Za kolik se zvládne postavit malý barák?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zaty
Povídálka 13 příspěvků 26.02.19 18:57
Za kolik se zvládne postavit malí barák?

Dobrý den měl bych otázku zvládnu postavit barák svépomocí do 1500000? Pozemek mám svůj v mírném svahu sítě jsou u hranice všechny, dřevo na střechu (krovy, latě,…) Zdarma, (máme katr i drevo)… Stavba z ytongu, stavební materiál 20% sleva na všechen materiál na stavbu, v rodině elektrikář, zednik a kutilove…barák bych stavěl jen já a moje rodina (žádná firma, jen na věci co potřebuji razítko) a z vybavení jen koupelna a kuchyň (veškerý vecy z předchozího bytu ) co myslíte vejdu se do té částky? Připomínám že je to 13×9m (3pokoje, kotelna, koupelna, obývák s kuchyni).

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 19:05

Mame cca 10*9m,patrovy,hruba stavba +zakladovka od firmy, elektrika, sadrose, strikany omitky, podlahy, zatepleni+fasada od remeslniku, i s nejakyma terennima upravama a vybavením baraku jsme tak na 2 mil.
Tak si myslim, ze mozny to je :nevim:

Nimie
Nadpozemská drbna 27809 příspěvků 26.02.19 19:05

@Zaty těch 13×9 je do jednoho patra? Dle mého se nevejdeš, ale záleží jak konkrétně si to představuješ a co do té ceny počítáš. Máš už projekt? Kdy chceš začít stavět?

P. S.: Jedna koupelna pro 4+kk je dost málo. Počítáš s dětmi nebo to má být jen pro 2 lidi?

Příspěvek upraven 26.02.19 v 19:06

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34291 příspěvků 1 inzerát 26.02.19 19:05

Pokud budete velmi skromní, co se vnitřních prací týká, tak ano. ;)

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1233 příspěvků 26.02.19 19:09

No… pokud to budou delat pribuzni a kamaradi za almuznu po praci, tak to vzdycky stoji za starou backoru. Sleva na matros je fine, ale jednou tolik to chce i zaplatit ty lidi… neni lepsi se zeptat rovnou jich, za kolik to videj, kdyz to teda umej?:) za me 2,5mice. Aby to stalo za to. Proc stavet tak maly barak, to mi prijde zbytecny. Kde chces mit ulozne prostory, technickou mistnost? … to bych sla radsi do hotoveho mobilehaimu viz foto. 3kk budes mit za mega a pul, mozna vic, ale bude to trochu vic promysleny.

Zaty
Povídálka 13 příspěvků 26.02.19 19:15
@Nimie píše:
@Zaty těch 13×9 je do jednoho patra? Dle mého se nevejdeš, ale záleží jak konkrétně si to představuješ a co do té ceny počítáš. Máš už projekt? Kdy chceš začít stavět?

P. S.: Jedna koupelna pro 4+kk je dost málo. Počítáš s dětmi nebo to má být jen pro 2 lidi?

Příspěvek upraven 26.02.19 v 19:06

Projekt Este nemám s dětma nepočítám ale když by možná byli tak aby tam měli svůj pokoj jedná se o přízemní bungalov s jednoduchou nízkou střechou

Nimie
Nadpozemská drbna 27809 příspěvků 26.02.19 19:23
@Zaty píše:
Projekt Este nemám s dětma nepočítám ale když by možná byli tak aby tam měli svůj pokoj jedná se o přízemní bungalov s jednoduchou nízkou střechou

4+kk na takové velikosti je docela málo a když nepočítáš s dětmi (nebo jen když by náhodou), nemá význam tam cpát tolik pokojů. Zpracuj si projekt a podle toho uvidíš. Ono se to nezdá, ale cenově udělá rozdíl i jen to když někdo staví dům podle zvyklostí 30 let zpátky a teď.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23220 příspěvků 26.02.19 19:33

@Nimie to je zase super blábol, máme 4+1, žijeme tu 4(2dosp. 2 děti) a máme jednu koupelnu a jeden záchod a fungujeme a dalších xxxxxxx rodin, co znám takhle žijou…

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33665 příspěvků 26.02.19 19:41

taky máme jednu koupelnu (sprcháč i vana), vymýnila jsem si dvě wecka, holčičí je úplně prťavé. My jsme překročili hrubo 2 mega, bo máme drahou střechu, drahé obložení (obojí nás pravděpodobně přežije), hodně .ahučelo do úpravy po.emku a ,ahrady (taky ve svahu). Takže při levných materiálech-hliníková střecha a okapy, be. podlahového topení, krbu… možná jo

Nimie
Nadpozemská drbna 27809 příspěvků 26.02.19 19:45
@lleennttiillkkaa píše:
@Nimie to je zase super blábol, máme 4+1, žijeme tu 4(2dosp. 2 děti) a máme jednu koupelnu a jeden záchod a fungujeme a dalších xxxxxxx rodin, co znám takhle žijou…

Jakože celkem jeden záchod? A jak staré máš děti? :) Nicméně já nikde netvrdila, že se takhle nedá bydlet, dřív se taky bydlelo tak, že všichni děti měli jeden společný pokojík a jediným úložným prostorem byla hromada skříní zabírající ideálně všechny volné stěny pokojů, jen na tom neshledávám vůbec nic komfortního ani praktického a když už si člověk dá tu práci a staví dům nebo vybírá vhodné bydliště, tak je škoda si to rovnou dělat méně komfortní. A zrovna jedna koupelna pro 4 lidi (o jednom záchodě ani nemluvím) je docela zbytečný nekomfort když už si člověk dá tu práci a každému dítěti věnuje vlastní pokoj. Ono stačí jenom ráno odcházet ve stejný čas nebo večer chodit spát přibližně stejně, obrovská sranda muset vstávat minimálně o půl hodiny dřív jen aby se člověk dostal na řadu ;) a to ještě za předpokladu převážně klučičího osazenstva. Třeba v domácnosti se třema ženskýma, kdy si každá z nich aspoň 2× do týdne myje vlasy, každý den se maluje, odličuje + standardní hygiena. Vím kolik času to zabije, proto to zmiňuju ;)

Bábrdl
Generální žvanilka 23129 příspěvků 26.02.19 19:45
@Zaty píše:
Dobrý den měl bych otázku zvládnu postavit barák svépomocí do 1500000? Pozemek mám svůj v mírném svahu sítě jsou u hranice všechny, dřevo na střechu (krovy, latě,…) Zdarma, (máme katr i drevo)… Stavba z ytongu, stavební materiál 20% sleva na všechen materiál na stavbu, v rodině elektrikář, zednik a kutilove…barák bych stavěl jen já a moje rodina (žádná firma, jen na věci co potřebuji razítko) a z vybavení jen koupelna a kuchyň (veškerý vecy z předchozího bytu ) co myslíte vejdu se do té částky? Připomínám že je to 13×9m (3pokoje, kotelna, koupelna, obývák s kuchyni).

Pokud budete stavět skromně, myslím, že by to šlo.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1321 příspěvků 26.02.19 19:49

Bratránek stavěl svépomocí a patrový 5+1 má za 2mega komplet. Nejsem si jistá, jestli je v ceně pozemek 300.000 nebo to tam nepočítal. Myslím, že pokud fakt všechno sám a pojedete levné vybavení, typizovaný projekt, že by ses vejít mohl.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1321 příspěvků 26.02.19 19:52

@Nimie no nevím, my máme jednu kupelnu a jeden záchod, jsme 4. Nemáme novostavbu, kde bych s tím asi počítala, ale zrekonstruovaný starší dům a jednu koupelnu. Jsem tři ženský a žádný problém nám to jako nijak nečiní. A ráno vstáváme všichni naráz. Miliony lidí, co žijí v bytech mají jeden záchod s koupelnou a všichni jako v pohodě žijí. Trochu opruz to může být u patrového, kdy jako běháš do přízemí, u bungalovu je to jako v bytě.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23220 příspěvků 26.02.19 19:54

@Nimie 9 a 4 u sousedů jich je 5 v 3+1 a taky mají jeden záchod. Holt v bytovkách a panelácích další nevyčaruješ, leda bych si na zahradu píchla kadiboudu

Nimie
Nadpozemská drbna 27809 příspěvků 26.02.19 19:58
@lleennttiillkkaa píše:
@Nimie 9 a 4 u sousedů jich je 5 v 3+1 a taky mají jeden záchod. Holt v bytovkách a panelácích další nevyčaruješ, leda bych si na zahradu píchla kadiboudu

Tak vydrž až jim bude 13+ ;) 5 lidí v 3+1 taky není úplně standard ani nic super komfortního. Navíc to tak úplně není situace „kdy si dáš tu práci a věnuješ každému dítěti vlastní pokoj“. Když nemáš prostor ani na další pokoj, je jasný že nebudeš řešit další koupelnu. Jinak i ve 3 pokojových bytech běžně bývají 2 záchody a ve 4 pokojových je to v podstatě standard ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama