Zablokovaná záda, nemůžu dýchat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.19 21:57
Zablokovana zada, nemůžu dýchat

Holky pomoc :(… Mám špatnou krční pater + mám zablokována zada. Bolí mě to zepředu u trojúhelníku a až “zevnitř” do zad a ty zada extrémně. V noci silene pocení, nemohla jsem polknout, dýchat. Děs… Dostala jsem injekci, chodila k fyzioterapeutce a lepší. Rehabilitace mají termíny až za dlouho :( pořad se to vrací, zabraly injekce… Jenže dr má dovolenou a já příští týden jedu taky na dovolenou. Její zástup ty injekce nemá, napsala mi léky a v lékárně je nemají. Zase to začíná, chjooo… co s tím? Co do budoucna? Nemůžu být furt na injekcich… Mám oslabenou imunitu, nemůže to být tím? Jsem už zoufalá.
Anonym - zdravotní stav.

Reakce:
pannda
Kelišová 7017 příspěvků 37 inzerátů 24.06.19 21:59

Cvičit, posilovat svaly, které páteř drží

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.19 22:00

@pannda snažím se:(… nemůžu to tam mít nějak zablokovane?

Mava
Generální žvanilka 24893 příspěvků 24.06.19 22:02

Cvičit. mám též problémy se zády. sedavé zaměstnání, celý den u pc a v jedné poloze. dr. mi řekl, že nemám žádné svaly na zádech. doporučil nord walking. chce to pohyb, zpevnit.

Mava
Generální žvanilka 24893 příspěvků 24.06.19 22:04
@Anonymní píše:
@pannda snažím se:(… nemůžu to tam mít nějak zablokovane?

tak aktuálně asi ano, chce to asi ty injekce. zkus obvolat lékárny, nebopak už jedině pohotovost, pokud je to akutní

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.19 22:04

@Mava děkuji moc… Jenže já hodně chodím a beham, snažím se dělat cviky podle fyzioterapeutky…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.19 22:05

@Mava mě to vždy pomůže (ty injekce) na týden a pak se to vrací, přitom se fakt snažím…

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19770 příspěvků 24.06.19 22:08

Mám info od fyzioterapeutky, že injekce na uvolnění svalstva a opichy, které používají neurologové, nemají moc rádi :think: Protože pak se ty svaly chovají jinak - obtížnejší diagnostika a terapie, medikamentozní pomoc je jen zdánlivá - neřeší příčinu :think: Naopak, je pak častější recidíva potíží! Takže jako první pomoc dobrý, ale do chronicity bych s myorelaxačními léky neradila jít :think:
Ano, fyzioterapeutů na pojištvnu je málo a dosteneš se do systému az dlouho, to je všude :think: Řešením jsou ti soukromí - sice si je zaplatíš, ale odměnou ti bude jejich časová flexibilita, což je v tomto případě dost zásadní :think:

Jaja97
Kecalka 142 příspěvků 24.06.19 22:40
@pe-terka píše:
Mám info od fyzioterapeutky, že injekce na uvolnění svalstva a opichy, které používají neurologové, nemají moc rádi :think: Protože pak se ty svaly chovají jinak - obtížnejší diagnostika a terapie, medikamentozní pomoc je jen zdánlivá - neřeší příčinu :think: Naopak, je pak častější recidíva potíží! Takže jako první pomoc dobrý, ale do chronicity bych s myorelaxačními léky neradila jít :think:
Ano, fyzioterapeutů na pojištvnu je málo a dosteneš se do systému az dlouho, to je všude :think: Řešením jsou ti soukromí - sice si je zaplatíš, ale odměnou ti bude jejich časová flexibilita, což je v tomto případě dost zásadní :think:

Uplne souhlasim. Obstriky sice pomohou, ale ten zasadni problem bohuzel nevyresi. Zkus si najit soukromeho fyzioterapeuta. Bude to sice neco stat, ale urcite Ti pomuzou :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.19 22:42

Moooc všem děkuji :hug: budu se snažit :)

Ou
Echt Kelišová 8090 příspěvků 24.06.19 22:43

Tohle holt zase nechat obstříknout, fyzioterapii si holt zaplatit a kompenzovat. Dobrý je taky začít chodit plavat, ale chce to pár hodin s trenérem, abys plavala správně (klíčové je naučit se strkat hlavu pod vodu, jinak to zádům spíš dlouhodobě škodí) a přidala bych nějakou ranní a večerní protahovací a lehce zpevňovací sestavu - co vymyslí fyzioterapeuta.

Ve fázích kdy to není zatuhlé, nebo už zanícené, tak se taky hodí dobré masáže.

Když to nebude zabírat (je přitom potřeba pravidelně chodit k těm lékařům, aby bylo dostatek razítek, že se léčíš), tak bys měla mít nárok na lázně, kde se to během těch několika týdnů, kdy se nevěnuješ ničemu jinému, než uvolňování zablokovatných kousků a zpevnění těch uvolněných mohlo dost zlepšit, zejména když už budeš mít tělo předpřipravené tím že budeš navyklá pravidelně a správně cvičit.

Pokud se s tím už léčíš třeba rok (jako že si za poslední rok byla tak dvakrát, třikrát u doktora s tím samým), zkus se poptat jestl by si na ty lázně neměla nárok už teď - alepsoň příševkové.

Váš příspěvek
Reklama