chci najet. Podle kalorických tabulek si člověk lehce ohlída jaký má příjem. Takže u mě to bude dodržet tabulky, cvičení denně cca 30 min na orbitreku a cca 30 ti minutové posilovaci cvičení na zpevnění. A to by bylo aby to nešlo. Na mateřské si ten čas člověk vždycky najde, jen se k tomu odhodlat :D

VlčiceFairy
Povídálka 15 příspěvků 12.02.19 10:27

@lachtanice86 teď koukám že jsem to popletla, omlouvám se ,byla to reakce na @Leniccccka

MonikaN.89
Ukecaná baba ;) 1947 příspěvků 12.02.19 13:16

Já jsem tedy hubla po porodu 20kg a trvalo to zhruba 4 měsíce, takže těch 15kg si myslím asi ty 3 měsíce. Já jsem chodila obden běhat a doma menší posilování, strava 3× denně celkem „normální“ nic speciálního jako jídelníček na míru, ale menší porce. Nejedla jsem sladké atd. ale jeden den v týdnu jsem si dala na co jsem měla chuť a zase pokračovala dále. ;) :palec:

Leniccccka
Nováček 6 příspěvků 13.02.19 08:13

@MonikaN.89 Dě­kuji za odpověď , jak dlouho si začala běhat po porodu? Nebo to je spíš o tom jak se člověk cítí, nechci abych si nějak ublížila ale zároveň chci být zase co nejdříve fit. :) :) :)

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >