Za každého počasí ven? Nutnost?

Pff...
19.11.15 12:47

Za každého počasí ven? Nutnost?

Ahoj maminky. Mám dotaz
Souhlasíte s tím, že miminka by měla chodit ven za každého počasí? Na toto téma jsem se právě pohádala s mojí mámou. Mám 5 měsíčního prcka a když vidím, jaký je venku fukar, vůbec se mi ven kočárkovat nechce. Máma je ale z malého děsně vypípana (první vnouče) a začala mě osočovat z toho, že z něho vychovávána skleníkové dítě, že mu tím příšerně ubližuju a já nevím kdesi cosi. Takže jsem podle ní tyranská matka, která miminko ještě neměla mít. Osobně si tedy myslím, že když s ním pár dní mevyrazím, svět se nezboří. Stejná kočár rád nemá a pořád v něm řve.
PS: už mi máma začíná pomalu lézt na nerva. Občas mi přijde, že já nejsem malýho máma ale ona. Absolutě nerespektuje, co řeknu. Malý začíná se zeleninkou. Jako první příkrm. Chtěla mu dát banán a jabko. Tak jsem jí vysvětlila, že nejdřív musí papat zeleninku a až potom ovoce. Nechala jsem jí ho na hlídání a hned mu rvala banán. Mám ji ráda, ale tohle mě štve

Příspěvek upraven 19.11.15 v 22:43

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

2997
19.11.15 12:50

:roll: :roll: :roll: nevyžádané rady, nesnáším

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2573
19.11.15 12:52

Radu nemám, ale připomíná mi to moji matku, od té doby, co mám malou, tak taky neustále radí a kritizuje, co dělám špatně :) Neřeším to :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
201
19.11.15 12:53

Tak asi i záleží jak malé miminko máš..pokud je mu pár měsíců tak klidně zustante doma v tomhle vichru..pokud je vetsi tak pokud to vyhovuje i tobe tak smele ven..já jen reknu sama za sebe ze ja chodila kazdy den za jakehokoliv pocasi (teda pokud treba nebyl slejvak jak blazen ale jen normalne prselo) a musim rict ze to melo asi opravdu dobry vliv na me dite…ted v zari nastoupila poprve do skolky a jeste nebyla vubec nemocna a to uz tam skoro ve skolce byli snad vsichni a dle meho nazoru to je prave tim ze jsem s ni byla tak casto venku i za oskliveho pocasi, nechala jsem si ji hrat na pisku a kdyz obcas dala neco do pusy ze zeme tak jsem to take tak nehrotila..proste ano neni sklenikove dite…takze pokud jen ojedinele se ti nechce ven tak bych to neresila a mamince to nejak vysvetlila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
852
19.11.15 12:55

Já mám teď 2 měsíčního prcka a taky nejsme denně venku, včera vzal manžel malého v kočárku ven a i starší dcerku, šly kolem baraku za cca 40 min a malá že je jí zima že chce domů, tak manžel šel ještě s malým na půl hodky na procházku a malá domů. On ten vítr je aspoň u nás dost ledový.

Jinak myslím že pokud myslíte že to nestačí tak aspoň pořádně vyvětrat, přiobléct mimčo a prostě pustit svěží čerstvý vzduch domů :) :) já min. větrám ložnici než jdouo děti spát. Někde jsem to i četla že mají děti spát vě větrané místnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
19.11.15 12:55

@Pff…
Určitě nemusíš :lol:. Starší mi tedy venku spala, takže jsem se snažila chodit +- vždy, ale když bylo fakt hnusně, tak jsem dala kočár na balkon a uspávala tam. Pokud není dítě na pobytu venku závislé, tak se řiď vlastním pocitem :palec:. MMch, dnes jsem s dětmi venku nebyla ;).

• Citovat
  • Upravit
Pff...
19.11.15 12:56

@Sofie2013 Jako fakt na ránu :zed:. Nedávno mi nadávala za to, že jsem ho prý naprosto nemožně oblíbila do města. Že jiný mámy svoje děti strojí a to moje vypadá jak bezdomoveček. Ondrášek má všechno fungl nový. Takže fakt nevím :roll: :D

Příspěvek upraven 19.11.15 v 13:01

• Citovat
  • Upravit
33
19.11.15 12:57

Určitě ne nutnost, mně se taky v tomto počasí ven nechce, ještě za toho hnusného větru nebo když hodně prší, tak hold jsme doma. Svět se nezboří a že by z malé (8m) vyrostla skleníkové dítě se taky nebojím. Chápu vaši situaci, mám podobnou mamku, první vnučka, takže se může pro ni rozkrájet, ale jak to není dle jejího názoru, tak si taky vyslechnu. Já jsem však tvrdá hlava, takže si stejně dělám vše po svém a pokud se mi něco nelíbí, tak jí to důrazně řeknu, sice se většinou urazí, ale příště hned dobrý… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pff...
19.11.15 13:01

@lenny-h Já se strašně nerada hádám. Ale když už ji fakt něco řeknu, urazí se a začne tvrdit, jak je nejhorší. :D no zbláznila bych se

• Citovat
  • Upravit
29442
19.11.15 13:01

Ne, nemyslím si, že se něco stane, když 5m. mimino nepůjde jeden den ven a ani si nemyslím, že je to nutnost. Ale u mě to třeba asi nutnost byla a většinou jsem chodila a chodím ven denně (i několikrát), protože bych se doma zbláznila a děti, co povyrostly, potažmo taky. Jako mimino mi prvorozený třeba spal jen venku v kočáru a co jsou děti větší, tak je to zase doma nebaví a jsou nejraději venku. Takže jsem to dělala a dělám především kvůli sobě. Bydlíme v bytě, balkon nemáme. Na rady ostatních bych se vykašlala a dělala si to podle sebe. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2036
19.11.15 13:02

Určitě není povinnost chodit každý den ven a když pár dní nepůjdete, tak se svět nezboří a skleníkové dítě mít nebudeš, je to vaše věc. Nám se stane, že taky někdy nejdeme, ale jinak chodíme skoro každý den, on člověk potřebuje z toho blázince doma taky vypadnout aspoň na chvíli na vzduch, ale když je fakt hnusně, tak taky nejdeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 13:02

Ahoj, mamku ignoruj moje má stejné tendence :lol: jinak já tedy chodím vždy, pokud není jeden z nás nemocný, ale je to i plus pro mne, páč bych z něj doma brzo lezla po zdi - už je mu 14 měíců ;) nicméně chodila jsem prakticky za každého počasí i s miminkem - rozhodně si ale nemyslím, že je to nutnost - jde jen o to co vyhovuje vám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2573
19.11.15 13:03

@Pff… Mně zase říká, že bych měla být i v tomto počasí dvě hodiny dopoledne a dvě hodiny odpoledne venku a denně vařit čerstvé jídlo. Jsem na malou přes týden sama, protože manžel pracuje v jiném městě a fakt nejsem robot :) Takže někdy ven nejdem a někdy dostane jídlo z předešlého dne a svět se nezboří :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
19.11.15 13:04

@Pff… určitě si to zařiď, jak to tobě vyhovuje a dělej to, co považuješ za správné.

Ale tím ovocem můžeš klidně začít. Dětem více chutná :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 13:05

@Pff… Ven chodím tak, jak se mi chce. Třeba dneska neuvěřitelně fičí. Fajn dítě možná zabalím do kočáru, ale sebe ne. Řídím se svým rozumem a když se mi nechce, tak se mi nechce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama