Za jak dlouho vám přišlo rozhodnutí o přiznání mateřské?

783
30.11.20 08:16

Za jak dlouho vám přišlo rozhodnutí o přiznání mateřské?

Holky, prosím o zkušenosti. Vím, že na to má sociálka 30 dnů, to ještě neuplynulo. Já na to ani nespěchám, ale spěchá úřad práce, kde jsem dva měsíce byla, a tam to chtěli ideálně už v den, kdy jsem podala žádost, tzn. v předstihu. V červenci jsem si žádala o vyrovnávací příspěvek v mateřství a je konec listopadu a rozhodnutí pořád nemám, tak mám strach, že to bude to samé. Jsem z toho trochu nervózní. Byla bych nejraději, kdyby si tu informaci ty dvě instituce předaly samy :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8886
30.11.20 08:31

@Kolicek95 Většina OSSZ rozhodnutí o přiznání PPM neposílá, prostě pošle první dávku. Jestli potvrzení potřebuješ, tak si o něj napiš nebo zkus zavolat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20116
30.11.20 08:48

Zadne neprislo, dalsi mesic prisla rovnou materska na ucet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20116
30.11.20 08:49

Ale sociálka a UP jsou propojene, tak nechapu co resi :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 08:53

Zavolej na ÚP a řekni jim, že o mateřské zatím nic nevíš. Nicméně! Úřad práce získává údaje z OSSZ přímo do systému. Pokud by se tyto informace nepodařilo stáhnout, tak program vybídne ÚP k tomu, aby se dotázali zvlášť. Ty nic zařizovat nemusíš. OSSZ ale mateřskou potvrdí až ve chvíli, kdy ti pošlou první peníze. Až je dostaneš, klidně zase informuj ÚP, aby případně mohli zaslat dotaz.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 09:09
@Kolicek95 píše:
Holky, prosím o zkušenosti. Vím, že na to má sociálka 30 dnů, to ještě neuplynulo. Já na to ani nespěchám, ale spěchá úřad práce, kde jsem dva měsíce byla, a tam to chtěli ideálně už v den, kdy jsem podala žádost, tzn. v předstihu. V červenci jsem si žádala o vyrovnávací příspěvek v mateřství a je konec listopadu a rozhodnutí pořád nemám, tak mám strach, že to bude to samé. Jsem z toho trochu nervózní. Byla bych nejraději, kdyby si tu informaci ty dvě instituce předaly samy :D.

Nic neřeš. Mají si to předávat sami. Už je to tak myslím rok a půl, možná dva.

• Citovat
  • Nahlásit
61588
30.11.20 09:11

Žádné mi nepřišlo, jen Md na účet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8886
30.11.20 09:12
@Anonymní píše:
Nic neřeš. Mají si to předávat sami. Už je to tak myslím rok a půl, možná dva.

Ona to ale neřeší kvůli rodičáku, ale protože zřejmě byla registrovaná jako uchazeč o zaměstnání, pokud jsem to dobře pochopila. A tam je povinna to doložit, pokud se neodhlásila na vlastní žádost před nástupem na PPM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
783
30.11.20 09:13
@Kriss Tina
@Anonymní píše:
Zavolej na ÚP a řekni jim, že o mateřské zatím nic nevíš. Nicméně! Úřad práce získává údaje z OSSZ přímo do systému. Pokud by se tyto informace nepodařilo stáhnout, tak program vybídne ÚP k tomu, aby se dotázali zvlášť. Ty nic zařizovat nemusíš. OSSZ ale mateřskou potvrdí až ve chvíli, kdy ti pošlou první peníze. Až je dostaneš, klidně zase informuj ÚP, aby případně mohli zaslat dotaz.

Holky díky, to jsem nevěděla, každopádně je to pro mě dobrá zpráva :dance:. Moc děkuju! Mně právě úřednice říkala, že mám s sebou příště vzít už potvrzení o přiznání mateřské, že prý přijde poštou :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
783
30.11.20 09:16
@Lendeš píše:
Ona to ale neřeší kvůli rodičáku, ale protože zřejmě byla registrovaná jako uchazeč o zaměstnání, pokud jsem to dobře pochopila. A tam je povinna to doložit, pokud se neodhlásila na vlastní žádost před nástupem na PPM.

Ups, ano, byla jsem uchazeč. :think: Ale jestli jsou ty systémy propojené. No, dneska se zeptám na ÚP a eventuálně zavolám na sociálku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8886
30.11.20 09:17
@Kolicek95 píše:
@Kriss TinaHolky díky, to jsem nevěděla, každopádně je to pro mě dobrá zpráva :dance:. Moc děkuju! Mně právě úřednice říkala, že mám s sebou příště vzít už potvrzení o přiznání mateřské, že prý přijde poštou :D.

Pokud jsi byla uchazeč o zaměstnání a neodhlásila ses před nástupem na PPM, tak to doložit musíš. A stejně to potřebuješ i pro zdravotní pojišťovnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
783
30.11.20 10:50
@Lendeš píše:
Pokud jsi byla uchazeč o zaměstnání a neodhlásila ses před nástupem na PPM, tak to doložit musíš. A stejně to potřebuješ i pro zdravotní pojišťovnu.

Tak tedy jsi měla pravdu, musí se to doložit. Paní na sociálce ale říkala, že to rozhodnutí vždy poštou posílají a u mě je problém, že nemají evidovanou žádost. Tak jsem se lekla, že se ztratila, ale ukázalo se, že personalistika byla tři týdny v karanténě a odeslala to až dnes ráno. Sociálka říká, že rozhodnutí dojde za těch 30 dnů, takže začátkem ledna. Úřad práce, že to chce do 10.12. Vůbec netuším, co budu dělat :(.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8886
30.11.20 12:47

@Kolicek95 A ty už na té PPM jsi nebo ten nástup teprv bude?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
5.12.20 07:31

Špatně vypsaná adresa

Holky potřebuju poradit.Byla jsem u doktorky aby mi vypsala papíry na MD ale ona mi tam vypsala špatně trvalý pobyt dala mi tam místo trvalého pobytu adresu kde bydlím. Vadí to hodně musím to někam hlásit nebo to můžu nechat být?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1401
5.12.20 08:06
@Lucie1893 píše:
Holky potřebuju poradit.Byla jsem u doktorky aby mi vypsala papíry na MD ale ona mi tam vypsala špatně trvalý pobyt dala mi tam místo trvalého pobytu adresu kde bydlím. Vadí to hodně musím to někam hlásit nebo to můžu nechat být?

Hlavne klid, zavolej v pondeli na socialku a zeptej se :-) urcite bych to ale nenechala byt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat