Za jak dlouho vám přiložili miminko k prsu?

43
16.12.07 15:41

Za jak dlouho vám přiložili miminko k prsu?

Ahoj, zajímalo by mě, za jak dlouho po porodu vám přiložili miminko k prsu, jak se přisálo, jestli jste měly nějaké problémy a tak. Taky kolik hodin po císaři vám to dovolili, jak po celkovém uspání tak při epidurálu. Díky za příspěvky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
16.12.07 16:30

Barču přiložili asi do půlhodiny po porodu - nejdřívo šetřit, přinesli, zašili mě apak.

Přisála se, i když jsme s technikou zápasily, odcházela jsem rozkousaná. Nicméně jsem kojila rok. Ty potíže bych měla nejspíš tak jako tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
16.12.07 18:35

Ahoj,
Honzik se narodil ve 14:40 a prilozili mi ho az v deset vecer, driv to neslo. Nejdriv se nechtel prisat, poradne se prisal az druhy den, hodne me mi pomahali sestricky, rozkojila jsem se v pohode a kojila az do roka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.12.07 18:43

Ahoj,
mě přiložili malého do cca 10 min. po porodu - spíš jen podráždili jeho rtíkama bradavky a pak odnesli… Pak mi jej nosili ke stimulaci prsou a ke kojení - byli jsme bohužel vzhledem k průběhu porodu (nešlo o císařský řez) odděleni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.12.07 18:47

Po císaři mi malou přinesli asi za tři hodiny, jen zkusili, jestli se přisaje. Pak cca po třech hodinách, prsa se mi nalila asi čtvrtý den. Kojila jsem 14m.

• Nahlásit
  • Citovat
3329
16.12.07 18:48

Ahoj, mala se narodila v patek v pul devaty rano a poprve mi ji prilozili az v sobotu ve ctyri odpoledne :x protoze jsem po cisari nebyla na sestinedeli, ale na gynde, kam deti nenosi. Ale v pohode, je to savec :lol: Za dva dny mi totalne znicila bradavky, takze jsem pak tri tydny kojila jedine s klobouckama. Ted uz je to ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4597
16.12.07 18:53

malej se narodil ráno v 5, přinesli mi ho až někde odpoledne a i když jsem měla císaře a jen epidurál, tak jsem byla zblblá a neřekla si o něj hned a malej byl dost paličatý, že už se nepřicucnul, a to jsem tam s ním zápasila já a několik dalších sester, ne prostě nešlo to, takže jsme bohužel od narození na UM…Ale taky to zvládl. :D Asi jak v které nemocnici, ale já si to bohužel nepohlídala a už to bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7666
16.12.07 19:15

Mně dali malého chvíli po porodu, jen ho omyli, zvážili, apod…
Ale nechtěl, vyloženě jsme ho tím otravovali…celou dobu v porodnici se nechtěl pořádně přisát, mléka jsem měla taky málo, nakonec jsme spolu bojovali 4 měsíce a přešli na UM.
Myslím tedy, že zase tolik na přiložení do deseti minut nezáleží…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
16.12.07 19:26

ahojky

tak anička se narodila ve 14:18 a na přisátí mi jí donesli až veček okolo 20 hodiny a to jen tak. pořádně až druhý den.no a rozkojili jsme se a kojíme doteď :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.12.07 19:31

Ahoj,
tak mě dali Terku cca do půl hoďky-hned jak ji vyšetřili a mě zašili..měla jsem epidurál a žádný problém s kojením nebyl a ani není :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aki
1280
16.12.07 20:33

Matýska jsem poprvé kojila asi po patnácti hodinách. Musela jsem na císaře kvůli nepostupujícímu porodu (18.00), spinální anestezie. Donesli mi ho až ráno (po 9) a to si už pořádně sál pěstičky. Povedlo se hned první přiložení a i když si ho braly sestřičky na noc a byl párkrát přikrmený, neměli jsme s kojením problémy. Mléko se objevilo třetí den. Bradavky jsem si po každém kojení mazala Bepanthenem, nepopraskaly (naštěstí).

Kojím většinou jen z jednoho prsu. Když bylo mlíčka míň, osvědčil se mi systém začít u prsu, u kterého jsem minule skončila a po cca 5 minutách pokračovat u druhého prsu. Kupodivu to funguje i když jsou prsa příliš plná (u 1. prsu se líp dostane k zadnímu mléku a 2. prsu uleví).

Zatím jsem s kojením neměla žádný problém, jen jsem párkrát odsávala.

Ať se vám kojení a všechno ostatní daří.

Monika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
16.12.07 20:47

Já jsem rodila kluky ve spinálu, jsou o měsíc dřív, poprvé jsem přikládala asi 30 hodin po porodu (kluci byli první dva dny na intermediáru, tam jsou přesně daný kojící hodiny) , do tří dnů byli oba už jen na mým mlíku, kojím plně dodnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
16.12.07 20:49

Jo, a každej kluk má od začátku svoje prso :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
16.12.07 21:25

Akutní císař diagnostikovali doktoři v 11:51, malá se narodila 11:58, z limbu jsem se na dospávacím pokoji vzbudila po třetí a poprvé jsem malou viděla a přiložila v 15:25 (nebylo to s tou tísní plodu tak akutní, malá nebyla ani kříšená ani v inkubátoru), přisála se bez problémů, kojení jsme najeli (jak dlouho nám to vydrželo je jiná kapitola…).
Po SC záleží na kondici miminka a kdy ty si řekneš, že chceš mimi přiložit.
Ale i při přirozeném porodu platí: líná huba holé neštěstí.
Tak ať vám to vyjde podle vašich představ.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2087
16.12.07 22:21

mě přiložili malou k prsu asi do 5 minut po porodu, nicméně se nepřisála, potom jsme to zkusili asi za půl hodinky, taky nechtěla :lol: .
Dala si říct asi až po 6 hodinách. Potom jsme byly asi týden oddělené, protože měla A. infekci a byla v izolaci, takže jsem nejdřív odstříkávala a pak jsem za ní chodila a kojila ji. Nakonec jsme se rozkojily ukázkově asi na 11 měsíců (právě končíme…).
U nás se potvrdilo, že není potřeba do půl hodiny přiložit, na kojení to u nás nemělo žádný vliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama