Za jak dlouho vám přisoudili alimenty?

Anonymní
30.6.13 18:21

za jak dlouho vam prisoudili alimenty?

Ahoj, za jak dloho soud rozhodl o vysce alimentu a prideleni dite do pece?
Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4051
30.6.13 18:28

V unoru 2012 jsem podala zalobu o vyzivne. V dubnu 2012 byl soud - deti jsem dostala do pece. Vidani deti a vysi alimentu bylo odvolani na konci rijna 2012. V dubnu 2013 byl jeste soud kvuli dopocitani dluzneho vyzivneho. Bude dalsi odvolani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
30.6.13 18:29

V

Příspěvek upraven 30.03.14 v 21:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.13 19:13

V pondeli budu podavat zadost, takze musim pocitat s tim ze do doby nez bude soud a vyzivne uznaji, tak musim vyjit s moji materskou?
Jak zpetne se pak alimenty plati?
Od datumu podani??

Ja jen jestli na ten cas k mamince kde mam minimalni naklady na bydle a vse pak zarizovat az budu mit alimenty prisouzene…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.13 19:15

A zvladnu to bez advokata???

• Citovat
  • Nahlásit
29582
30.6.13 19:26
@Anonymní píše:
A zvladnu to bez advokata???

zvládneš, jen se na to pořádně připrav - na výdaje, nemoci, problémy s otcem apod. A hlavně pevné nervy :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4051
30.6.13 19:41

Zalezi na tom jak to bude u otce. Mas sanci to zvladnout sama, ale nekteri pravnici jsou tak vycurani ze kdyz budes sama budes v nevyhode :( vetsina z nas je z te situace tak vykolejena, ze se pravnik hodi. Obzvlast kdyz se otec ditete bude snazit delat ze sebe chudaka a snizit platby na minimum.
Alimenty na deti se resi od doby rozchodu, opusteni domacnosti. Vyzivne na manzelku od doby podani zaloby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
30.6.13 19:50

5 měsíců a to byl rozvod dohodou, takže to bylo na první stání.. hrozně dlouho jsme čekali na termín..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11266
30.6.13 19:55
@martina.se píše:
5 měsíců a to byl rozvod dohodou, takže to bylo na první stání.. hrozně dlouho jsme čekali na termín..

u nás asi tak nějak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
30.6.13 19:59
@Anonymní píše:
Ahoj, za jak dloho soud rozhodl o vysce alimentu a prideleni dite do pece?
Dekuji

mmchdm, nechci děsit, ale třeba můj přítel se rozváděl téměř 3 roky :zed: prostě druhá strana měla právníka a pořád něco, takže když už byl termín, tak odklady a pod… můžeš podat návrh na předběžné opratření ( na placení výživného)- zajdi na ospod, pomůžou Ti to sepsat. pokud jsi na mateřské, tak to bude dobrá varianta, můžeš totiž čekat fakt dlouho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4051
30.6.13 20:01

@martina.se ma pravdu. Je fakt ze partner podaval zalobu loni v kvetnu a soud jeste nemeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
30.6.13 20:03
@j.pampeliska píše:
@martina.se ma pravdu. Je fakt ze partner podaval zalobu loni v kvetnu a soud jeste nemeli.

jj, bohužel zkušenosti z obou stran.. v takovém případě (pokud je žena na md a hrozí fin. problémy), tak podat návrh na předběžné opratření, tam je tuším lhůta snad 14 dní a platí to okamžitě až do řádného rozsudku soudu (to se fakt může táhnout, pokud jeden zdržuje)

Ještě pro zakladatelku, pokud jsi schopná uhájit práva pro sebe a pro dítko, tak advokáta nepotřebuješ. Nesmíš se nechat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.13 20:35

Vdana za otce ditete nejsem, takze to bude probihat tak ze zitra podam zadost a jakym zpusobem tak tam si necham poradit na odboru peci o dite a jeho prava, nebo si jeste nakdu kde…
Minulej rok jsem to uz chtela resit, kdyz jsem na partnera musela volat mestskou policii jelikoz me vyhazoval z bytu bez ditete a nakonec jsem se vratila a nic se nezmenilo, takze bych to uz rada dotahla do konce.

A podam to na soud…

No a pak muzu cekat ze nas predvolaji? Do te zadosti se pise i suma kterou bych chtela na dite, ze? Ale podle ceho mam tu sumu urcovat? Pritej je hodne movitej, ma svou praci kde celkem dobre vydelava, pak firmy ze kterych odvadi radne dane, ale ja po nem nechci zase moc, chci uz jen odejit a mit klid…
Takze tam dam castku a u soudu budu muset dolozit jak tu castu vyuziju, ze?
A pocita se do te castky i naklady na bydleni nebo to si musim pak zajistit sama?

Mam plno otazek, asi na ne dostanu odpoved na danem urade, jen jsem z te situace cela nesva… Kdyby nebyl pritel takovej jakej je, tak bych ho neopoustela, je skvelej tata ale me nici zdravi a zivot :(

Ale asi nejlepsi bude se do doby nez mi odklepnou aliky jit asi k mame…
Ze? Abych mela jistotu ze se o maleho dokazu postarat i jen z materske, ze?

• Citovat
  • Nahlásit
4051
30.6.13 20:45

Kdyz nejste manzele mas to horsi ale i tak podej i zalobu na vyzivne na sebe. Nevim jaka je terminologie „nezaopatrena matka?“ Tak nejak. OSPOD ti poradi. Mozna maji i nejake pravniky ktere te mohou zastupovat zdarma.
Zaloby na urceni vyzivneho dej co nejdrive.
Pokud muzes jit k mame urcite to je lepsi nez byt s nim. Na druhou stranu nevim jak se pak resi vyse vyzivneho kdyz mas naklady na bydleni minimalni oproti tomu zit treba v najmu. Koukaji na vse, ale zaklad je ze vyzivne je jidlo, osaceni, leky, drogerie. A ty ted vse vyvazujes celodenni peci o dite.
Urcite pozaduj vic aby to mohl soud snizit. Pokud ma vysoky plat muzes se dostat treba na 5 tis pro sebe a 5 pro dite. Muzes dostat zazrakem i vic. Ale pocitam ze on si sve vydaje bude umet obhajit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4051
30.6.13 20:47

Jo a schranuj VESKERE uctenky. Kazdou korunu kterou zaplatis. Nektere soudy to chteji videt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat