Zabral na vás nebo vaše dítě čert?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 06.12.10 18:15
Zabral na vás nebo vaše dítě čert?

Ahoj. Včera jsme byli s holkama na první klasické mikulášské. Organizovali to lidi od manžela z práce, sešli jsme se v kavárničce, spousta dětí i dospělých. Najednou se zhaslo, přišel Mikuláš s čertem a andělem a jak to pokračovalo, asi všichni znáte. Když jsem tak pozorovala děti, jak mají z čerta strach nebo aspoň respekt, tak mě napadlo, jestli vůbec existuje nějaké dítě (třeba i už odrostlé), na které čert platil, a to, co před ním 5.prosince slíbilo, pak celý rok dodržovalo, tj aspoň trochu se polepšilo.

Já jsem Anežku čertem nikdy strašit nechtěla, sama si dobře pamatuju, jak jsem se jich bála (a to jsem samozřejmě byla to nejhodnější dítě pod sluncem :lol: ) a vím i o případech, kdy děti začaly po mikulášské (i té ve školce) koktat. Takže Anežka včera čertovi nic neslibovala, čert nevěděl, jak konkrétně zlobí, ale jiným dětem čert říkal, že ví, že ubližují mladším sourozencům, špatně papají atp. A děti samozřejmě slíbily, že se polepší a nebudou zlobit, budou víc papat atp.

Nemám v plánu svoje děti čertem strašit (ani v případě, že se tady dozvím, že to 100% funguje :mrgreen: ), ptám se čistě jen pro zajímavost.

Za odpovědi děkuji ;) .

Reakce:
Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 06.12.10 18:30

Ahoj hkac, nadpřirozené bytosti si do výchovy kecat nenechám :mrgreen: Holky nestraším, včera u nás byl Mikuláš s andělem a čerta jsme nechali za dveřma. U nás Mikuláš funguje tak, že holky zazpívají a jako odměnu něco dostanou. Nikdy bych je nestrašila ve smyslu, když budeš zlobit, čert tě odnese do pekla. Myslím, že to může napáchat víc škody než užitku.

Lucci
Neúnavná pisatelka 15043 příspěvků 06.12.10 18:31

U nas vcera Mikulas rikal, ze Jenik neposloucha rodice a dneska to mame opet na denni poradku… neposloucha, co rikame, jde mu to jednim uchem tam, druhym ven. Kdyz se zeptam, co jsem rikala, nevi. :pocitac: :pocitac:

Jinak nas cert nikdy nestrasil, ani nase kluky strasit nebude. Takove to tahani vriskajicich deti od maminek je mi proti srsti. :nevim:

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 06.12.10 18:33

Nezabírá:( Včera se před čertem a Mikulášem starší dušovala, že se polepší … a jen odešli, už se dostala do starých kolejí:(
Naštěstí nám na sebe dal čert číslo do pekla(kdyby to někoho zajímalo, je to 1000 :mrgreen: ), prý se dá volat i mobilu, a kdykoliv během roku budou děti zlobit, máme zavolat a přiletí:))

(Starší dcera se včera opatrně vyptávala, jestli si to číslo pamatuju … :mrgreen: )

Stevia
Závislačka 3595 příspěvků 06.12.10 18:39

Tak na moje kluky čert platil a docela dlouho,tuším tak do jara jim to vydrželo… někdy stačilo připomenout.
Taky si pamatuju,že na mě a ségru zas platil pan vaječnák (neptejte se mě,jak na to jméno babička přišla :mrgreen: )a to mě bylo už tak 12let …

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 06.12.10 18:51

u nás se Vojta „straší“ čertem sám :mrgreen:
jednou jsme mu řekli, že zlobivým dětem, které si neuklízejí hračky, je odnese čert. a on od té doby vykládá, že ve školce si děti nechtěli uklízet hračky a že on zavolá mobilem čerta :mrgreen: a kupodivu, i když mu to řekneme my, že zavoláme čerta mobilem 8-o , začne si hračky uklízet..
ale neřekla bych, že se ho nějak bojí, ani ho neviděl (má kašel, tak jsme nikde nebyli), a v televizi z něj má spíš radost :mrgreen: teď zrovna radostně výská u večerníčka, že je tam čert..

takže super kombinace, čert působí výchovně, aniž by děsil..
(protže je to fakt prvně, kdy si ty hračky začal uklízet..)

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 06.12.10 18:55

Tak tos mi připomněla cčerejšek. Šli jsme na tu mikulášskou a já jsem jen tak prohodila, že je doma binec, že takhle teda i kdyby k nám Mikuláš přišel, tak se lekne a hned uteče. A Anežka to vzala dost vážně a nemohli jsme odejít dřív, než uklidila (odmítla se dřív oblíknout :D ).

Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 06.12.10 20:39

hkac: Kéž by bylo lidí, smýšlejících jako ty, víc. :palec:

Martinap1
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 08.12.10 11:20

Ahoj tak na mikulášský v divadýlku čerti říkali každýmu, že prý neuklízí, zlobí, špatně papá atd.. Tak zdřejmě je to standart a aspoň s něčím se vždy trefí :mrgreen: . Jinak čertem rozhodně nestraším ale bohužel to někdo udělal za mě :pocitac: . Přišel s tím, že nechce vidět čerta, že si odnáší děti do pekla :nevim: . Tak jsem mu na rovinu řekla, že to rozhodně nedělá, co by tam s nima taky dělal ne :pankac: .

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Mickey Rourke vypadá k světu a vrátil se k ex. Jaké ženy se prohnaly jeho životem?

Bouřlivák Mickey Rourke (66) to dal znovu dohromady s ruskou modelkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >