Zablokovaná složenka s mateřskou

Anonymní
11.1.20 08:47

Zablokovana složenka s mateřskou

Ahoj. Předem se omlouvám za anonym.
Chtěla bych se zeptat, zda - li se někomu stalo, že šel vyzvednout složenku od ossz s mateřskou a na poště vám oznámili, že složenka je zablokovana. Že buď ji někdo vyzvedl nebo to zablovala ossz.
Nikdo jiný ji vyzvednout nemohl, neboť složenka přijde na poštu a mě do schránky jen papír, že si mám domluvit vyzvednutí peněz na danne poště.
O mateřskou jsem zadala v srpnu.
Teď by mi měli zaplatit za prosinec.
Složenka přišla ve čtvrtek a v pátek dle české pošty byla v blokaci.
Vůbec tomu nerozumím, jak se to může stát.
Na ossz samozřejmě už nikdo nebyl, takže jsem se ani nedovolala.
Z předchozího manželství mám dluhy, ale to mi k tomu chodí vždy lístek, kolik se strhlo. Nikdy se nestalo, že by to bylo zablokováno celé.
Stalo se to někomu někdy a ví, čím to bylo?
Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2110
11.1.20 09:26

No mas dluhy tak co cekas, ostatně asi jako každý kdo si nechává posilat peníze na slozenku, co :mrgreen: mas tam exekuci tak to stopli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 09:29

@Kaileee to je sice hezký. Ale píšu, že mi provádí normálně srážky na české správě sociálního zabezpečení. Pod složenkou je vždy částka, kterou strhli a zbytek přišel normálně. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.1.20 09:30

Mateřská – tedy přesněji peněžitá pomoc v mateřství, spadá mezi příjmy, které může exekutor postihnout formou srážek. V takové případě pak exekutor nařídí provádění srážek, a plátce PPM (příslušná OSSZ) provádí srážky stejně, jako by se jednalo o výplatu.

V případě exekuce na mateřskou, vám musí zůstat určitá část. Základní nezabavitelná částka za vás jako jednotlivce je 6154,67 Kč. Nezabavitelné minimum se dále zvyšuje za dítě o 1538,67 Kč. Tedy celkem 7694 Kč. Pokud je vaše mateřská vyšší než toto nezabavitelné minimum – pak ze zbytku (rozdíl mezi výší PPM a nezabavitelnou částku) dostanete ještě dvě třetiny (maximálně ale 2× 3077 Kč).

• Nahlásit
  • Citovat
267
11.1.20 10:09

Zajděte na ossz, oni Vám dají podklady k tomu, aby Vám to mohli vyplatit bez složenky. Podací číslo, konkrétní částku apod., to oni znají. Na poště Vám to potom vyplatí jako „Zákaz výplat“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 10:12

@darkgreen díky. Mě teď říkala známá, která dělá na ossz, že prý to blokují jen z vážných důvodů. Jako já nevím jo, ale mě se teď stávalo, že jsem neměla stejnou částku mateřské ale každý měsíc o 2000 kc vyšší třeba :?

• Nahlásit
  • Citovat
3375
11.1.20 18:21
@Anonymní píše:
@darkgreen díky. Mě teď říkala známá, která dělá na ossz, že prý to blokují jen z vážných důvodů. Jako já nevím jo, ale mě se teď stávalo, že jsem neměla stejnou částku mateřské ale každý měsíc o 2000 kc vyšší třeba :?

Tam se počítá denní dávka krát počet dní, za které se davka vyplácí a každý měsíc je jinak dlouhy a tobě dělají jeste srážky. V měsíci, kdy se ti narodí dite, se ti zapocte do vyzivovanych osob a proto ti strhávají méně. Kvůli te slozence bych si v pondělí zavolala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.1.20 20:47

@Elishka1 já vím, že každý měsíc je jinak dlouhý ale všichni okolo mě, tvrdí, že dostávají stejnou částku, ale to já neměla. Mě například napřed přišlo 13 tisíc, další měsíc 16, pak 19, 23 tisíc.. 8o

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama