Zablokována záda - manžel SOS

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tvetinka
Ukecaná baba ;) 1779 příspěvků 4 inzeráty 11.03.18 20:38
Zablokovana zada manzel sos

Zdravím, poraďte prosím co nejlépe pomáhá na zablokována záda. Manžel nemůže vůbec nic dělat od včera jen leží ani na wc si nedojde. Ze zoufalství jsem zavolala do nemocnice tam byli hrozně neochotný tak jsem volala 155 dostal injekce ale to mu taky vůbec nepomohlo. Kdyby se to nelepsilo tak má jít na pohotovost nebo k obvodakovi ale on není schopný se přemístit do auta. Zkoušel ibalgin tablety i krém, pak jedny leky z lékárny co poradila lékárnice, a nakonec jsem našla léky co jsem jednou dostala já přímo na tenhle problém, dáváme na to nahřívací decku. Fakt nevím co delat, prejde to samo když bude hodně odpočívat? Už jsme zoufali :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 8221 příspěvků 33 inzerátů 11.03.18 20:42

Nahrivat k tomu treba hrejivou konskou mast, ale jestli ma nejakou blokadu, tak to bude potreba narovnat. Zkusila bych zavolat k nejakemu fyzioterapeutovi a poradit se, pripadne chiropraktit.

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 3142 příspěvků 1 inzerát 11.03.18 20:45

@tvetinka pokud není schopný ani dojít na wc ani do auta, tak znovu volat 155

Melpel
Ukecaná baba ;) 1834 příspěvků 11.03.18 20:49

Co to je „zablokovaná záda“? Jestli mu vyhřezla ploténka a dráždí nerv, tak ani týden v posteli nepomůže. Doktora, nechat manžela vyšetřit, rehabilitace podle instrukcí, a pak pravidelně (denně) cvičit, aby se to neopakovalo. Ale teď je nutné zjistit, proč záda bolí. Zvedal něco těžkého? Stalo se mu to v předklonu, při kýchnutí, prudkém otočení, při nárazu, dupl v autě na brzdu,…? Nebo jen tak? Tohle všechno je potřeba probrat s doktorem. Ibalginy jsou na silné bolesti marné, existují silné prášky, které se mohou brát jen pár dní. Oblbnou tělo, ale problém nezmizí, jen ty šílené bolesti poleví. Nebo do nemocnice na kapačky. A hlavně opatrně, dodržovat zásady ohledně zad, třeba nepředklánět se, ale jít do dřepu, nezvedat nic s rukama před tělem,…, protože prášky/kapačky „vypnou“ bolest, ale problém trvá, tak aby si neublížil.

tvetinka
Ukecaná baba ;) 1779 příspěvků 4 inzeráty 11.03.18 20:54

@Melpel prave ze tu bolest mu ani ty prasky nevypinaji, stalo se mu to z niceho, byli jsme na nakupu jenom chodil a pak ho to zacalo strasne bolet sotva se dopravil do auta aby jsme dojeli domu no a druhy den rano uz nebyl schopny vstat z postele. Pockame do rana a kdyztak asi volam znovu 155 v tomhle stavu ho nejsem schopna dopravit k lekari :zed:

Modesta
Ukecaná baba ;) 1743 příspěvků 11.03.18 20:55

Je hele, momentálně jsem na tom stejně :lol:

Jaká je příčina? Většinou to jsou zablokovane svaly, tam pomáhá jedině klid na lůžku a hlavně udržovat záda v teple. Ibalgin ano, ale bacha, jen po jídle.

Pokud stav bude stejný i po 3 dnech, tak jděte k doktorovi, může to být něco horšího.

iiiv
Extra třída :D 10641 příspěvků 11.03.18 20:55

Nemocnice a CT páteře, mámy přítel na tom byl stejně a měl rozdrcené ploténky.

dasajur
Kecalka 170 příspěvků 11.03.18 20:56

Má zablokovanou bederní páteř? Můj manžel se o berlích došoural k doktorce, když se mu blokla bederka. Dostal léky na uvolnění svalů Dorsiflex a proti bolesti. Trvalo to tři dny, než to trochu polevilo.
Jestli to tvého manžela chytilo včera a dostal obstřik, tak vyčkejte minimálně do zítřka na nějaké mírné zlepšení. Teplo a klid k tomu pomáhá.

tvetinka
Ukecaná baba ;) 1779 příspěvků 4 inzeráty 11.03.18 20:57

@Modesta no jo ale on fakt neni schopny dojit ani k autu ani s pomoci takze se k lekari nedostane, je to sileny do toho mam doma nemocne miminko a triletacku

tvetinka
Ukecaná baba ;) 1779 příspěvků 4 inzeráty 11.03.18 21:00

@dasajur ano bederni pater, vyčkáme jeste urcite do zitra jestli se to aspon trosku zmirni ale sanitak rikal ze se mu ma ulevit do pul hodky :think:

Melpel
Ukecaná baba ;) 1834 příspěvků 11.03.18 21:00

@tvetinka Jaké prášky? Nějaké volně prodejné z lékárny? Pokud ano, tak se nedivím, že nezabírají. Ty opravdu silné a účinné jsou na předpis a zaberou cca za tři dny (každý na ně reaguje jinak). Někomu ani obstřik nepomůže, jen ty kapačky nebo prášky. Rozhodně klid na lůžku a zítra za doktory, případně volat. Vím o jednom doktorovi, který za pacienty docházel a píchal jim injekce doma, když oni sami nebyli schopní k němu kvůli bolestem dojít. Nenabízí takovou službu nějaký váš doktor?

tvetinka
Ukecaná baba ;) 1779 příspěvků 4 inzeráty 11.03.18 21:01

@iiiv a co se s tim pak dela?

tvetinka
Ukecaná baba ;) 1779 příspěvků 4 inzeráty 11.03.18 21:02

@Melpel nejdriv mel volne prodejne a ted zkousime na predpis co jsem mela ja kdyz jsem mela blokla zada ale zatim mu to vubec nepomaha

iiiv
Extra třída :D 10641 příspěvků 11.03.18 21:04

@tvetinka musel na operaci

Modesta
Ukecaná baba ;) 1743 příspěvků 11.03.18 21:11

@tvetinka
To je mi fakt líto. Ale pořád platí, co jsem napsala - musí mít klid na lůžku a záda v teple. Ono je to hodně nepříjemné a bolestivé, ale nedá se nic dělat. Ty děti to zhoršují. Jestli máš nemocné dítě, tak pokud je možnost, zavolej někoho, kdo ti s nimi pomůže. Jinak toho na tebe bude fakt hodně.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Umělecká sebevražda, nebo promyšlený tah? Issa chystá duet se Štikovou!

Okurkovou sezonu po karlovarském festivalu rozčeří vydařená taškařice. Sámer... číst dále >

VÍME PRVNÍ: David Švehlík se stal trojnásobným otcem. Je to kluk, nebo holka?

David Švehlík se stal trojnásobným otcem. Jeho manželka Vendula mu v úterý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Volno si beru mezi jahodami a meruňkami, říká Jozefína Růžičková

Uvařila pomerančovou marmeládu a poslala ji do soutěže ve Velké Británii. V... číst dále >

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Reklama