Za jaký plat se vyplatí dojíždět?

Anonymní
4.2.21 16:45

Za jaký plat se vyplatí dojíždět?

Sama se teď rozhoduji.
Za jaký plat by se vám vyplatilo dojíždět do Prahy (nebo jinam), cca 100 km?
S tím, že by se jednalo o juniorskou pozici, ale ve velmi perspektivním oboru (IT)?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8342
4.2.21 16:48

Denně 100 km? Ani za zlatý tele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1108
4.2.21 16:52

No a je potřeba denně dojíždět? Znám spoustu lidí, co pracují z celé Moravy oficiálně v Brně, ale jedou tam občas. Kór teď v době homeofficů. Párkrát měsíčně ano, denně asi záleží, jestli se jedná o člověka bez závazků nebo maminu s malýma dětma/otce od rodiny. :nevim: Plat není až tak stěžejní, pokud to teda není stovka na hodinu samozřejmě, spíš se jedná o „zabitý“ čas. :mrgreen: + teda pokud by se jednalo třeba o studenta po škole, nevidím důvod, proč jezdit, proč si nenajít bydlení přímo v místě. Ale představa, že člověk musí řešit děti nebo vidět rodinu akorát spící, tak to se prostě neoplatí. A finance jsou to poslední.

Příspěvek upraven 04.02.21 v 17:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9594
4.2.21 16:53

Žádný, to bych musela být ve strašném finančním průšvihu, který by se tím vyřešil.
Když někam jedeme 100 km, tak tam většinou i přespíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4324
4.2.21 16:54

120tis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6023
4.2.21 16:59

Na denní dojíždění nikdy (a to jsem zvyklá na dojíždění těch 40-50km, včetně kolon po Praze s tím, že se to může natáhnout taky na 2h času…)
Znala jsem pár jedinců, kteří dojížděli nějakou takovou vzdálenost denně, ale byli to vesměs ředitelé / jednatelé, kde ten plat mohl být odhadem třeba 200k+

Napak na dojíždění 1-2× v týdnu - to je drtivá většina mých kolegů v IT, kteří do Prahy dojíždějí ze Šumavy, Plzně, Bruntálu, Hlinska, Jablonce… prostě 2× týdně se dá skoro odkudkoli (teda dojížděli před Covidem, teď už tam nejezdí nikdo)

na denní dojíždění mám psychologickou hranici tak těch 50-60km…víc fakt ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26201
4.2.21 17:05

It v dnešní době nemusí nikam denně dojíždět, může sedět i doma, ne? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24638
4.2.21 17:06

Vím o lidech, co jezdili za prací nebo studiem denně Praha-Plzeň nebo Liberec-Plzeň. Velmi dobré busové spojení, na cestě každý den tedy ty cca 2 hodiny. Prý se to vcelku dalo. Ale bylo jim 20-25, byli bezdtní, bez závazků, jedna ještě bydlela u rodičů.

Nicméně v IT bych si už na pohovoru domluvila nějaké možnosti HO.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6200
4.2.21 17:08

100 km může trvat 40 minut, nebo taky 2 hodiny. A když někdo napíše, že by za 40.000 dojížděl a jiný, že by to za 70.000 nebral ani náhodou, tak…? :roll:

Příspěvek upraven 04.02.21 v 17:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12184
4.2.21 17:09
@Anonymní píše:
Sama se teď rozhoduji.
Za jaký plat by se vám vyplatilo dojíždět do Prahy (nebo jinam), cca 100 km?
S tím, že by se jednalo o juniorskou pozici, ale ve velmi perspektivním oboru (IT)?

jako 100 km tam a 100 km zpátky? Nebo 50 tam a 50 zpátky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 17:10

OSVČ v IT tak 8 tis/ den dojíždění. Jako internista bych šla tak za 120 tis s tím, ze dojíždět budu tak 2× týdne. Ale záleží i na oboru IT. Bankovnictví dává víc, nevim jak se teď pohybují juniorské pozice, ale v Praze snad už pod nějakých 80 tis nejdou :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 17:11

Není třeba být v Praze denně, ale byla by to má úplně první práce v IT, takže bych ráda koukala seniorním kolegům co nejvíc pod ruce.. 20-25 jsem, ale mám školkové dítě, stěhování určitě nehrozí

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 17:13
@Anonymní píše:
Není třeba být v Praze denně, ale byla by to má úplně první práce v IT, takže bych ráda koukala seniorním kolegům co nejvíc pod ruce.. 20-25 jsem, ale mám školkové dítě, stěhování určitě nehrozí

Tak ale řekni obor it, pozice - developer, analytik, business, tester? 100 km je dohromady nebo 50+50, jak často dojíždět?

• Citovat
  • Nahlásit
3423
4.2.21 17:18

Dojíždet vlakem, autem, na okraj Prahy, nebo do centra? Pod 50 tisíc bych nešla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6023
4.2.21 17:22
@Anonymní píše:

a seš si jistá, že ti senioři teď v té kanceláři sedí…? U nás není opravdu v kanceláři nikdov tom IT…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat