Za měsíc termín porodu a ja nejsem připravena

Anonymní
11.9.20 09:14

Za měsíc termín porodu a ja nejsem připravena

Ahoj holky, je mi 21 let. S přítelem jsme spolu 6let. Jemu je 24.v 19 jsem dodělala školu, koupili jsme byt a bydlíme spolu. Už od mala jsem strašně milovala děti, strašně ráda jsem hlídala děti svých starších sourozenců, když byli malí i děti mamčinych kamarádek. Můj přítel to věděl, a nijak ho teda nepřekvapilo, když jsem mu ve 20 oznámila, že bych chtěla miminko. Po půl roce snažení se povedlo. Oba dva jsme byli strašně šťastní. Přítel je z mého těhotenství úplně nadšený, stále opakuje, jak se na miminko těší. Pomáhal mi s výběrem veškere vybavicky. Já byla taky nadšená a natěšena.

Jenže teď.. Zbývá mi necelý měsíc do termínu porodu a ja začínám panikarit. Celé těhotenství jsem se porodu nebála, ale čím víc se to blíží, tím větší strach z něj mám. Ale ne jen z porodu. Mám strach i ze samotného miminka. Co když nepoznám, co zrovna potřebuje, nebo mu nějak nechtěně ublížím. Nejvíc mě ale asi děsí samotný porod. Podle moji doktorky je už všechno připravene a miminko se může narodit v podstatě kdykoliv. Což mě děsí ještě víc. Mám pocit, že na porod vůbec nejsem připravena. Na miminko se samozřejmě moc těším, i když se bojím jak abych mu nevědomě neublížila, ale porod mě opravdu děsí. Měly jste to taky tak před porodem? Nebo jsem až přehnaně moc hystericka?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1514
11.9.20 09:22

Já jsem měla první dítě až po 30 a měla jsem úplně stejné pocity. Tím, že nad tím tak uvažuješ, dokazuješ, že jsi připravena. Prostě víš, že miminko není hračka a že je to obrovská zodpovědnost. Na podobné stavy se připrav i v šestinedělí, až to malé stvoření budeš mít u sebe.

No a porod…no bolí to :mrgreen: a hlavně je všechno jinak, než se připravuješ. Byla jsi se v porodnici kouknout? Víš, kam jít, kde zvonit? Sbal si tašku, připravte si s přítelem plán (i ten nouzový) a zbytek nech na přírodě. Budeš skvělá mamka :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12651
11.9.20 09:23

Ja se bala (mam hodne nizky prah bolesti obecne), nez jsem prosla porodnim kurzem, byla se podivat v porodnici atd, proste trochu eliminovala strach z neznama, mela pocit, ze budu mit nejake „strategie,“ jak to zvladat…ale to ted asi moc neprobiha :think: Nekomu pomaha spis opacny pristup, radeji nic nevedet a moc nad tim nepremyslet. Urcita mira obav je normalni, ale nesmi te to paralyzovat. No a pak s tim miminem se to kazdy stejne musi naucit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3566
11.9.20 09:27

Kup si epino nebo aniball a urcite ti to pomuze. Budes vedet jak tlacit a velmi se ti sníží riziko nástřihu. Jinak péči zvládneš. Kazdá se bojí, ale máš internet a kdyz neco nebudes vedet, najdeš, zeptáš se a s miminkem se brzy zžiješ. Jsi mladá mama plná energie. To dáš!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
438
11.9.20 09:30

Za dva týdny rodím podruhé a pocity mám stejne, jakoby to bylo poprvé :mrgreen: Na porod se dle mě nejde připravit. Každý to prožívá jinak, každý porod je jiný. Někdo miminko vyprdne za hodinu, někdo za 24 hodin. Neřeš to predem, fakt :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.9.20 09:33

Také mám tyto pocity i když mě porod čeká až v prosinci :mrgreen: toho samotného ani strach nemám, ano bude to bolet ale stojí to za to :srdce:
Mám strach z péči o miminko, jasně přebalit umím, kojit snad zvládnu :mrgreen: ale jak poznám co chce když pláče? Bolí ho bříško, nejde mu kakat, zlobí prdíky? A rourka? Nebude ho to bolet? Jsem taková moc citlivka a navíc každý mi říká „máma pozná co dítě chce“ ale jak to poznám? :mrgreen: A největší strach mám z nehtíků, miminka mají tak mini prstíčky a nehty ještě víc, takže se bojím i toho, že mu ublílížím stříháním :zed: navíc bude takový drobeček že i málého synovce jsem měla v 6týdnech strach pochovat, jak byl maličkatý :mrgreen:
Také mi je 21 :mrgreen: takže tě úplně chápu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4717
11.9.20 09:40

Já se nebála péče o dítě, ale porodu hodně. Čím víc se to blížilo, tím víc jsem mela strach. Teď za sebe můžu říct že to tak strašný nebylo. Fakt se to dá zvládnout. Až se z mimcem zzijes, tak sama poznáš co potřebuje, a proč brečí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12651
11.9.20 09:49

A nekdy taky nepoznas, co s miminem je, ale ono to prezije :lol: Hlavne bych vypustila z hlavy takovy ten reklamni obrazek, jak se nacancana maminka laskyplne nuchna s, veselym vonavym miminkem ve vypiglovanem baraku plnem bilych dizajnovych veci…takhle to rozhodne nevypada, aspon u vetsiny, nebo ne vic nez 5 vterin :lol: Pak ma kazda druha matka pocit, ze selhava, kdyz neni jak z Instagramu. Nekdy je to mazec a muze chvili trvat, nez si na to vsechno zvyknes. To vsechni je normalni, I obavy, I pochyby, ale jak uz jsem psala, nesmi te to paralyzovat, to uz pak muze byt znak poporodni uzkosti az deprese a je na miste vyhledat pomoc. Tim te nechci strasit, ale je dobre to vedet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5220
11.9.20 09:54

Měla jsem to úplně stejný a byla jsem o hodně starší a víc pripravenejsi jsem být nemohla a měla jsem úplně stejný pocity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
11.9.20 09:59

@beruska9 jo jo taky jsem si říkala, ze budu mit dost casu na uklizeni a ze zacatku to tak i bylo, ale jak maly zacal lezt a vsechno mi vyndava od vsade tak to takova sranda uz neni, nebo kdyz mu dam lahvicku s pitim a on mi s ni postrika celou podlahu :P :mrgreen: vzdy kdyz mam navstevu a jsou to bezdetme holky tak jim říkám, že jejich domacnost taky tak bude jednou vypadat :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1130
11.9.20 10:12

@lafelay jé já mám za 2 týdny taky termín… A jelikož jsem měla první vyvolávané, tak se spíš bojím, že ten porod nepoznám… Už teď mám docela bolestivé poslíčky… Kolikrát si říkám, že už a ono né… Porodu se taky bojím, ale spíš toho, aby se něco nezvrtlo… Jinak jsem docela v klidu, bolesti se nebojím… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12651
11.9.20 10:20

@Barba94 : no ono to ma kazdy jinak…ja mela druhe dite takove, pri kterym by ten cas byl, ale bylo tam to prvni :lol: A prvni byl mazec, narodil se driv, bojovali jsme s kojenim, nespal, byl neodlozitelny…to byl pekny sok…ted uz se tomuto smeji, ale jeste v jeho dvou letech jsem si ani nemyslela, ze dalsi dite budu mit. Jo, jsou pohodova spava miminka, ja jen ze kdyz si clovek mysli, ze jsou takova vsechna, tak pak muze docela koukat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41927
11.9.20 10:39

Ahoj, strach je normální. Porod bolí, to jo, ale prý to stojí za to.. Já rodila 2× císařem, takže o normálním porodu moc nevím.

No a je mi 40 a mám miminko a někdy taky nepoznám proč buli a co potřebuje. Teď jí asi lezou zuby a řve a řve. U první to tak nebylo. Zvládneš to. Obava je normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41927
11.9.20 10:43

@beruska9 ahoj, mám neodlozitelnýho nespavce :lol: :lol: já zas měla luxus u prvního :lol: to jsme zvládli dostavět a i odpočívat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3713
11.9.20 10:52

Já mám za měsíc též termín, ale už 4 dítě a obavy jako u všech předchozích. První porod byl nejhorší, že člověk nevěděl, co si čeká. Druhý ani tolik nebolelo, jak byl člověk připravený. Třetí plánovaný císař byl spíš nepříjemný a po porodu nepříjemné bolesti způsobeny epidurální anestezii. Čtvrté bude asi též císařem, ale v celkové anestezii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama