Zabarvení zoubků při užívání železa

665
27.3.07 22:01

Zabarvení zoubků při užívání železa

Ahoj holky,

potřebovala bych radu, můj syn už dostal podruhé k užívání Aktiferrin sirup(má nedostatek Fe). Poprvé ho bral jako mimčo s jedním zoubkem, takže to bylo OK :wink: Teď ve 22m se mu už po týdnu užívání začly zabarvovat zoubky, které měl před tím jako perličky. V příbal.letáku píší, že je to jen dočasné, ale manželův kolega říkal, že jeho synovi to zabarvení zůstalo :cry:

Máte některá s tímto problémkem zkušenosti? Můžete mi poradit zda je to opravdu jen dočasné či je nějaký způsob, jak zabránit zbarvení zoubků? Třeba fintu při podávání?

Jinak s čištěním zoubků problémy nejsou, ani s polykáním železa.

Díky moc za rady.

Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

DD
337
28.3.07 00:34

Aktiferrin sirup

Ahoj Lois,

kopíruju ti sem info z AISLPu (informační systém o léčivech): železo v tekuté lékové formě může vytvořit tmavý povlak na zubech, a proto se doporučuje podávat je s malým množstvím tekutiny (vodou nebo ovocným čajem, nevhodný je pravý čaj). Povlak lze odstranit hadříkem (nejlépe gázou) namočeným v roztoku hydrogenuhličitanu sodného (jedlé sody). Snad to Vojtíškovi pomůže.

Možná by tě mohlo zajímat i toto: resorpci železa snižují také některé potraviny (např. celozrnný chléb a obilniny obsahující fytáty, vejce). Z nápojů snižují absorpci železa mléko, káva, alkalické minerálky (Vincentka, Rudolfův pramen, Bílinská kyselka) a černý nebo zelený čaj (tanin vytváří se železem téměř nerozpustné komplexy).

Mějte se fajn, přejeme Vojtíkovi ať je z něj brzy železný muž i bez Aktiferrinu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
665
28.3.07 14:54

Ahojda Dáši :D

dík za radu, železo zapíjíme, ale už jsem si připravila tu sodu, takže uvidíme jak to bude mizet. Ještě jsme to konzultovali s naší Dr., tak konstatovala, že je to opravdu dočasné.

Železo bereme 2× denně 3ml a zjistila jsem, že nejlepší bude ho přímo nakapat do trošky pití a nechat to Vojtíka vypít brčkem, tak to rovnou polkne a nebude to mít v pusce :lol:

Ještě jednou dík za radu, snad to zabarvení opravdu zmizí. A Vojtik bude jak píšeš železňák i bez něj :P :P

Pa a pusu Elince

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9552
22.1.16 19:14

Mam stejny problém s 3letou dcerou, má při užívání Fe šedý povlak na zubech, který nejde vyčistit kartáčkem. vypadá to dost hrozně, Fe má užívat dlouhodobě :zed:
opravdu to po využívání zmizí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama