Za jak dlouho vám zabrala antidepresiva?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pifinka
Kecalka 472 příspěvků 24.02.17 22:06
Za jak dlouho vám zabrala antidepresiva?

Ahoj holky, z názvu diskuze je již patrné o na co se ptám. Jen pro upřesnění, v půlce prosince na mě huply šílený úzkosti, smutek, strach, nervozita, únava atd, no prostě hnus. Před asi deseti lety jsem se léčila s panickou poruchou antidepresivy a už si moc nepamatuju za jak dlouho mi tenkrát zabraly. Tentokrát jsem dostala Paroxetin + neurol jako SOS, beru pět týdnů, k mírnému zlepšení došlo, ale poslední dva dny jsem zase horší a nějak mě to rozhodilo. Sice nemám úzkost, ale vše se mi zdá zbytečné, marné, nemám z ničeho radost, do všeho se nutím. Jsem na mateřský s dvouletou holčičkou a jen se ploužím jak smrad po bytě, ani nemám chuť si s ní hrát, pak z toho mám výčitky že jsem máma na prd a prostě se v tom plácám. Na diskuzích často čtu že AD zabrala po dvou třech týdnech… máte některá zkušenost že by naplno zabrala AD i za takovou dobu (5 týdnů nebo i dýl)? Díky moc.

Reakce:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33213 příspěvků 24.02.17 22:09

@Pifinka poraď se s lékařem, je to dlouho

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 24.02.17 22:10
@Pifinka píše:
Ahoj holky, z názvu diskuze je již patrné o na co se ptám. Jen pro upřesnění, v půlce prosince na mě huply šílený úzkosti, smutek, strach, nervozita, únava atd, no prostě hnus. Před asi deseti lety jsem se léčila s panickou poruchou antidepresivy a už si moc nepamatuju za jak dlouho mi tenkrát zabraly. Tentokrát jsem dostala Paroxetin + neurol jako SOS, beru pět týdnů, k mírnému zlepšení došlo, ale poslední dva dny jsem zase horší a nějak mě to rozhodilo. Sice nemám úzkost, ale vše se mi zdá zbytečné, marné, nemám z ničeho radost, do všeho se nutím. Jsem na mateřský s dvouletou holčičkou a jen se ploužím jak smrad po bytě, ani nemám chuť si s ní hrát, pak z toho mám výčitky že jsem máma na prd a prostě se v tom plácám. Na diskuzích často čtu že AD zabrala po dvou třech týdnech… máte některá zkušenost že by naplno zabrala AD i za takovou dobu (5 týdnů nebo i dýl)? Díky moc.

5 týdnů už je moc — 3-4 týdny a měla by cítit aspoň trochu úleva - vidím to na úpravu medikace

Pifinka
Kecalka 472 příspěvků 24.02.17 22:14

Holky, taky se mi to zdá dlouho, ale určitě ke zlepšení došlo, předtím jsem měla celodenní úzkost, což ustoupilo, ale stále jsem jak duch, k doktorovi jdu až 9.3. tak to asi musím do tý doby ještě vydržet. A máte některá zkušenost se změnou AD? Já si prošla při nasazování celkem peklem a nejsem si jistá, jestli to znovu zvládnu…

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 24.02.17 22:16
@Pifinka píše:
Holky, taky se mi to zdá dlouho, ale určitě ke zlepšení došlo, předtím jsem měla celodenní úzkost, což ustoupilo, ale stále jsem jak duch, k doktorovi jdu až 9.3. tak to asi musím do tý doby ještě vydržet. A máte některá zkušenost se změnou AD? Já si prošla při nasazování celkem peklem a nejsem si jistá, jestli to znovu zvládnu…

Třeba bude stačit jen navýšit dávku nebude nutná změna ale to ti řekne Dr

Janinka1983
Kelišová 6094 příspěvků 24.02.17 22:29

Já byla za 14 dní od nasazení AD nový člověk.

Mexie
Závislačka 2882 příspěvků 24.02.17 22:58

Mě myslím po měsíci, možná po 2 jak mi zvýšil dávku

PinkPanther
Kecalka 184 příspěvků 24.02.17 23:06

Ahoj, urcite to prober s doktorkou. Já beru Citalec už tři týdny a výrazný zlepšení taky nepocituju :think: jen lehce. Na noc mám Trittico už pár měsíců a stejně se budím už kolem čtvrtý ráno, efekt rovněž nic moc

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 00:05

Tak já můžu říct, že za mě teď jen navýšení trvalo skoro 8tydnu kdy jsem mohla říct, že je mi dobře.

Novacek_12
Povídálka 36 příspěvků 25.02.17 00:24

Já beru AD uz podruhe, v obou pripadech trvalo pres 2 mesice, nez jsem byla vyrazneji ok, poprve mi zvysovala davku a ta sedla :palec: beru sertralin 75 mg.

kote
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 25.02.17 07:38

@Pifinka ahoj, ja jsem si pri nasazovani take prosla peklem, prvnich 14 dni hruza. Postupne se to potom lepsilo, mizely vedlejsi ucinky, ale ani ted po ttrech mesicich nejsem fit. Je to beh na dlouhou trat, nelze ocekavat, ze to bude hned dobry, coz asi vetsina prave ceka a treba ja jsem pak hodne zklamana, kdyz to nejde dle mych predstav. Tem, co jim AD zazracne zabraly a po dvou tydnech bylo vse ruzove a krasne zavidim, taky jsem si myslela ze to tak bude, ale vidim, ze bez prace na sobe a bez zmen v mem zivote to nepujde, takze AD jsou jen pomocnikem k tomu, aby se mozek chemicky srovnal, ale to je vse, zbytek je na mne. Takze mas-li pochyby k medikaci, zkonzultuj to s lekarem. Ale bud na sebe laskava a trpeliva a nespolehej jen na AD. Ja take bojuju s tim prijmout sebe sama jako nemocnou, ale ucim se to, ucim se poslouchat svoje telo a dusi a snazim se uvedomovat si, ze od sebe ted nemohu zadat to co driv. Drzim moc pesti.

kote
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 25.02.17 07:38

@Pifinka ahoj, ja jsem si pri nasazovani take prosla peklem, prvnich 14 dni hruza. Postupne se to potom lepsilo, mizely vedlejsi ucinky, ale ani ted po ttrech mesicich nejsem fit. Je to beh na dlouhou trat, nelze ocekavat, ze to bude hned dobry, coz asi vetsina prave ceka a treba ja jsem pak hodne zklamana, kdyz to nejde dle mych predstav. Tem, co jim AD zazracne zabraly a po dvou tydnech bylo vse ruzove a krasne zavidim, taky jsem si myslela ze to tak bude, ale vidim, ze bez prace na sobe a bez zmen v mem zivote to nepujde, takze AD jsou jen pomocnikem k tomu, aby se mozek chemicky srovnal, ale to je vse, zbytek je na mne. Takze mas-li pochyby k medikaci, zkonzultuj to s lekarem. Ale bud na sebe laskava a trpeliva a nespolehej jen na AD. Ja take bojuju s tim prijmout sebe sama jako nemocnou, ale ucim se to, ucim se poslouchat svoje telo a dusi a snazim se uvedomovat si, ze od sebe ted nemohu zadat to co driv. Drzim moc pesti.

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 25.02.17 08:20

Já jsem čekala na jakýkoliv efekt tři týdny - to přišlo mírné zlepšení, pak byl jeden horší týden, kdy se potíže vrátily - ale ne v takové míře jako předtím a pak nastal prudký obrat a můžu říct, že od té doby jsem „jako dřív“. Musím ale říct, že jsem zapracovala i na sobě a na svém postoji k různým věcem - zejména zvládání stresu. Eliminovala jsem cokoliv co šlo, co mě nějakým způsobem přivádělo do tenze. Hodně mi pomohla rodina a kamarád.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >