Reklama

Za jak dlouho zaberou brusinky při zánětu močáku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aristolochia
Kecalka 190 příspěvků 8 inzerátů 26.12.16 20:53
Za jak dlouho zaberou brusinky při zánětu močáku?

Dvouletá dcera má zřejmě zánět dolních močových cest, před chvílí ji začalo pálit při močení. Mám s ní problém dostat do ní jakoukoliv tekutinu, to tomu asi hodně přispělo, protože dneska pila opravdu hodně málo. Myslím, že přes den měla i zvýšenou teplotu. Šly byste ráno rovnou k dr. pro antibiotika, nebo byste zkusily nejdřív zaléčit brusinkovým sirupem, když je to takhle v začátku? Za jak dlouho by mohl zabrat? Koupím ho ráno, zatím dávám namočené sušené brusinky.
Jinak teď jak jí říkám, že když nebude pít, bude jí to pálit, tak už docela pije.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12663 příspěvků 1 inzerát 26.12.16 20:57

Pokud měla teplotu tak bych dr šla

Kriss Tina
Závislačka 4722 příspěvků 26.12.16 21:01

Brusinky jsou spis jenom prevence, pokud uz ten zanet ma tak nepomuzou a cim dyl budete cekat tim vic se to rozjede a kolikrat se to pak s clovekem tahne celej zivot…

blumen
Hvězda diskuse 40296 příspěvků 26.12.16 21:03

Mocak bych u ditete vubec nelecila brusinkami, ale sla se vzorkem moci hned rano k Dr, at moc vysetri a provede testy na bakterie, vysledek bude za 3 dny. Zaroven s leky at nebere brusinky.

blumen
Hvězda diskuse 40296 příspěvků 26.12.16 21:04

Brusinky totiz okyseli moc a snizi ucinek antibiotik.

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 26.12.16 21:04

Spíše než brusinky bych dávala větší množství urologickeho čaje - samotne brusinky to nezachrání. Ale pokud mela teplotu, šla bych s ni k doktorce.

MMarcela
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 165 inzerátů 26.12.16 21:14

Opravdu nepodceňovat. Jsou-li i teploty, určitě k MUDr. Brusinky v tomto případě už nic nezachrání a urologický čaj též ne. Když se to nechá, může zánět z močáku doputovat do ledvin, a ten se léčí o dost déle a je dost nebezpečný. Vím z vlastní zkušenosti, opravdu nepodceňovat a raději hned ráno k MUDr.

nozu
Extra třída :D 11482 příspěvků 26.12.16 21:37
@malinika píše:
Spíše než brusinky bych dávala větší množství urologickeho čaje - samotne brusinky to nezachrání. Ale pokud mela teplotu, šla bych s ni k doktorce.

urologický čaj bych teda dvouleté nedávala. :think:

zakladatelko, běžte hned ráno k lékaři a vemte s sebou vzorek ranní moči, ideálně odebraný rovnou do skleničky. u takto malého dítěte bych neexperimentovala…

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 26.12.16 22:01
@nozu píše:
urologický čaj bych teda dvouleté nedávala. :think:zakladatelko, běžte hned ráno k lékaři a vemte s sebou vzorek ranní moči, ideálně odebraný rovnou do skleničky. u takto malého dítěte bych neexperimentovala…

Ten čaj se doporučuje i u deti - většinou je na bázi vřesu a dalších „neskodnych“ bylinek. Ale pokud má dítě teplotu, tak je lékař na miste.

Ou
Závislačka 4995 příspěvků 26.12.16 23:01

Pár dní po nasazení antibiotik. Brusinky nejsou léčivo, jsou maximálně podpůrná opatření.

Určitě je dobré hodně pít - a je jedno jestli je to ředěný brusinkový džus, urologický čaj, nebo nějaké jiné bylinky vhodné pro dvouleté dítě (fakt to nejsou všechny). Ale pořád to jaksi neléčí příčinu, ten zánět, spíš to co nejčastější čůrání způsobené dostatkem tekutin a močopudných nápojů pomáhá zpomalovat šíření zánětu. Nic víc.

A není nic lepšího než chronické záněty močových cest z toho, že člověk nejde za lékařem… Pokud to chce dělat dospělý, tak je to jeho záležitost, ale u dítěte je to na pokraji týrání, protože ty záněty dost bolí.

Mazejte k pediatrovi.

Pe-G
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 26.12.16 23:07

@malinika Když jsem byla těhotná tak jsem taky měla během těhu 2× pálení močáku při čurání bez nucení k dalšímu močení a pomohl mi brusinkový kompot, máme je zavařené v přesnidávkové skleničce. Večer jsem snědla půl skleničky, další den ráno už byla znatelná úleva a dojedla jsem zbytek a bylo po problému úplně. A podruhé byl průběh úplně stejný. Podotýkám že jsem to zkusila jen z nouze, nic jiného jsme doma neměli a byl víkend, a byla mile překvapena výsledkem. Takže bych netvrdila že brusinky nemůžou pomoci.

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 26.12.16 23:31

Jak je teplota, je vymalováno, to je zánět a to už vyřeší jen atb. Respektive přednáším asi svůj pohled na problém, který mám velmi často. Brusinky a mnoho tekutin a teplo, resp. neprochladnutí, je pouhopouhá prevence. Když už cítím, zkusím ještě prolít vodou, resp. urologickým čajem, resp. za druhé jakýmkoli prostě velkým množstvím tekutin. Dělávám to tak, že sedím na záchodě pod dekou, s knížkou, a vedle v umyvadle si liju do půllitru vodu a snažím se jí dostat do sebe co nejvíc. Ale většinou už to nechytím, nezabere už ani (č)Urinal akut. Resp. do dvou dnů jsem u lékaře pro atb.

blumen
Hvězda diskuse 40296 příspěvků 27.12.16 12:42

@Aristolochia jak to u Dr dopadlo?

Tamtama
Extra třída :D 11699 příspěvků 27.12.16 13:16

Já jsem s močákem hodně opatrná, urologické čaje a brusinky mi nikdy nepomohly. Od první častější potřeby na záchod vždycky do hodiny čůrám krev a bez antibiotik bych to nedala. Pokud byla teplota neváhala bych a utíkala k doktorce.

berry4
Nadpozemská drbna 28328 příspěvků 27.12.16 13:20

Ráno??? A to zatím necháš trpět? Ihned k doktorovi, at´zjistí, jak na tom je, event. ATB a pít, pít pít. Po troškách, ale musí pít.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama