Za jak dlouho se vylouci z mateřského mléka čokoláda či jiné potr

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

DiváBára
Kecalka 314 příspěvků 05.02.17 20:40
Za jak dlouho se vylouci z MM cokolada ci jine potraviny?

Zdravim maminky, nevite nahodou za jak dlouho se vylouci z materskeho mleka cokolada ci jine alergizujici potraviny? U syna (4mes. zatim neockovany) se projevuje ekzem, vypozorovala jsem, ze to je asi z citrusu a cokolady, ktere si ted dopravam vice :) Samozrejme, ze chci omezit co nejvice, ale prece jen ta cokoladla mi neda spat :oops: :lol:,takze kdyz ji snim pul tabulky hned po kojeni a kojim az zase za 3hodky, myslite, ze to jeste v MM bude? :) Diky za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

pajisek90
Závislačka 2518 příspěvků 05.02.17 20:52

A to si opravdu nedokážeš odepřít na pár měsíců čokoládu a budeš se tak raději dívat na ekzem na tělíčku svého syna?
Hm… To mají lidi, ale zvláštní priority…

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15477 příspěvků 05.02.17 20:59

@DiváBára To bych rekla, ze ano. Proste alergizuici potraviny nahrad necim jinym. Dite s nimi bude mit problemy i nadale, musis mu byt oporou, tezko mu budes rikat, ze cokoladu nesmi, kdyz ty si vedle nej das pul tabulky. Sama jsem takto vyrazovala z jidelnicku veskere mlecne vyrobky, holt chci pro prte to nejlepsi…

blumen
Hvězda diskuse 41908 příspěvků 05.02.17 21:02

Ekzem=pomnozena kvasinka ve strevech a jeji projevy na kuzi. Predavas mu ji v MM. Najdi si Poradna pro atopicly ekzem na Modrem konikovi. Pokud nedokazes dusledne drzet protikvasinkovou dietu (zadna bila mouka, cukr, mleko atd), tak radeji nekoj

DiváBára
Kecalka 314 příspěvků 05.02.17 21:05
@pajisek90 píše:
A to si opravdu nedokážeš odepřít na pár měsíců čokoládu a budeš se tak raději dívat na ekzem na tělíčku svého syna?

Dokazu :palec: chtela jsem se jem zeptat, zda ta cokalada jeste po trech hodkach v mlicku bude…samozrejme nechci synovi ublizovat..Ale uprime me tyto odpovedi vytaci, chtela jsem radu..neznate me, nesudte :palec: Ziju (az na cokoladu)velice zdravym zivotnim stylem, tak me mrzi, ze i jedina nerest synovi vadi, ale samozrejme, ze se umim opanovat… ;)

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15477 příspěvků 05.02.17 21:08

@DiváBára A jinak v mm se potraviny drzi ruzne dlouho, ale treba i nekolik dni. Resila jsem, jak dlouho ovlivni mrne vypita kava a dost me to prekvapilo.

blumen
Hvězda diskuse 41908 příspěvků 05.02.17 21:09

@DiváBára podivej se do te skupiny, poradi se vsim. Vysledky necekej ale hned;)

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15477 příspěvků 05.02.17 21:12

@blumen Bohuzel se tam musi registrovat, aby se clovek vybec dostal k obsahu. MK je opravdu pratelsky… :-(

DiváBára
Kecalka 314 příspěvků 05.02.17 21:15

@blumen Diky,podivam.­.opravdu me az vydesilo, jak rychle se ekzem za 3tydny rozsiril..budu se snazit vseho se vyvarovat.

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 05.02.17 21:23

Syn jako miminko taky trpěl na ekzém, vždy po očkování se mu to zhoršilo, dávala jsem hexu, a po druhém očkování jsem radši přešla na schéma 2+1. Mne se osvědčila hypoalergenni dieta. Je to docela náročné, protože se začíná jen na krutim mase, var. rýži, brokolicí, OL. oleji a soli, ale zvládnout se to dalo. Klukovi se ekzém ztratil do týdne, a to měl tvářičky do krve. Třetí očkování v 10 měsících už pak proběhlo v klidu. Ale je teda astmatik…zkus si vyhledat hypoalergenni dieta a uvidíš, zda to třeba budeš chtít vyzkoušet. Nam to zabralo bezvadně. :kytka:

tronelka
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 05.02.17 21:38
@pajisek90 píše:

A to opravdu nedokazes na normalni otazku odpovedet bez moralizovani? Zakladatelka se pta asi prave proto, aby se toho vyvarovala, nemyslis? Zakladatelko, me prvni mesice po porodu taky cokolada pomahala a dobijela pri nocnim kojeni, nastesti se u meho ditete zadna reakce neprojevila. Kamaradka ji nahrazovala medem, coz je sice taky potencionalni alergen, ale musi se holt zkouset, nez prijdes na to, co te dobije a nenadela neplechu miminku.

DiváBára
Kecalka 314 příspěvků 05.02.17 21:41

@kacaba379 Ja prave chci take ockovat 2+1,proto jsme jeste nezacli.Chci do te doby ten ekzem poresit, nez se mu to tim jeste vice zhorsi..Takze dietka, no potes, ale urcite vyzkousim..

pajisek90
Závislačka 2518 příspěvků 05.02.17 21:46

@tronelka Tak pokud se tomu chce vyvarovat, tak ji nebude jíst…
To jí přece nikdo neodpoví přesně za jak dlouho je jeji tělo schopno odbourat látky obsažené v čokoládě, které u jejího dítěte způsobují ekzém. Nebo ty snad jo?

DiváBára
Kecalka 314 příspěvků 05.02.17 21:54

@tronelka Tak tak, beru ji jako dobijec energie..kojim v noci co 2,5hodky a do toho jeste starsi 2,5lety syn 8) No budu si muset najit jiny zdroj :think: :)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19833 příspěvků 05.02.17 22:04
@pajisek90 píše:
@tronelka Tak pokud se tomu chce vyvarovat, tak ji nebude jíst…
To jí přece nikdo neodpoví přesně za jak dlouho je jeji tělo schopno odbourat látky obsažené v čokoládě, které u jejího dítěte způsobují ekzém. Nebo ty snad jo?

no, tak například cigareta, co jsem někde četla, se odbourá cca do dvou hodin…Takže když už musí kojící kouřit, tak si má zapálit ihned po kojení a do dalšího to bude odbourané. Tak takhle nějak se asi zakladatelka ptá.
@DiváBára u toho jídla je to složitější, protože se musí počítat, jak dlouho to trvá, než se ti to naštěpí v žaludku, pak do střev, pak z toho do krevního oběhu a do mlíka, takže co se týče jídla, tak ti to asi fakt nikdo přesně nepoví.
Pokud bys například nekojila celou noc, asi bych zkusila si dát pár kostiček těsně před posledním kojením (chvíli to trvá, než se to zpracuje) a pak kojit až ráno. To je relativně dlouhá doba…to by možná prošlo. Ale pokud kojíš co dvě hodiny celý den, tak tam se obávám, že to okno nechytneš :think:
Udělala bych prostě pokus - třeba čtrnáct dní žádnou čokoládu, žádný citrusy a když se exém zlepší, tak si pak dej a uvidíš, zda se to znovu projeví (a pokud ano, tak si spočti, za jak dlouho se to projevilo). Třeba zjistíš, že to s tím nemá nic společného :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >