Za jak dlouho už nebude brzy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.18 20:55
Za jak dlouho už nebude brzy?

Dobrý večer. Vím, že mi do toho nic není a určitě do toho nehodlám nějak zasahovat, ale ráda bych znala i názor někoho cizího. Před pár dny jsme pohřbili manželovu maminku, kterou jsem měla moc ráda. Tchán co nejvíce času trávil s námi, protože nás prý moc potřeboval. Denně byl u nás a to i několikrát nebo my u něj nebo jsme ho někam vytáhli, ať přijde na jiné myšlenky. Jenže zhruba po deseti dnech potkal jednu dávnou známou. Začala ho navštěvovat, nosit mu jídlo, popít láhvinku. A tak nějak se stalo, že tchán se už ani neozve a ani od té doby u nás nebyl. Ani nezavolá, když mu zavolá manžel tak s ním chvíli mluví a pak zase ticho po pěšině dokud se zase sám neozve. Když jsme šli my za ním tak tak měl zrovna od té paní oběd a prý odešla chvíli před námi. Ale snad pětkrát za tu hodinu nám zopakoval, že jsou jen kamarádi a že rozhodně mezi nimi nic není a že potřebuje nějakou spřízněnou duši, se kterou si popovídá a že mu velmi pomáhá. Jenže také ho známé, vždy měl ženy velmi rád. Snad chápete jak to myslím. Manžel mu řekl, že jestli si do budoucna najde nějakou paní samozřejmě se zlobit nebude, ale že teď je to ještě hodně brzo, že maminka zemřela před pár dny a ještě chudák není ani v zemi. Mě potom doma říkal, že pokud už si našel novou ženskou velmi ho zklame. Jako já nevím… Je to samozřejmě jeho život a má právo si dělat co chce, ale bojím se toho, že za pár týdnů nás bude chtít seznámit jako se svou kamarádkou a to bych já upřímně opravdu nedala. Maminku jsem měla ráda, naše dítě jí milovalo a jak bych mu to vysvětlila, že s dědou teď vidí jinou paní když babička před pár dny zemřela. Nevím jak se pak prostě zachovat a mám takové tušení, že manžel by na tátu zanevřel a já bych asi také moc otevřená seznámení nebyla. Tedy spíše vůbec.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

zudina
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 08.05.18 20:59

Je to jeho vec. Tve problemy na mou hlavu

annasmyc
Kecalka 175 příspěvků 08.05.18 21:01

Tohle stejně neovlivníte, je to dospělý člověk…asi neumí být sám. Spíš hledá útěchu a pomoc v domácnosti. Neodžitý smutek ho stejně někde „doběhne“.Nechte to na něm, třeba mu paní pomůže překlenout pro něj těžké období…

BloomingGorgeous
Závislačka 2716 příspěvků 08.05.18 21:02

Jeho vec jak situaci vnima, proziva, hodnoti. Nechapu, proc bys to zrovna Ty “opravdu nedala”, o Tebe tady prece vubec nejde. Nech lidi zit a nesud a nehodnot, kazdy zije, jak nejlepe umi.

Příspěvek upraven 08.05.18 v 21:03

catherine100
Vesmírná mluvilka 30696 příspěvků 08.05.18 21:03

Každý prožívá smutek po svém, já bych byla ráda, že není sám a že se o něj někdo postará :nevim:
On opačný případ, když pak někdo zůstane raději dalších 20 let i celý zbytek života sám taky nic moc

hanča74
Ukecaná baba ;) 1664 příspěvků 1 inzerát 08.05.18 21:04

Tak prvně upřímnou soustrast. A k tvému dotazu…myslím že toto je pouze a jenom věc tchána a nikdo nemá právo mu zasahovat do života. Pokud mu to pomáhá tím lépe. Nejhorší co můžete udělat je zanevrit na něho a být naštvaní. Nechte ho žít a buďte rádi že není zhroucený.

axelina
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 08.05.18 21:07

Me by spíš vadil fakt že mel tu ženskou už nejspiš předtím…být tebou zajdu za nim a řeknu mu hlavne jak na to kouká jeho syn…at si dela co cche ale před synem at to zatim nevytahuje…jinak bych ale bylarada že nekoho m..nejhorší jsou ty prarodiče co jsou sami a očekávaji od mladých že jim budou delat program, společnost, pomahat starat se atd…

ivašot.
Kelišová 6003 příspěvků 08.05.18 21:08

V podstatě souhlasím s tim, že je to jen jeho věc. Ale osobně, v pozici dcery, by mě to asi taky docela ranilo :think:.

Masina
Povídálka 39 příspěvků 08.05.18 21:18

Že se vám to nelíbí docela chápu, ani mně by se to nelíbilo. Nicméně je to jeho věc. Zemřela jeho žena. On zůstal sám. Ne vy. Poměrně nedávno náš blízký známý ovdověl a ačkoliv svoji ženu opravdu miloval a byl jí oporou až do samého konce, během pár týdnů nám přivedl představit novou přítelkyni. Je to teď teprve pár měsíců, doba, kdy bych já se nejspíš teprve dostávala z nejhoršího a on je celou dobu šťastný, optimismu má na rozdávání. Vím, že jeho žena by si to přála. Být vámi, tak zatnu zuby a nemluvím mu do toho. Přestaňte za ním jezdit, dokud se se smrtí maminky nějak nevypořádáte, ale udržujte s ním třeba telefonický kontakt, ať si s ním nenarušíte vztah. Představte si druhý extrém, kdy by se citově uvázal na vás. To by tu byla za chvíli diskuze: „Za jak dlouho můžeme tchánovi říct, že už má začít žít vlastní život.“

mrav
Extra třída :D 11891 příspěvků 08.05.18 21:19
samota

Ahoj. Upřímnou soustrast. Možná na tchána doléhá samota, stejně jako doléhala na mého dědečka po smrti babičky. Děda taky měl kamarádku v protějším domě. A chodili si k sobě v úterky a pátky na 2 hodinky na kávu a poklábosit. To samé by mohl provozovat tvůj tchán se svou kamarádkou. :mavam:

Knihomyš
Extra třída :D 10503 příspěvků 08.05.18 21:20

1. Tchán je dospělý člověk, těžko mu můžete mluvit do jeho přátel. Asi je s vámi v dobrém kontaktu, zná vás, tak má představu, co může čekat, a případnou „náhradnici“ vám nebude předvádět moc rychle - pokud tedy chce kontakt udržet.
2. Co kdybyste mu zkusili věřit? To, že si potřebuje popovídat s někým mimo rodinu, mi přijde celkem uvěřitelné.
3. Přijde mi to jako výrazně lepší varianta (pro vás), než kdyby se zhroutil, přestěhoval se k vám natrvalo a denně kvílel, jak je bez své ženy zoufalý a opuštěný. Nejlépe několik let až desetiletí.
4. Myslím, že dítěti bys nic vysvětlovat nemusela, leda tak říct, že děda má na návštěvě kamarádku. Děti tohle nijak extra neřeší, pokud jim to nezasáhne přímo do jejich domova.

Jak je to myšlené, že jste babičku před pár dny pohřbili a ještě není ani v zemi? Jako že se jí napřed musí rozložit rakev?

Hermina.p
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 37 inzerátů 08.05.18 21:21
@Masina píše: Že se vám to nelíbí docela chápu, ani mně by se to nelíbilo. Nicméně je to jeho věc. Zemřela jeho žena. On zůstal sám. Ne vy. Poměrně nedávno náš blízký známý ovdověl a ačkoliv svoji ženu opravdu miloval a byl jí oporou až do samého konce, během pár týdnů nám přivedl představit novou přítelkyni. Je to teď teprve pár měsíců, doba, kdy bych já se nejspíš teprve dostávala z nejhoršího a on je celou dobu šťastný, optimismu má na rozdávání. Vím, že jeho žena by si to přála. Být vámi, tak zatnu zuby a nemluvím mu do toho. Přestaňte za ním jezdit, dokud se se smrtí maminky nějak nevypořádáte, ale udržujte s ním třeba telefonický kontakt, ať si s ním nenarušíte vztah. Představte si druhý extrém, kdy by se citově uvázal na vás. To by tu byla za chvíli diskuze: „Za jak dlouho můžeme tchánovi říct, že už má začít žít vlastní život.“

Velmi pěkně napsáno. Mám stejný názor

vertunka
Závislačka 4368 příspěvků 08.05.18 21:33

Ja tchana docela chapu. Je to pro nej tezke obdobi a nechce na to byt sam a proto si nasel spriznenou dusi. Syna s rodinou nechce zatezovat a tak ma proste kamaradku. Nas deda se po smrti babicky uzavrel, s nikym se nebavil, porad jen brecel a stezoval si na samotu. A za par let umrel. Neni o co stat. Zivot jde dal a skoda kazdeho dne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.18 23:39
@Knihomyš píše:
1. Tchán je dospělý člověk, těžko mu můžete mluvit do jeho přátel. Asi je s vámi v dobrém kontaktu, zná vás, tak má představu, co může čekat, a případnou „náhradnici“ vám nebude předvádět moc rychle - pokud tedy chce kontakt udržet.
2. Co kdybyste mu zkusili věřit? To, že si potřebuje popovídat s někým mimo rodinu, mi přijde celkem uvěřitelné.
3. Přijde mi to jako výrazně lepší varianta (pro vás), než kdyby se zhroutil, přestěhoval se k vám natrvalo a denně kvílel, jak je bez své ženy zoufalý a opuštěný. Nejlépe několik let až desetiletí.
4. Myslím, že dítěti bys nic vysvětlovat nemusela, leda tak říct, že děda má na návštěvě kamarádku. Děti tohle nijak extra neřeší, pokud jim to nezasáhne přímo do jejich domova.Jak je to myšlené, že jste babičku před pár dny pohřbili a ještě není ani v zemi? Jako že se jí napřed musí rozložit rakev?

Ne že se jí musí rozložit rakev, byla spopelněna a ještě jí má urnu doma.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.18 23:51

V úvodním příspěvku jsem psala, že se to toho určitě montovat nehodlám, že je to jeho věc. Tak samozřejmě, že jsme radši, že si může s někým jiným popovídat než aby hodiny seděl a brečel a byl sám. O tohle vůbec nejde. Jde pouze o náš pocit. Než se začal s tou paní stýkat vyhledával nás a to denně. Nám to nevadilo, byli jsme rádi, že je s námi a ne sám. Jenže jakmile se začal stýkat s ní tak nás ze dne na den odšoupnul a zavolal jen jednou když něco potřeboval. Jinak pokud nezavolá manžel tak se neozve. Mluvíme s ním třeba v pondělí a on řekne zítra se vám děti ozvu a neozve. Ale dobrý to bereme, tak prostě ve středu zavoláme my co a jak a zda se něco nestalo, že nevolal a vysvětlí se to. Jak jsem už psala jde spíše o náš pocit. Kdyby si s tou paní tak brzo začal tak by to manžela strašně zklamalo. Bral by to jako, že si po pár dnech za maminku našel náhradu a nijak za ní netruchlí. Pouze kamarádku by mu samozřejmě nevyčítal, naopak je rád, že se neuzavřel do sebe. A za mě jak jsem napsala, že bych to nedala. To jsem myslela tak, že bych jí prostě prozatím v řádech měsíců nechtěla poznat. Maminku jsem měla ráda a prostě kontakt tak brzo s jinou paní by mi byl strašně nepříjemný. Neřeknu po roce třeba, ale třeba za měsíc dva opravdu ne. Cítila bych se uvnitř sebe blbě. Navíc si nedovedu představit, že v bytě kde prostě tu maminku pořád cítím by mi za dva měsíce servírovala oběd jiná cizí žena. Jen ta představa mě neuvěřitelně bolí.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama