Za jakých podmínek poskytovat full service?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
acimedaca
Nadpozemská drbna 26954 příspěvků 22.03.15 17:29
Za jakých podmínek poskytovat full service?

Za jakých podmínek byste byly ochotné se doma starat o všechno samy? Kolik by musel váš muž/přítel vydělávat, co by musel rodině poskytovat, abyste byly ochotné změnit zaběhlou situaci v domácnosti, kdy se muž doted podílel na všem a od určitého momentu být na všechno samy. Situace by vypadala asi takto - starší rodinný dům nedodělaný, dvě děti, jedno školkové a jedno mimino - muž jde do zaměstnání ráno v 8h, přijde cca v 17h, pak si sedne k PC a bude dál pracovat až do 22h. O víkendech bude jezdit na montáže a nebo opět sedět u PC. Nebude vozit dítě do školky, ani ho vyzvedávat, nebude děti koupat, uspávat, krmit, oblékat, hlídat…nebude doma s ničím pomáhat - vyndávat myčku, luxovat, uklízet prádlo, ani nebude dělat nic na domě. Nebude k dizpozici ani v „krizových“ situacích např. večer, když děti pláčou, jsou nemocné…Doma bude, ale nebude chtít být vyrušován od práce. V ideálním případě si pohraje s dětmi cca 1h navečer.
Co byste „požadovaly“ výměnou za toto „domácí uspořádání“? Kolik by musel vydělávat, jaké další podpory by muset zaplatit - paní na úklid, druhé auto, dvě dovolené ročně, volné neděle…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 22.03.15 17:31

Nelze odpovědět. Někdy jsou totiž ty nejlepší věci zadarmo. :nevim:

ewajs
Kecalka 406 příspěvků 22.03.15 17:32

Podle mě pokud chlap dělá od nevidím do nevidím a já jsem na mateřské, tak mou „prací“ je starost o domácnost a o děti.
Vadilo by mi to ve chvíli, kdy makáme oba a domácnost je jen na mě. Tam bych to rozdělila na půl nebo si někoho najala.

Cattus
Neúnavná pisatelka 17215 příspěvků 22.03.15 17:34
@Emilie píše:
Nelze odpovědět. Někdy jsou totiž ty nejlepší věci zadarmo. :nevim:
:kytka: :potlesk:
zrcadlo
Kelišová 7487 příspěvků 22.03.15 17:37

Pro mě za žádných okolností. Vzala jsem si manžela, ne zaměstnavatele nebo sponzora, od vztahu očekávám společné trávení času, starostí, radostí, společnou výchovu dětí. Pro mě člověk, který si s dětmi pouze ve vymezený čas pohraje, není táta.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66877 příspěvků 22.03.15 17:38

@ewajs Vidím to stejně… nicméně @acimedaca určitě bych chtěla k dispozici auto a společné finance.

Křováček
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 22.03.15 17:38

Nesla bych do toho at by vydelaval kolik chtel. Snad jen v pripade, kdyby to bylo opravdu nevyhnutelne. Deti potrebuji i tatu. Detem to jednou bude lito, ze si tatinka neuzily a tatinkovi urcite pozdeji taky. Detstvi nelze stopnout na dobu, nez bude mit tatinek cas.

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 22.03.15 17:39
@zrcadlo píše:
Pro mě za žádných okolností. Vzala jsem si manžela, ne zaměstnavatele nebo sponzora, od vztahu očekávám společné trávení času, starostí, radostí, společnou výchovu dětí. Pro mě člověk, který si s dětmi pouze ve vymezený čas pohraje, není táta.

Souhlasím! :palec:

Žádné peníze dětem tátu nevynahradí!

Zupa
Ukecaná baba ;) 2336 příspěvků 22.03.15 17:39

@acimedaca radši bych se uskromnila, to že přijde o nejhezčí chvíle s dětma a nebude mít čas si k nim budovat vztah se snad ani penězma vykompenzovat nedá 8o

Jsem schopná přistoupit na variantu já se starám o domácí zázemí (domácí práce, jídlo, nákupy, okolo dětí dopoledne-odpoledne), chlap se stará o technické věci kolem domu a rekonstrukci a s dětma si pohraje v podvečer + společné koupání a večeře, a víkendy alespon 3 úplně volné dny v měsíci na rodinu.

Ale každý má jiné priority :nevim:

Deninina
Závislačka 3983 příspěvků 22.03.15 17:41

No tak za takových podmínek by musel vydělávat aspoň 100 000 samozřejmostí je dovolená 4× do roka. Taky bych si zaplatila někoho na úklid a chůvu na občasné pohlídání. Jinak bych s takovým člověkem nebyla. Nejspíš bych si i nakonec našla milence a chlapa bych měla jen na prachy :mrgreen:
Ale teď vážně - asi bych s takovým člověkem nemohla být. Můj manžel má tak nějak full servis ( sedím doma, tak nějak domácnost beru jako svou práci) ale co se týče péče o dítě, tak pomáhá a pomáhá rád. V noci k malému nevstává ( neslyší ho řvát) ale zase kdykoliv když má volno a já chci vyrazit ven za kámoškou, klidně přes noc, tak se postará, uvaří, uklidí a dítě najdu ve stejném stavu, v jakém jsem mu ho nechala.

Křováček
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 22.03.15 17:44

A mimochodem, to by fakt vydrzel divat se na nemocne dite a nezavezt vas ani na pohotovost? Navic, ty bys pracovala nonstop 24 hodin denne, on pak v deset zapadne do postele a nezajem?

Diky Bohu, ze mam partnera, ktereho mam. Vazim si ho a miluji ho. S takovym muzem bych nezustala.

Příspěvek upraven 22.03.15 v 17:50

Ali-Ali
Extra třída :D 11133 příspěvků 22.03.15 17:46

Tak minimalne tolik, aby zaplatil pani na uklid a zehleni, pripadne nejakou chuvu, ktera obcas vyzvedne deti nebo odpoledne pohlida.

ja jsem v domacnosti, na spoustu veci s manzelem pocitat nemuzu, protoze pracuje hodne. pani na uklid mam. ale u nas je to jine v tom, ze manzel travi cas s detma. treba od 7 do 9 je „aktivne“ kolem a pak jde zas pracovat. vikendy jsou rodinne, aspon jeden den cely.

kajka2
Povídálka 27 příspěvků 22.03.15 17:46

Tak takovyho chlapa mam doma. Od rana do vecera pracuje, o vikendech vetsinou taky ma v dilne co na praci a kdyz ne, tak dela kolem baraku.
V domacnosti nedela nic, s detmi mi taky nepomaha. Obcas o vikendu zajde na prochazku. Nebo chvilku po vecerech s nimi poblbne. Mame spolecne vecere.
Nekolikrat do roka mame jednodenni vylet. A jednou do roka malou dovolenou.
Ja jsem zatim doma. Deti 7, 5 a 2 roky.
Deti si tatinka moc neuziji, ale jsou na to zvykle. Oboum je nam to docela lito, ze na deti neni tolik casu. Ale jinak nejde. Financne se na vsem podili manzel. Od zacatku jsem vedela, do ceho jdu. TAkze za takove domaci usporadani nepozaduju vubec nic. Nepracuju, jsem doma, zatim vsechno zvladam - domacnost, deti, mame velkou zahradu a docela velky okruh pratel, se kteryma se casto setkavame. A obcas vypomaham s firmou.

Shreya
Ukecaná baba ;) 1981 příspěvků 22.03.15 17:46

Za jakých podmínek full service? Za žádných. Aby jediná jeho povinnost byla chodit do práce a ty uděláš od A do Z všechno ostatní včetně prací na baráku? Tak takhle ne.

Příspěvek upraven 22.03.15 v 17:48

lebi
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 22.03.15 17:46

Asi bych do toho nešla, protože peníze nevynahradí např. to, že jednou budou děti smutné z toho, že se jim táta nevěnoval…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama