Za pár dní porod druhého dítěte a pocit vyhoření

17.6.13 14:00

Za pár dní porod druhého dítěte a pocit vyhoření

Ahoj, hledám touto cestou blízké duše, ne dobré rady :-).
Najde se nějaká maminka, které taky chybí práce, studium a necítí se naprosto naplněná jen starostí o děti a tlacháním na písku o akcích na levné pleny?
Mám pár dní do porodu druhého dítěte, plánovaného, ale už mi docela docházejí síly s trávením mateřské dovolené.
Mám pocit, že málo zaměstnávám hlavu a chybí mi práce. Při péči o ani ne dvouleté batole na to není klid ani čas, večer se věnuji manželovi a domácnosti. Cítím se izolovaná, nemám kamarádky, se kterými bych si mohla povídat o všem možném. Resp. mám, ale jsou bezdětné a v práci, s matkami si moc nerozumím, nebaví mě řešit květáky se slevou, ani výhodná trička od Vietnamců.

Chtěla bych najít kamarádky, co jsou na tom podobně. Třeba za čas i na setkání, budeme-li z podobného regionu :-). Diskuzi bych ráda brzy uzavřela.

Prosím žádné rady typu: „Neměla sis dělat děcka.“ ani chytré řeči na téma: „Já to mám jinak.“ O to nestojím :).

Díky moc! A těším se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4541
17.6.13 14:05

Popravdě, měla jsem to podobně a s druhým dítkem se to dost zlepšilo - možná tím, že bylo míň času přemýšlet a víc práce s dětma, ze začátku jsem byla využitá víc než dost a nebyl prostor nad ničím uvažovat… nějak se to utřepalo, víc jsem si zvykla na tu pitomou domácí rutinu, no a navíc jsme koupili chalupu a většinu času a sil jsme věnovali jí, takže to celé bylo o dost lepší. Do práce jdu v září po pěti letech a fakt už se těším… ale zároveň je mi to i líto, časem si to doma prostě sedlo víc. Mně by hodně pomohla nějaká práce bokem, ale z různých důvodů jsem měla minimální možnost si ji najít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.13 14:05

Zrovna dneska jsem na to myslela, když jsme snídali, pak ven, pak uspávat, nakrmit, uklidit, uvařit, nakrmit, uspat, a další den v tahu, a mám to podobně jak ty - těhotná a batole.
Přidala bych se pouze do uzavřené skupiny a prosím o zachování anonymity

• Citovat
  • Nahlásit
8071
17.6.13 14:08

Zkus si to užívat, vím, dobře se radí, ale je to relativně krátké období, budeš na něj v dobrém vzpomínat. A snad nejsou všecky matky vypatlaný blbky, co dokážou mluvit jen o akcích na plínky a gelových nehtech, ne? :mrgreen: Přeju ti, ať najdeš kamarádku, se kterou si popovídáš podle svého gusta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
joaska
17.6.13 14:09

Ahoj :mavam: hlásím se do klubu. :lol: mám to úplně stejně. Doma dvě děti. Dvouleté a skoro tříměsíční. Zrovna včera jsem měla k manželovi stejný výlev, o čem tady píšeš a taky samozřejmě svoje děti miluju nadevše na světě.

• Citovat
  • Nahlásit
26100
17.6.13 14:10

Já jsem asi z jiné planety, ale já se nikdy s nikým o akcích na pleny ani o květákách v akci atd. Nebavila… :-D je fakt, že na písku zas tak moc času netrávíme… :-D

Ale občas mě to doma taky ubíjí, potřebovala bych vypadnout, nějaký nový podněty… :zed: Za rok to snad přijde… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3142
17.6.13 14:16

To znám, já začala chodit alespon na den do práce a je to paráda, písek mě teda nečekáa doufám že mine, protože co vidim tak snad abych oslepla :lol: :lol:

a místo hromadného kočárkování, si to raděj túruju po lese se psem :lol:

a vyhýbám se lidem který zř zdálky zaujmu :mrgreen: někdy se to nedá a trpim nahlas :mrgreen:

Příspěvek upraven 17.06.13 v 14:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2724
17.6.13 14:16

Měla jsem to podobně, děti necelé 2 roky od sebe a pocit, že mně „věda o dětech“ úplně nenaplňuje. Kontakt s bezdětným světem jsem neztratila a po půl roce mateřské s druhým dítkem jsem s radostí pádila zpět do práce (péči o mrňouse převzal můj obětavý manžel). Tady najdeš příspěvky i těch co je mateřství taky nebere jako nové a jediné poslání a budiž ti útěchou, že období od těch tří let co začnou mluvit je až do puberty obdobím stále se zlepšující situace, krom rutiny a starostí začíná být s dětma i legrace a je vidět jak rostou (i vlivem tvých zásahů do výchovy). Takže vydržet! Do uzavřené skupiny vstupovat nebudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3115
17.6.13 14:18

Chápu, mám to podobně :kytka:
Mám dva kluky 3,5 roku s 10 měsíců. I když jsou obě děti vymodlené a obě nadevše miluji nejsem „žienka domáca“ :-). Prostě mně ničí stereotyp, na hřiště chodí se synem manžel to bych nedala nebo s nimi chodím na jiné kde je málo dětí a můžu tam vzít i našeho psa, debaty o plínkách a spol a nevyžádané rady k výchově fakt nedávám. Naštěstí pořád částečně pracuji což mně drží nad vodou, ale krize byla velká po porodu druhého syna.
Souhlasím ale s @fialína, i když krize byla, teď s těmi dvěma dětmi je to překvapivě lepší, času je málo, tak jsem ráda, že stíhám a starší syn je už přece jenom samostatnější a od září jde do školky tak to bude zase změna.

Příspěvek upraven 17.06.13 v 16:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2892
17.6.13 14:19

Já bych taky potřebovala práci, jsem na tom podobně. Zaměstnavatel nechce zkrácený úvazky, takže mi zbývá buď „šoupnout“ dvouletý dítě do školky (tak to asi bude), nebo mít druhý (snad to vyjde, čekat moc kvůli věku nemůžu) a pak víc práce s dvěma a míň času na přemýšlení.
Mám pár kámošek, co mají děti a nebaví se jen o nich, ale to nestačí, dle mě prostě potřebuju chodit do práce. Prostě mám pocit, že víc než ty dva roky doma dát nelze :zed:. První rok byl drsnej, mimino řvalo, ale byla jsem i ráda, že jsem si od náročné práce odpočinula. Teď už jen čekám, až se konečně budu moct vrátit. Sousedky (většina) na mě koukaj, jak kdybych byla magor.
Radu moc nemám, snad jen fakt se pokusit potkat někoho podobnýho v tvým okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nikol.ondrášovka
17.6.13 14:19

Mám to stejně, odkud jsi?

• Citovat
  • Nahlásit
93
17.6.13 14:21

Za měsíc také čekám druhé dítě, doma mám téměř tříletou dcerku…no…úplně tě chápu. Já bych bez dalších impulsů na mateřské také zblbla…S první dcerou jsem si dodělávala VŠ a od jejího roku se věnovala svému velkému koníčku-tanci. Teď jsem během těhotenství také chodila do školy (další obor VŠ) a právě včera uzavřela semestr…nyní mě čeká roční pauza se školou a pomalu mě začíná jímat hrůza, že to nemůžu zvládnout…že mě jen starost o děti nemůže dostatečně naplnit…Tak se chci od září zase vrátit k tanci, abych měla apoň něco.
S těmi kamarádkami matkami do mám také obdobně…přijde mi, že jsou všechny někde úplně jinde…no asi jsem divná:-)
Zkus si také najít nějaké takové „odreagování“…mě to moc pomáhá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8071
17.6.13 14:23

Člověka ubíjí hlavně ten stereotyp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50730
17.6.13 14:27

Taky to mam podobne. A s druhym ditetem je to pro me horsi. Starsi uz byl docela vypiplany a v pohode, ale ja uz zase travim cas tim, ze prevlekam tricka, utiram pusy, jidelni zidlicku a do toho peru a zehli, furt to stejne pradlo a varim furt ty stejne jidla… Zaroven presne vim, ze mi pomaha mit nejak vlastni kreativni projekt (treba ted realizace zahrady), ale na druhou stranu me neskutecne frustruje, ze to s nima nejde delat tak, jak bych si predstavovala. A to si nekladu zadne vysoke cile, pac nejsem v tomto ohledu naivnim novackem :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
683
17.6.13 14:32

Mám to podobně, doma dvouletá a tříměsíční mimino, navíc jsme se přestěhovali do menšího města, kde nikoho neznám. Návštěva MC nebo pískovišť není nic pro mě, obvykle nevím, co s ostatními řešit, jediné společné téma jsou děti a to už mě fakt nebaví, jsem doma třetím rokem a celkově upadám, stvořit srozumitelnou větu bývá nadlidský výkon, vrcholem společenského vyžití byla má návštěva kadeřnice, práce mi neskutečně chybí, naštěstí jsme s manželem vymysleli, že se od ledna vrátím do práce a on bude doma a pracovat o víkendech, je živnostník, takže je pružný :-) to světlo na konci tunelu mě drží nad vodou :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat