za kolik byste koupili byt na vesnici?

609
28.8.09 19:01

za kolik byste koupili byt na vesnici?

potřebovala bych udělat takový menší průzkum - jedná si mi o to, kolik si říct za byt. Byt je dvougenerační 4+1, s garáží, tři roky stará odhadní cena cca 700000,–. Problém vidím pouze v lokalitě, vesnice cca 300 obyvatel (občanská vybavenost poměrně dobrá), nejbližší město (7000 obyv.) 12km, další (23000 obyvatel) 20km a okresní (40000 ob.) 25km.
Máme nabídku 400000,– což se nám zdá málo, tak by mě zajímalo jaká je šance, že by byl někdo ochotný dát víc… Předem moc děkuji za názory!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20108
28.8.09 19:08

Co celková plocha bytu? Je tam balkon, sklep? Kam je orientovaný? Jak daleko je zastávka na vlak/bus, nejbližší obchod? Jak dobře/špatně je řešená dispozice? … to všechno určitě ovlivňuje cenu bytu, bez toho si netroufám odhadovat :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
609
28.8.09 19:12

byt má cca 80m2, dva balkony, dva sklepy… autobus samzřejmě jezdí, ale je to klasika vesnice, což znamená, že bez auta se to neobejde…
ale fakt mi jde o to, jestli přistoupit na těch 400tis nebo operovat s tím, že byt má větší hodnotu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.8.09 19:53

Podívala bych se, za kolik se prodávají byty v okolí a taky bych se telefonicky zeptala ve dvou, třech realitkách, oni Ti řeknou jakou má v současné době hodnotu.

• Nahlásit
  • Citovat
7635
28.8.09 20:00

Nevím,nejsem realiťák,ale 400 se mi zdá fakt málo!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
609
28.8.09 20:04

jedna věc je hodnota bytu - odhadnutá jedno kým - a druhá věc, jestli bude někdo ochotný stanovenou cenu zaplatit… jestli není lepší vrabec (400tis) v hrsti než holub na střeše…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19989
28.8.09 20:43

souhlasím s Lemorou, odhadní cena je jedna věc a druhá je, jaká je šance že se nějaká nemovistost (jakákoliv) v dané lokalitě prodá

Jsou místa, kde jdou reality „na dračku“ i v týhle době a místa, kam se prostě nikdo nehrne. Do ceny se musí zohlednit i to, jaký rozvoj plánuje obec, o co bych se jako kupující zajímala, je i jaké je okolí, jestli není za barákem třeba kravín (teď si vyloženě vymýšlím), v jakém stravu je nejen dům, ale i pozemek, příjezdová komunikace a jestli jsou v obci taky obyvatelé mé věkové kategorie, s dětmi, když už bych se stěhovala na vesnici, tak určitě, jak vypadá příroda okolo atp. Těžko říct, jestli je 400tis málo, v přepočtu za m2 bych řekla že ano, ale zas většina lidí, co se stěhuje na vesnici, by podle mě chtělo spíš rodinný domek, než byt, což cenu snižuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
609
28.8.09 20:57

Sandrik - to je přesně ono, lidi když jdou na vesnici, tak radši dům než byt… jinak to není špatná lokalita, krásná příroda okola, spousta mladých, i dětí, ale ten byt by vzal spíš někdo místní než někdo kdo se chce rekreovat na vsi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
28.8.09 21:08

Pises se ze mas odhadlou cenu starou tri roky.Kdo Vam to odhadoval odhadce primo?Realitka?Realitka ma na tom vzdycky vice.Pokud odhadce tak bych to nechala na odhadni cene.A pod cenu bych nesla.Mimochodem zkus si hodit reality na seznamu nasla jsme tam par bytu cena minimalni OV 1mil ale to bylo OV.Ty ani neuvadis co to je jestli osobni druzstevni apod.Mimochodem tady v Brne byt za 700000tisic neporidis ani tu 1+1nebo kk :lol: :lol: v osobnim vlastnictvi.Najemni ano ale to nikdo nechce :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.8.09 21:30

Ceny jsou všude jiné.U nás třeba novostavba 15km od Plzně stojí 2400 000,dala bych na odhadce,níž bych nešla!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
28.8.09 21:48

ahoj , zrovna chceme koupit byt, tak se orientuju :wink: a musím říci, že třeba nějaká ves pod budišovem pod budišovkou na opavsku -velikostně podobná tomu, co píšeš, tak tam měli strašně dlouho problém prodat byt za 390.000 :roll: a teď nevím, jestli ho vůbec prodali - velká 3+1, krásné prostředí, garáž, zahrada za domem - taková typická komunistická bytovka :D prostě v každé „dupě“= vsi museli postavit aspoň jednu :roll:

a já bych tam nešla i když je to za pusu, protože do práce daleko, bez 2 aut si v háji, škola taky není v místě,lékař totéž, muselo by se dojíždět..... a takových ale by se našlo

záleží, jak moc na prodej spěcháš, postupně se asi ceny bytů budou zvedat, pokud tě nic nehoní, zkusila bych nejdříve více :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.8.09 22:27

No nejvyššií ceny bytů už jsou asi za náma. Právě bych řekla, že ta 3 roky stará odhadní cena bude vyšší než současná, za kterou je reálné prodat. Kolik u vás stojí domek počtem místrností i metrů srovnatelný s vaším bytem? Z toho bych vyšla s tím, že cena za byt bude nižší - možná i o cca 30 procent. 400 tis se fakt za hubičku, ale kdo by tam šel, že? Z města asi nikdo (negativa už tu zazněla) a člověk původem z vesnice bude chtít asi barák.

• Nahlásit
  • Citovat
23861
28.8.09 23:16

To jste si teda nevybrali moc dobrou dobu na prodej bytu. Je krize, hypošku hned tak někdo nedostane, dneska bych neprodávala ani byt v Praze, páč se to moc nevyplatí. Nevím nevím, těch 400 tis se mi ale zdá dost málo. Záleží jak moc na prodej spěcháte. A co to pronajmout - našel by se někdo, kdo by do hoho šel? A prodat až nastanou lepší časy :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
609
29.8.09 08:29

my jsme původně ten byt prodávat nechtěli, chtěli jsme si ho nechat jednou pro děti (otázka je jestli by se nám poděkovali), ale dostali jsme nabídku, s tím že víc nám stejně nikdo nedá, proto se snažím zjistit jak to vidí i někdo jiný. Jinak byt je OV a celkem už tam ledacos volá po rekonstrukci, my sami jsme si (radši) koupili domeček a investujeme do něj, takže pro nás samozřejmě každá koruna dobrá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.8.09 09:11

Jde hlavně o lokalitu, v každé jsou ceny úplně jiné, jak už někdo psal, pozvi si pár realitek, ať ti to nacení. Já třeba vím, jak se pohybují ceny v Brně a okolí, což ti teda nepomůže, ale novostavbu v okolí neseženeš pod 4 miliony, byty samozřejmě míň. Proto mi 400.000 přijde strašně málo, ale fakt záleží nejvíc na tom, kde se pohybují ceny v lokalitě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama