Zaběhlé uklízecí rituály

19
14.6.21 13:45

Zaběhlé uklízecí rituály

Zdravím. Za pár měsiců budeme mit konečně náš dům snů. Novostavbu :dance: máte nejaké dobré rady jak uklízet dvoupatroý domek? Nebo dobrý zaběhlí systém jak mit stále uklizeno? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
173
14.6.21 13:47

Jo tak na to jsem ještě nepřišla, a to máme dům 6 let :mrgreen:

Ale pořádek nám déle vydrží, když není manžel doma a když trávíme více času na zahradě nebo na chatě :mrgreen:

Příspěvek upraven 14.06.21 v 13:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
14.6.21 13:48
@Wendy.C94 píše:
Jo tak na to jsem ještě nepřišla, a to máme dům 6 let :mrgreen:

Paráda to me asi čekají nainavé chvíle :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1975
14.6.21 13:52

@Ewel Tak novostavbu bych hlavně řádně větrala několikrát denně. Nové materiály vypouštějí různé látky, prostě to postupně vytěkává, ale to asi víš. Jinak nejlepší je podle mě uklízet průběžně takový ten provozní nepořádek, sem tam pár vteřin něco sesbírat, uklidit, kam to patří atd. A co se týká většího úklidu, dřív jsem si vyhradila třeba dopoledne a uklidila vše. Teď s dětmi se mi víc osvědčil systém věnovat se tomu častěji ale ne tak dlouho např. že jeden den třeba vytřu podlahy, další den umyju wc, další den koupelnu, přístě zase třeba prach na poličkách a tak pořád dokola. S výjimkou kuchyňské linky, tu každý večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
14.6.21 13:58

Taky je důležité mít dostatek úložného prostoru a nemít moc vystavených blbostí, na které se zbytečně práší.

Zavírat dveře od pokojů, aby tam nešlo vidět :mrgreen:

Pořídit velkou myčku, aby se to tam dalo rychle naházet, včetně hrnců :mrgreen:

Pořídit robotický vysavač. Já už ho teda nepoužívám, ale když jsem chodila do práce, tak jsem ho měla nastavený tak, že když jsem se vrátila domů, bylo vysáto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
14.6.21 14:01

Chodím do práce, takze uklid bude probihat po práci a vikendově. Každopádně by me zajímal i typ na stěhování věcí z bytu. Nábytek, kychynské vybavení, oblečení atd. Jak se tohle dělá :mrgreen: :mrgreen: čim začit. Strašně se na to teším, ale absolutně nevim co první! 8o :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
14.6.21 14:19

Barák není uklizený nikdy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.6.21 14:40

Pripinam se k diskuzi protoze efektivni uklid me fskt zajima😀 stale se na to snazim prijit. Ale pridam i svou zkusenost: kdyz jsem vic venku, naplanuju si program s ditetem ktery si uzijeme, mene mi vadi, ze neni naklizeno. Nejhorsi je pro me snazit se o uklid neustale, a neco tim podminovat. Jakoze pujdeme ven az bude kuchyn uklizena. Takze nikdy😀 😀 Spise si vyhradim cas, treba ze maximalne do pul desate budu poklizet a pak jdeme se synem ven. A co stihnu, to stihnu. Kazdy den udelat jednu „vetsi“ vec jak uz tu nekdo psal:vytrit, druhy den zachod, prach atd. Kdyz je krize, zaukolovat muze. A kdyz mam pocit ze se nam ten poradek vymyka z rukou, zacnu tridit, zbyde mi volna police(jednou dokonce cela skrin) a hned se zase lip uklizi. Coz mi pripomina ze bych to mela zase udelat😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3658
14.6.21 14:41

Prvně to, co nepotřebuješ. Jestli máš třeba zimní věci ve vakuovych pytlích nebo krabicích, máš v podstatě sbaleno. Knížky, povlečení, sezónní věci jako první. Nechat pár věcí na poslední dny, jinak všechno sbalit. A ideálně to využít jako příležitost se nepotřebných věci zbavit :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
815
14.6.21 14:57

Minimum nábytku a lapačů prachu. Robot na vysávání, vytírání, robot na umývání oken. Dobré je už při stavbě podle mě počítat s nějakými lepšími materiály. Například my teď budeme všude dávat matné baterie z broušeného kovu. Opravdu na nich není vidět každá kapka, jako na těch lesklých. WC bez splachovacího okruhu.

Za co si nadávám jsou vystouplé podlahové lišty. Příště jedině zabudované do zdi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
14.6.21 16:44

Haha, taky máme barák a hodila by se mi rada. Ať se snažím jak chci, tak pořádně uklizeno furt nemame :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
14.6.21 16:59

@Ewel Jediné, co mě napadlo, je nemít děti :lol: Vždycky když jsou třeba na škole v přírodě nebo někde na dovolené s prarodiči, dům vydrží v uklizeném stavu podstatně déle :lol: Takže většinu roku jsou mi na takový ten rychlý úklid velkým pomocníkem čistící/antibakteriální ubrousky a robotický vysavač. Každopádně doporučuju, aby se co nejvíc věcí dalo „schovat“ - čím víc serepetiček všude možně, tím spíš vypadá neuklizeno ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
15.6.21 10:53

A jak uklizite schody v domě. Já je odmitam zametat :mrgreen: premýslím o tyčovém vysavači a na plochy robotický. Robo mají rodiče a je to skvělé a navic i srandovní ho pozorovat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1975
15.6.21 11:09
@Ewel píše:
A jak uklizite schody v domě. Já je odmitam zametat :mrgreen: premýslím o tyčovém vysavači a na plochy robotický. Robo mají rodiče a je to skvělé a navic i srandovní ho pozorovat :mrgreen:

Mokrým hadrem :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
423
15.6.21 11:46

Jestli jdete úplně do nového a tím pádem ještě uklizeného, tak bych doporučila najet na styl FlyLady podle terapiedomova.cz. Nastudovat si, jak to funguje, rutiny atd. Líbí se mi třeba 15 min budíček, kdy člověk maká jak fretka, ale uklízí striktně těch 15 minut. Nebo taky hodně uklízím o reklamách, když večer na něco koukáme, tak se každou reklamu zvednu a něco udělám. To se pak člověk diví, co vše stihne udělat.

Jinak já nejraději dělám velký úklid v jeden den. Je alespoň chvíli uklizeno všude :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat