zabarvene zoubky po antibiotikach

74
29.3.08 21:27

zabarvene zoubky po antibiotikach

Muj synek bere par dni antibiotika a oba jsme si s manzelem vsimli, ze ma najednou takovy hnedy povlak na zoubkach( ma zatim jen osm zubu) a cistenim to nejde pryc.Hned me napadlo, ze za to muzou antibiotika a na letaku to stoji cerne na bilem, ze v ojedinelych pripadech to zbarvuje zuby, ale ze to casem zmizi. Ted mam strach, ze to zustane. Mel tak krasnou bilou barvicku, tak me to docela mrzi. A to jeste nemame dobrane, par dni nas ceka. Mate s timto taky zkusenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29.3.08 21:52

Ahoj, taky s tím máme zkušenost.Jára měl krásně bílé zoubky, ale asi před měsícem měl antibiotika(myslím že Ospen?) a zuby měl takové žlutohnědé, hlavně nahoře. Má teda už všechny zuby. Nejdřív to nešlo moc vyčistit, ale teď je to mnohem lepší, dr. říkala, že mu máme dávat hodně jogurtů a všechno, v čem je vápník. Tak buď v klidu, zmizí to, ale za delší čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
31.3.08 08:55

Ahoj,
timto problemem jsem si prosla i ja, jen drive byla ty ATB urcite jineho slozeni. Mela jsem „druhe“ zuby, takze jsem si nechala udelat bile plomby.
Rikalo se tomu tetracyklinove zuby. Nebylo to moc viditelne, mela jsem je na spicacich+2vedle. Zadne zlepseni u me za tech x let nebylo, ze by zesvetlaly.
U sveho ditka bych doufala, ze ty jogurty a jidlo s vapnikem pomuzou.
Kac

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.08 17:04

Tento problém jsem měla také, pomáhá čistit zuby živočišným uhlím. Trošku rozmočit na kartáčku (doporučiji použít starší) a i trochu rozetřít na zuby a pak už jen drhnout a drhnout. Musí se to víckrát, naporvé to nezmizí. Ale u dítěte to bude asi problematické, protože pokud nemáte černé obklady v koupelně, tak tam nejspíš brzy budou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama