Zablokovaná hrudní páteř, první samopomoc

9847
21.5.11 09:19

Zablokovaná hrudní páteř, první "samopomoc"

Ahoj holky, ráno jsem se vzbudila s bloklou páteří v hrudní oblasti :-( nemůžu ani sedět, natož se postavit a chodit :cry: je to urputná bolest a nevim jak zvládnu přežít dnešek, k malé se bezbolestně ani nesehnu, natož abych jí zvedla :cry: ráno jsem jí málem ani nevyndala z postýlky :nevim: Existuje něco jak si ulevit od bolesti? Sama bez cizí pomoci? Mám strach udělat jakýkoliv pohyb, natož cvik, abych to ještě nezhoršila :think: Kurňa nemohlo se to stát ve všední den? Máme rehábku přímo v baráku :zed: ale co teď o víkendu :?: :?: :?: Na pohotovosti se mi s tím fakt nechce a akorát se mi tam vysmějí…
Jak to řešíte vy co na to trpíte? Se zablokovanou krční páteří si už umím poradit, tam je to co „chvilku“, ale s hrudní ne :-( A jak přežít s ročním dítětem???
Díky moc za rady a tipy ~m~

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4192
21.5.11 10:17

Hrudní páteř mi taky občas hapruje, ale spíš chronicky, tedy že tam týden mám pocit, že úzkostí se nenadechnu a každou chvíli mě porazí infart společně s probrněnými žebry…
Akutní pomoc u mě - nanesu ibalgin krém na vařečku a namatlám si to mezi lopatky.
p.s. pro podivovatele: nemám nikoho, kdo by mě to namazal a mezi lopatky si nedosáhnu :lol:

momentálně jsem lazar s krční…
Mysicko, můžu mimo téma dotaz: Jak si ní „radíš“ ty??
To by mě zajímalo, protože mě nic jinýho nenapadá, než žrát prášky… :-?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14942
21.5.11 10:35

jako bych to psala ja !!!!!!!!!! dnes jsem se vzbudila naprosto ve stejným stavu,střílí mi to do krční páteře.kam si dosáhnu,pomasíruju.práškyy pokud nemusím neberu.ale hlavně a to je nejdůležitější:nesmíš ztuhnout v jedné poloze,to se pak nepohneš vůbec a bude to bolet čím dál víc.určitě máš jako jako JEN skřípnutej nerv,takže žádná hrůza…není to třeba vyhřeznutá plotýnka že???
já se snažím normálně vařit atd.ale hlavně neztuhnout !!!!! neboj během zítřka to bude pryč…
já mám tu smůlu že jdu ještě večer do práce na noční.no už se vidím.....

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7189
21.5.11 12:05

Já měla si jednou blokla hrudní páteř a dlouho se mi to vracelo, vždycky hrozná bolest ze zad do hrudníku, nemohla jsem se ani pohnout, doktorka mi to rozmasírovala a on té doby mám klid. Taky radila suché teplo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9847
21.5.11 12:24

Tak jsme aplikovali to suché teplo, „přiložili“ jsme pejska co má canisterapeutické zkoušky :-D a trochu to povolilo :palec: odpoledne to ještě zopakujeme, ale je z toho chudák úplně vycucnutý…
Manžel mi to ještě máznul Traumaplantem, tak snad přežiju :-)

Pampalini, snad opravdu „jen“ skříplý nerv, ztuhnutí se nebojím, ona se ta naše roční postará o to abych neztuhla v jedné pozici :mrgreen:

Nikino, hodně zablokovaná krční páteř se „odblokovává“ nejprve přes oční pohyby… Hlavu držíš rovně, s nádechem se podíváš oběma očima vpravu nahoru, nadechneš se a chvilku držíš, s výdechem doleva dolů a uvolníš se… tohle zopakovat 10× a pak na druhou stranu (vlevo nahoru, vpravo dolů)… Tohle udělat alespoň 4× za den :roll: (až takhle koulet nemusíš :mrgreen: ) Když to není tak zlý a je to volnější, tak se chytíš pro příklad pravou rukou v zátylku hlavu natočíš mírně doprava a bradu položíš jakoby bradou na pravou klíční kost, s nádechem mírně (ale fakt jen lehounce) zatlačíš hlavou do dlaně, koukáš se nahoru a s výdechem povolíš a hlavu volně svěsíš (netlačit jí rukou dolů, jen se uvolnit a nechat pracovat gravitaci), koukáš se dolů. Zase zopakovat tak 10× na každou stranu a dělat 4× za den… Ty pohyby očí a dýchání jsou tam prý hodně důležitý, alespoň tak mi to říkala rehabilitační… Ono je těch cviků víc, mám jich asi 10, ale nevim jestli to popisuji správně a srozumitelně… :oops: Ale určo když si zajdeš někam na rehábku a požádáš je o cviky, tak ti je dají a párkrát si to tam s tebou projedou aby ti řekli jestli to děláš správně… Ono asi taky záleží v kterým místě přesně je problém a jaký. Mně to vyvolávalo migrenózní stavy a měla jsem i přetočenou pravou klíční kost… a mám zkrácené šlachy na pravé straně krku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4192
21.5.11 13:05
Mysicka31 píše:
Tak jsme aplikovali to suché teplo, „přiložili“ jsme pejska co má canisterapeutické zkoušky :-D a trochu to povolilo :palec: odpoledne to ještě zopakujeme, ale je z toho chudák úplně vycucnutý…
Manžel mi to ještě máznul Traumaplantem, tak snad přežiju :-)

Pampalini, snad opravdu „jen“ skříplý nerv, ztuhnutí se nebojím, ona se ta naše roční postará o to abych neztuhla v jedné pozici :mrgreen:

Nikino, hodně zablokovaná krční páteř se „odblokovává“ nejprve přes oční pohyby… Hlavu držíš rovně, s nádechem se podíváš oběma očima vpravu nahoru, nadechneš se a chvilku držíš, s výdechem doleva dolů a uvolníš se… tohle zopakovat 10× a pak na druhou stranu (vlevo nahoru, vpravo dolů)… Tohle udělat alespoň 4× za den :roll: (až takhle koulet nemusíš :mrgreen: ) Když to není tak zlý a je to volnější, tak se chytíš pro příklad pravou rukou v zátylku hlavu natočíš mírně doprava a bradu položíš jakoby bradou na pravou klíční kost, s nádechem mírně (ale fakt jen lehounce) zatlačíš hlavou do dlaně, koukáš se nahoru a s výdechem povolíš a hlavu volně svěsíš (netlačit jí rukou dolů, jen se uvolnit a nechat pracovat gravitaci), koukáš se dolů. Zase zopakovat tak 10× na každou stranu a dělat 4× za den… Ty pohyby očí a dýchání jsou tam prý hodně důležitý, alespoň tak mi to říkala rehabilitační… Ono je těch cviků víc, mám jich asi 10, ale nevim jestli to popisuji správně a srozumitelně… :oops: Ale určo když si zajdeš někam na rehábku a požádáš je o cviky, tak ti je dají a párkrát si to tam s tebou projedou aby ti řekli jestli to děláš správně… Ono asi taky záleží v kterým místě přesně je problém a jaký. Mně to vyvolávalo migrenózní stavy a měla jsem i přetočenou pravou klíční kost… a mám zkrácené šlachy na pravé straně krku :nevim:

Myši, gratuluju k úspěšnému suchému teplu :-)))

a díky za návod. Zkouším oči… manuální cvik ani náhodou, bradu na klíční kost nedám, leda bych bolestí vyskočila z kůže. Na rehabku půjdu, zeptám se.
Díky…
Oči jsou fajn, docela dobře to uvolňuje ty svaly kolem…
NiKi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9847
21.5.11 21:32
pampalini81 píše:
jako bych to psala ja !!!!!!!!!! dnes jsem se vzbudila naprosto ve stejným stavu,střílí mi to do krční páteře.kam si dosáhnu,pomasíruju.práškyy pokud nemusím neberu.ale hlavně a to je nejdůležitější:nesmíš ztuhnout v jedné poloze,to se pak nepohneš vůbec a bude to bolet čím dál víc.určitě máš jako jako JEN skřípnutej nerv,takže žádná hrůza…není to třeba vyhřeznutá plotýnka že???
já se snažím normálně vařit atd.ale hlavně neztuhnout !!!!! neboj během zítřka to bude pryč…
já mám tu smůlu že jdu ještě večer do práce na noční.no už se vidím.....

Pampalino, snad tu noční vládneš :palec:
Mě už ta záda skoro nebolí :-D jen nesmím zvedat těžké věci a jít do předklonu… Luxování jsem dneska fakt neriskla i když bylo naplánované, ale mé zdraví má přednost před zbavením se psích chlupů z koberce :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5917
6.1.13 09:01

POMOC! Pomoc! Mam presne to same, co je v uvodnim dotazu! Boli me silene hrudni pater takovym zpusobem, ze pri kazdem pohybu myslim, ze umru. Picha me to pri nadechu a picha me pod pravou lopatkou. Mam doma 3tydenni miminko a absolutne nevim, jak to zvladnu. Lezim jak mrcha a nic nemuzu. Ted jsem nakojila vleze a chrni. Ale jak zvladnu cely den? K obvodacce muzu az zitra a pochybuju, ze mi pomuze… Plne kojim, takze nejake injekce, nebo leky asi stejne nemuzu :( Bohuzel vim, z ceho to mam. Mam obrovska prsa 85J a pater nezvlada tu tihu! Jeste kdyz pri kojeni je clovek cely takovy zkrouceny atd. Nejaka rada?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1521
6.1.13 09:09

Ahojky, masáž by měla trochu pomoct a to i neodborná, ale opatrně, mě teda vždycky „spravili“ na rehabce takže samoléčení nemůžu moc radit. a taky mám léky takže bohužel. co zkusit rehabilitační cvičení, 10min bys mohla zvládnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2457
6.1.13 09:10

Ahojky, můžeš si dát jeden ibalgin 400. Mně ho taky davali na pohotovosti při zablokované hrudní páteři. Malému byli čtyři měsíce a taky jsem ho plně kojila. A obvodák mi následně dal i obstřik, tak ten taky můžeš, prý působí lokálně.
Nejvíc mně naštvali na pohotovosti, byla jsem tam přes čtyři hodiny, prošla jsem si kolečko chirurgie, neurologie, interna a domů jsem šla s ibalginem. I když jsem jim říkala, že určitě něco na bolest existuje, protože po císaři mi taky pořád nabízeli injekce na bolest.Tak snad by to nedávali, kdyby to novorozencům mělo uškodit. Zkus zavolat do porodnice a vysvětlit jim svůj problém a zeptat se zda by jsi něco nemohla a s tím případně jít na pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5917
6.1.13 09:48
@isand píše:
Ahojky, můžeš si dát jeden ibalgin 400. Mně ho taky davali na pohotovosti při zablokované hrudní páteři. Malému byli čtyři měsíce a taky jsem ho plně kojila. A obvodák mi následně dal i obstřik, tak ten taky můžeš, prý působí lokálně.
Nejvíc mně naštvali na pohotovosti, byla jsem tam přes čtyři hodiny, prošla jsem si kolečko chirurgie, neurologie, interna a domů jsem šla s ibalginem. I když jsem jim říkala, že určitě něco na bolest existuje, protože po císaři mi taky pořád nabízeli injekce na bolest.Tak snad by to nedávali, kdyby to novorozencům mělo uškodit. Zkus zavolat do porodnice a vysvětlit jim svůj problém a zeptat se zda by jsi něco nemohla a s tím případně jít na pohotovost.
A co ti rekli a delali na neurologii? Chystam se tam objednat!
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2457
6.1.13 10:10

No když jsem tam byla tehdy, tak nezjistil prakticky nic. Tvrdil mi, že to od páteře není, protože bolest nebyla vázaná na pohyb, ale bolelo mně to pořád a vystřelovalo mi to z mezilopatek na hrudní kost a do oblasti solar plexus. Každopádně do papírů napsal, že to blokace je. Vůbec nebral zřetel na to, že před 2,5 rokem jsem byla na operaci výhřezu právě na hrudních obratlech.

Jinak můj neurolog mi před pár lety hodně pomohl. Nelibil se mi můj stav, tak mně poslal nejdřív na rtg, pak na nějaké vyšetření, kde zjištovali funkčnost nervů v nohou a když zjistili částečnou oboustranou parézu (obrnu), tak mně poslal na magnetickou rezonanci. Která prokázala nejen vyhřezy plotének v bederní oblasti, ale i kritický výhřez právě v hrudní oblasti, který už zasahoval do poloviny míšního kanálu a mícha byla silně utisknutá. Během tří týdnů jsem byla na operaci a podle všech stačil jeden jediný pohyb nebo pád a mohla jsem být min na vozíku. Samozřejmně tohle samé nemusí být (a určitě není) u tebe. Já jsem zvláštní případ a musím mít vždycky něco extra. Navíc jsem před operací, žádné problémy s hrudní páteří neměla (jen s bederní) a nic nenasvědčovalo tomu, že by tam byl tak velký nález. Problémy mám až ted. Malý má už přes devět kilo a kojím ho jedině v sedě, takže ta páteř hodně trpí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36777
6.1.13 10:14

Na neurologii, obstrikat mesokainem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Renčí2
6.1.13 10:23

Taky to občas mívám, jen ne tak hrozné. Mám jakoby svíravý pocit a špatně se mi dýchá. Většinou pomůže, když začnu cvičit toto: http://www.zdravi4u.cz/view.php?…

• Citovat
  • Nahlásit
Pajik
6.1.13 11:25

@Janča1212 první pomoc na doma: zahřívat, aby se svaly uvolnily - zkus horkou koupel a pak obkládat nahřátýma ručníkama(od žehličky), aby to nevystydlo. I když mě teda doktorka říkala, že jen to „suchý“ teplo - teda ne tu sprchu. Ale v tý vodě mi to přišlo víc ulevující a hlavně rychlejší. Zkus nějaký hřejivý mazání, jestli máš. A pomalu rozhýbávat, lehká masáž asi taky trochu pomůže. Určitě ti to nepovolí hned, ale aspoň to trochu zmírní. Když to zítra nebude lepší, vyraž na injekci.
Já teď bojuju s krční páteří, tak jsem vyzbrojená, koupila jsem i rašelinový nahřívací obklad ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat