Za jakou dlouho dítě začalo chodit po prvních krůčcích?

381
2.8.21 10:34

Za jakou dlouho dítě začalo chodit po prvních krůčcích?

Ahoj maminky. Za jak dlouho vám dítě začalo chodit tak, abyste jej mohla vzít chodit venku po tom, co začalo doma dělat pár prvních krůčků? Syn začal teď chodit doma. No chodit :D udělá pár krůčků párkrát za den. Někdy dva, někdy šest i osm. Je to párkrát za den. Zajímalo by mě, za jak dlouho u Vás nastala doba, že jste mohli jít ven a dítě tam ťapalo? Jen tak zhruba pro představu, kdy budu asi zhruba kupovat první capáčky nebo botičky. Zatím je nikdy neměl, zastávám názor, že dávat dítěti boty, když samo nechodí a doma je na boso, není kvůli vývinu klenby dobre a nechci kupovat nic dopředu. Moc děkuji za zkušenosti! 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3791
2.8.21 10:39

Hned, ale boty jsem kupovala až asi za čtyři měsíce - byl podzim, s capáčkama bych v tom mokru a zimě nepochodila a nechtěla jsem hned kupovat zimní boty. Doma lítala bosky nebo v protiskluzkách. Takhle v létě bych capáčky koupila hned, jak přestane být počasí na bosý nohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16121
2.8.21 10:42

Ja myslim, ze je to hodne individuální. Někdo začne chodit temer hned, jinemu to trva týdny. Dcera zacala chodit po prvních narozeninách, ale přesně, krucek dva, kdyz se potřebovala presunout, preferovala lezení. Boty jsem kupovala asi za dva mesice, kdyz uz výhradně chodila, byť vratce a s mnoha skobrtnutimi. To poznáš, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
2.8.21 10:44
@Lily Evans píše:
Hned, ale boty jsem kupovala až asi za čtyři měsíce - byl podzim, s capáčkama bych v tom mokru a zimě nepochodila a nechtěla jsem hned kupovat zimní boty. Doma lítala bosky nebo v protiskluzkách. Takhle v létě bych capáčky koupila hned, jak přestane být počasí na bosý nohy.

No ono ho vypustit teď ven znamená lézt po čtyřech. A to tady nejde. Takže s tím ještě počkám. To, že si stoupne a udělá pár prvních krůčků je prostě občas. Takže u nás to na ven hned nebude. Každopádně si právě říkám, že jestli teď začíná chodit, no chodit :mrgreen:, tak reálně chodit začne asi spíš někdy v zimě, na podzim, takže to asi pak pojedeme někam pro zimní botu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19787
2.8.21 10:44

V podstatě hned. Respektive, já je brala ven „proběhnout“ po čtyřech už mnohem dřív, než vůbec chodily. A stejně, jako se doma postupně postavily a začali chodit, tak jsme to praktikovali venku. Obě děti začínaly chodit v teplých měsících, takže nebyl problém, když po pár krocích sedly na zadek a rejpaly se v trávě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19787
2.8.21 10:45
@September88 píše:
No ono ho vypustit teď ven znamená lézt po čtyřech. A to tady nejde. Takže s tím ještě počkám. To, že si stoupne a udělá pár prvních krůčků je prostě občas. Takže u nás to na ven hned nebude. Každopádně si právě říkám, že jestli teď začíná chodit, no chodit :mrgreen:, tak reálně chodit začne asi spíš někdy v zimě, na podzim, takže to asi pak pojedeme někam pro zimní botu :roll:

A vy tam nemáte nějaký travnatý plac, park, hřiště, les? :nevim: Já běžně chodila s dětmi a dekou klidně na Vyšehrad, kde se batolily, o kočárek stavěly a dělaly pokusy s chůzí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
2.8.21 10:46
@Ba-stet píše:
Ja myslim, ze je to hodne individuální. Někdo začne chodit temer hned, jinemu to trva týdny. Dcera zacala chodit po prvních narozeninách, ale přesně, krucek dva, kdyz se potřebovala presunout, preferovala lezení. Boty jsem kupovala asi za dva mesice, kdyz uz výhradně chodila, byť vratce a s mnoha skobrtnutimi. To poznáš, neboj.

Jasně, já vím, že všechno je strašně individuální, jen mě to tak zajímalo, jak to měli ostatní prďolové, nemám vůbec šajn jestli je to např měsíc, dva týdny nebo tři měsíce :nevim: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
2.8.21 10:49
@unuděná píše:
A vy tam nemáte nějaký travnatý plac, park, hřiště, les? :nevim: Já běžně chodila s dětmi a dekou klidně na Vyšehrad, kde se batolily, o kočárek stavěly a dělaly pokusy s chůzí :nevim:

No až dal samozřejmě, nebydlíme na zrovna pro děti fajn adrese, ale to časem změníme, teď to nejde, ale to řešit nechci. Samozřejmě jsem syna dala na trávu venku a je jak motorová myš, to není to dítě, co se válí na dece a párkrát si stoupne, to prostě je jak motorová myš, ten na těch čtyřech snad běhá, to se jinak říct nedá a jak ho zastavím, že tam už ne, tak je řev, takže si spíš počkám na tu chůzi a lézt si po čtyřech může doma. Každé dítě je jiné. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19787
2.8.21 10:54

@September88 Dcera byla přesně taková ;) Navíc samostatně chodila už od 10m, takže totál bezmozek a pořád jsem za ní musela někam lítat. Takže jsme prostě dojeli kočárkem na nějaké baby-friendly místo (ideálně dětské hřiště, které je oplocené a je na něm hodně trávy, písku atd.) a tam jsem jí vypustila ;) Jestli čekáš, že ti bude ze dne na den spořádaně chodit vedle nohy, tak to tě asi zklamu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16121
2.8.21 11:00
@September88 píše:
Jasně, já vím, že všechno je strašně individuální, jen mě to tak zajímalo, jak to měli ostatní prďolové, nemám vůbec šajn jestli je to např měsíc, dva týdny nebo tři měsíce :nevim: :mrgreen:

No, může to byt asi úplně všechno. Teda dcera prvni mikrokrucky podel nabytku udelala uz v 7.mesici, to me omejvaly. A pak pul roku nic :D Ale ja to řešila jako Ty (ja teda z lakoty, doufala jsem, ze dite vydrží az do leta, abych nemusela resit teplejsi a letni boty), ptala jsem se kamaradek… A fakt Te ujistuju, ze az bude cas na boty, budeš to bezpečné vedet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
2.8.21 11:03
@unuděná píše:
@September88 Dcera byla přesně taková ;) Navíc samostatně chodila už od 10m, takže totál bezmozek a pořád jsem za ní musela někam lítat. Takže jsme prostě dojeli kočárkem na nějaké baby-friendly místo (ideálně dětské hřiště, které je oplocené a je na něm hodně trávy, písku atd.) a tam jsem jí vypustila ;) Jestli čekáš, že ti bude ze dne na den spořádaně chodit vedle nohy, tak to tě asi zklamu :mrgreen:

No bylo by to krásné, ale to fakt nečekám od toho ďábla :mrgreen: jen jsem to myslela tak, že přesně, postavil se v 7 měsíci, od 8 obchází nábytek a jeho sprinty po čtyřech znamenají venku, že nestíhám ho směřovat, že tam už ne a tohle se fakt nebaští. Myslela jsem to tak, že bude fajn, když se to chození po dvou aspoň vyrovná lezení po čtyřech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16121
2.8.21 11:03
@unuděná píše:
@September88 Dcera byla přesně taková ;) Navíc samostatně chodila už od 10m, takže totál bezmozek a pořád jsem za ní musela někam lítat. Takže jsme prostě dojeli kočárkem na nějaké baby-friendly místo (ideálně dětské hřiště, které je oplocené a je na něm hodně trávy, písku atd.) a tam jsem jí vypustila ;) Jestli čekáš, že ti bude ze dne na den spořádaně chodit vedle nohy, tak to tě asi zklamu :mrgreen:

Ja jsem nečekala, ze bude spořádaně chodit vedle nohy, ale tak nejak jsem předpokládala, ze bude mit takovy ten následovací pud, co maj vsechny mláďata. A ne, ze se na vteřinu otočím na psa a harant v trapu 8o Myslim, ze to je nejaka evoluční mezera :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
2.8.21 11:04
@Ba-stet píše:
No, může to byt asi úplně všechno. Teda dcera prvni mikrokrucky podel nabytku udelala uz v 7.mesici, to me omejvaly. A pak pul roku nic :D Ale ja to řešila jako Ty (ja teda z lakoty, doufala jsem, ze dite vydrží az do leta, abych nemusela resit teplejsi a letni boty), ptala jsem se kamaradek… A fakt Te ujistuju, ze az bude cas na boty, budeš to bezpečné vedet.

Tak jo, moc děkuji! U nás to bylo taky tak, v 7 měsíci se postavil a v 8 už obchází nábytek a všechno, takže teď, když začíná ťapat v prostoru, říkala jsem si, kdy maminky tak zhruba kupovaly botičky. Jen tak pro zajímavost. Tak uvidíme. Moc díky :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
2.8.21 11:05
@September88 píše:
No až dal samozřejmě, nebydlíme na zrovna pro děti fajn adrese, ale to časem změníme, teď to nejde, ale to řešit nechci. Samozřejmě jsem syna dala na trávu venku a je jak motorová myš, to není to dítě, co se válí na dece a párkrát si stoupne, to prostě je jak motorová myš, ten na těch čtyřech snad běhá, to se jinak říct nedá a jak ho zastavím, že tam už ne, tak je řev, takže si spíš počkám na tu chůzi a lézt si po čtyřech může doma. Každé dítě je jiné. :)

Snad žádný dítě se nebatolí v okruhu 1,5 metru od matky :mrgreen: dcera lezla tryskomyší rychlostí od šesti, sedmi měsíců, v deseti měsících běhala (ona vůbec moc nechodí, spíš hopská, skáče a běhá). Vypouštěla jsem kdekoliv to šlo, a když už byla moc daleko nebo se blížila k něčemu nebezpečnýmu tak jsem si pro ni došla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19787
2.8.21 11:07
@Ba-stet píše:
Ja jsem nečekala, ze bude spořádaně chodit vedle nohy, ale tak nejak jsem předpokládala, ze bude mit takovy ten následovací pud, co maj vsechny mláďata. A ne, ze se na vteřinu otočím na psa a harant v trapu 8o Myslim, ze to je nejaka evoluční mezera :D
:mrgreen: :mrgreen: To jsou ta očekávání, co pak končí zklamáním 8) Já si něco užila s dcerou, beran, hrozně popředu a pořád něco chtěla, někam lezla a měla sebevražedné sklony :mrgreen: A to, že začala chodit, celý problém jen zhoršilo, protože byla prostě rychlejší a dosáhla výš, než z polohy na čtyřech :mrgreen:
@September88 píše:
No bylo by to krásné, ale to fakt nečekám od toho ďábla :mrgreen: jen jsem to myslela tak, že přesně, postavil se v 7 měsíci, od 8 obchází nábytek a jeho sprinty po čtyřech znamenají venku, že nestíhám ho směřovat, že tam už ne a tohle se fakt nebaští. Myslela jsem to tak, že bude fajn, když se to chození po dvou aspoň vyrovná lezení po čtyřech.

Ad první odpověď - pravděpodobně se to s chůzí nezlepší, budeš za ním lítat ještě o to víc a stejnak ho budeš muset přes jeho protesty usměrňovat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat