Zabezpečení hořáků u sporáku, čištění

472
11.11.07 10:55

Zabezpečení hořáků u sporáku, čištění

Sháním zabezpečení hořáků u sporáku, ale nevím, kde se to prodává a kde bych to mohla sehnat. Myslím takový (asi je to nerezový), že se to dá dopředu před hořáky, aby tam dítě nemohlo strhnout hrnce, spálit se apod.

A dále by mě zajímalo, umývali jste někdo jak je na plynových hořácích taková ta černá mřížka přes všecky 4 hořáky a popř. i rozebrané části hořáků v myčce? Né že bych byla líná to umýt ručně, ale spíš by mě to tak zajímalo, zda by sem si nemohla usnadnit práci s drhnutím a zda ta myčka ty připálené stříkance vůbec umyje…

Za Vaše zkušenosti předem díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9130
11.11.07 11:05

Ahoj,
myslím, že to zabezpečení jsem viděla v ikee.
Myslím, že je možné vše mýt v myčce, kdybych myčku měla, tak bych to tam dala, ručně se to myje docela blbě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xyz
3294
11.11.07 14:00

Já jsem tu mříž dala do myčky s nádobím a moc se to neumylo.
Tak jsem ji dala do myčky, když jsem ji čistila prázdnou tím sajrajtem na myčky. Tak se ty nánosy špíny a tuku na té mříži tak nějak naleptaly, ale zůstaly tam. Tak jsem ji pak vrzla do vany a dodrbala to katráčem a je pěkná.
Jenže já se přiznám, že jsem tu mříž dlouho nemyla, byla fakt hodně zahnojená.
Hořáky jsem do myčky nedávala. Ta spodní část je hliník a to by asi nebylo dobré. Hliník v myčce černá, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
11.11.07 15:24

Ahoj, já jsem jednu dobu dávála do myčky všechno, co šlo ze sporáku sundat a bez většího efektu :( Hořáky se relativně umyly (taky mám hliníkový a nezčernaly!!!), ale mřížku máme litinovou a to bylo jak, kdybych to ani nezkoušela :? Jediný, čím to šlo vyčistit, byl parní čistič!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
11.11.07 17:03

Mám jednotlivé hořáky a v myčce je myju, nedávám jen ty hliníkové části. Ale mám vyzkoušeno, že dobře pouští, když jsou nějakou dobu namočné v teplé jarové vodě. Takže když myju sporák, hodím je do vody a až dojdu zpátky do kuchyně je umývám.

Myčka to umyje dobře, ale až po několika mytích nebo když se myje pravidelně. Nádherně mi během let, co jí mám odmyla staré smaltované pekáče po babičce - zvenku byly šíleně napálené…

V bytě jsme měli zábranu na sporák z IKEA, ale po stěhování jsem ji nedávala, zvykla jsem si vařit na hořácích vzadu.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama