Zabral Ospen na angínu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2134
23.11.21 15:44

Zabral Ospen na angínu?

Malá dnes dostala Ospen na angínu, ale mě už jednou nezabral. Teď mám dilema jestli začít dávat nebo počkat do rána k naší doktorce. Jsem ji předepsal zástup :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23.11.21 16:44

Ospen (jeho účinná látka) je základní lék na angínu, určitě bych ho dala. Minule mohla být úplně jiná situace - někdy je angína způsobená jiným než „tradičním“ bakteriálním kmenem a tak na ni základní ATB nefungují, ale je to mnohem méně často…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4548
23.11.21 17:36

Ospen je penicilinové antibiotikum. Penicilin je antibiotikum první volby na streptokokovou angínu. Pokud ji dcera má, neváhala bych a hned nasadila. Jestli váháš a chceš čekat do zítra, asi jí není tak zle. Pokud u tebe ospen nezabral, nemusela to být zrovna streptokoková angína (ověřeno v ordinaci CRP, streptest?). Ospen na angínu zabírá velice dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2134
23.11.21 17:43
@Whitedog píše:
Ospen je penicilinové antibiotikum. Penicilin je antibiotikum první volby na streptokokovou angínu. Pokud ji dcera má, neváhala bych a hned nasadila. Jestli váháš a chceš čekat do zítra, asi jí není tak zle. Pokud u tebe ospen nezabral, nemusela to být zrovna streptokoková angína (ověřeno v ordinaci CRP, streptest?). Ospen na angínu zabírá velice dobře.

CRP ani streptest doktor nedělal. Dceři zle není, ale Ospenu už jsem jednu dávku dala. Měla sem strach aby se to do zítra nezhoršilo čím dřív se toho zbaví tím líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
23.11.21 18:03

Jo tohle jsem dobrala v pátek a zabralo mi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2134
23.11.21 18:44
@Gortyna píše:
Jo tohle jsem dobrala v pátek a zabralo mi

Na jak dlouho se to předepisuje nevíš? Napsal mi kontrolu za týden tak je šance, že po 7 dnech to ukončí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1863
23.11.21 18:53

Čerstvá zkušenost. Syn dnes Ospen dobral, celkem 8 dní. Na angínu zabral, občas syn ještě zakasle, takže počítej doma ty dva týdny. Určitě je dceři dej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
23.11.21 19:28

Ty jo měla jsem od středy do dalšího pátku takže 10 dní a dobrat jsem musela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2134
23.11.21 22:09
@Blue2 píše: Čerstvá zkušenost. Syn dnes Ospen dobral, celkem 8 dní. Na angínu zabral, občas syn ještě zakasle, takže počítej doma ty dva týdny. Určitě je dceři dej.

Už jsem ji je dala. Brzo ji čeká druhá dávka. A jak se ti je dařilo do syna dostat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14992
23.11.21 23:18

Nam davala Dr. Ospen na 10 dnu jako prvni volbu. Holkam to zabralo vzdy, klukovi dvakrat ne zcela - respektive s uplnymi zbytky si neporadila imunita, ma se streptokoky proste problem, trpi na ne a tezko se jich zbavuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat