Za jak dlouho zmizí zadní rýma - rady, tipy

1053
28.6.13 11:33

Za jak dlouho zmizí zadní rýma? Tipy co na ni.

Ahoj, malého 7m trápí zadní rýma a ačkoliv dělám vše potřebné (větrání, zvýšená poloha, zvlhčuju vzduch, prostříkávám Stérimarem, odsávám, ale bezúspěšně) výsledek se nedostavuje. Nevíte, kdy to přejde příp. kdybyste měli nějaký osvědčený tip co s tím díky za něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5054
28.6.13 11:37

Tak mně u 4m zabral až Nasivin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Courtney
28.6.13 11:39

A jakou mas odsavacku?

• Citovat
  • Nahlásit
151
28.6.13 11:40

Všechno, co děláš. Hlavně odsávat (často) aby se dostal hlen ven. U nás zabral Libenar pro miminka. Aplikace po každém odsávání, alespoň 3× během dne a i v noci. Taková první rýma trvala u nás víc jak týden. Vydrž, jednou bude konec…
Ať je brzo lépe :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1053
28.6.13 11:42

@serratia
Jenže když neodsaju nic, tak nemám co odsávat :nevim:. Odsávačku mám na vysavač.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
28.6.13 11:45

Ahoj, tak já mám 11měsíčního syna a zadní rýmu má od narození, prý se nachladil v porodnici, ze začátku jen chrochtal, ale zhruba ve 4měsících prokrchlal noci, měl první antibiotika, dále pořád fenistili, nakonec i to dýchátko, kdy dýchal několikrát denně ventolin, ecobec, doktorka si myslela, že je to alergického původu - ty neustále se opakující se kašle, ale můj názor byl ten, že vše pramení ze zadní rýmy, když ležel, neustále krchlal, jak mu hleny stékaly do krku, pak to vygradovalo v jeho 8mi měsících, kdy jsem si řekla o hospitalizaci, tam mu pomohl inhalátor, protože to dýchal zároveň nosem i pusou a odhlenil se, před tím, jsem do něj cpala mucosolvany, stoptussiny…po nemocnici se to ale zase asi za 3 týdny vrátilo, což byl tedy rekord, protože normálně se mu to vracelo co 14dní, v nemocnici mi řekli, že léčit se to nedá, alespoň u takto malých dětí, že mám do nosu stříkat pořád mořskou vodu, či vincentku, rehabilitační mi řekla, že s lepším počasím to odezní, ale v říjnu, že to může mít znovu, takže někdy od půlky dubna jí nemá, na kašel také netrpí, tak se uvidí, i jsme byli na alergologii, kdy jsme teda testy nakonec nedělali (základní z krve mu dělali v nemocnici a alergie zjištěná nebyla), ale domluvili jsme se na tom, že pokud se to vrátí, tak testy uděláme. Ale jak říkám, myslím si, že alergií netrpí (ani nikdo doma nemáme - i v příbuzenstvu), alergolog si myslí to samé, že vše pramenilo ze zadní rýmy…takže taková moje zkušenost, omlouvám se za délku jo a samozřejmě jsem pořád odsávala - nosátkem na vysavač

Příspěvek upraven 28.06.13 v 11:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
28.6.13 11:46

Aha :think: Tak zkus tím libenarem propláchnout nosík a po chvilce odsát odsávačkou, to mi radila dětská MUDr. Nemusíš se toho bát, je to vlastně sterilní fyziolog. roztok soli, takže neublíží. Po odsátí zase trošku vpravit Libenaru. Tím by se mu mohl hlen začít uvolňovat :think:
A odkašlává aspoň? Má takový ten chrchlavý kašel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
28.6.13 11:49

Tohle je diskuse jak na zavolanou. Mam 8.mesicni dceru. Od minule stredy ms teplotu, mimo jednoho dne jen lehce nad 37 vzdycky. Asi zadni ryma a s ni prirozene chycenej krcek. Nic jsem neodsala az do dneska. Dnes uz to jde, ale teplota 37,8 po odectu v zadecku. Dr. Radila cekat, max. snizit teplotu. Muzu udelat vic? Jsem uz nestastna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
teresa20
28.6.13 11:50

Tak jednak zadní rýmu běžnou domácí odsávačkou neodsaješ a stérimarem nevyřešíš, to je jen mořská voda. Syn na ní trpíval hodně, vracelo se mu do krku, v noci kašlal, dusil se, zvracel. Pomohl až pamycon předepsaný od dr. :roll: S odsávačkou opatrně

• Citovat
  • Nahlásit
1053
28.6.13 11:54

@serratia
Kašel spíš takový suchý, sem tam třeba 1× za 2 hoďky. Libenar jsme používali preventivně, ale prý je ten Stérimar lepší kvůli rozstřiku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
28.6.13 11:55

Tak ja zkusim koupit ten nosni sprejik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1053
28.6.13 11:56

@madi
Dr. mi radil vše co dělám, na ATB to asi není, říká, že to časem odezní samo… Teploty nemáme a kojíme taky bez nějaké dušnosti, jen to bublání mě znervozňuje :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
28.6.13 11:56
@esteelauder píše:
@serratia
Kašel spíš takový suchý, sem tam třeba 1× za 2 hoďky. Libenar jsme používali preventivně, ale prý je ten Stérimar lepší kvůli rozstřiku.

Aha, tak už nevím, co poradit, s tímhle jsme velké problémy neměli. Snad jen vytrvat a nebo se poradit s dětskou doktorkou :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1053
28.6.13 11:58

@Gonyosoma
Neodsaju ani po něm… Nemáme doktora, který by ATB dával hned a na všechno, což tedy schvaluju. Četla jsem, že je dobré i dítěti namočit předloktí do teplé vody, že se rýma spustí, jenže u 7m… Nevím nevím, to byl asi ječák :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1053
28.6.13 11:58

@serratia
Právě, že to prý přejde samo… Dělal nám i výtěr z nosíku a nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat