Začal chodit a vytáčí při tom nožičku do strany

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kakika
Neúnavná pisatelka 15002 příspěvků 18.04.10 21:22
začal chodit a vytáčí při tom nožičku do strany

Lukášek o víkendu udělal překvápko s chozením. Držel se tyče a najednou se pustil a chodil a chodil (samo, často si kecnul zase na zadek, ale znova vstal a ťapal). Radost veliká, dokud jsme si nevšimli, že pravou nožičku vytáčí do strany. Špička směřuje v pomyslných hodinách někde mezi 2 - 3. Večer to bylo vidět i na botičkách (jelikož jsem nepředpokládala, že bude chodit, neměl k tomu ani příliš vhodnou obuv - měkká podrážka). Levá podrážka tak nějak celkově špinavá, pravá jen na patě a vnější hraně na palečku. Je mi jasné, že to je na poradu ortopeda, od soboty se děsím, co s námi bude dělat, jestli je to velký problém, nebo je to jen „následek“ obcházení nábytku a srovná si to sám. Poradí nebo uklidní někdo :-(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
LadyRebeka
Extra třída :D 12739 příspěvků 18.04.10 21:26

Taky jsem to měla, poradí ti určo!!! Jinak grauluji Eliška taky začíná pouští se vždycky stojí jede jak na surfu jak se snaží udržet rovnovahu bez držení a pak kecne na dupu!!! Přiznám se, že už nevím co jsem na to měla, ale měla jsem to.

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 18.04.10 21:29

Kakiko, Míša sice sám ještě nechodí, jen pár krůčků. Chodíme k fyzioterapeutce a ta mně upozornila, že jednu nožičku taktéž trochu vtáčí dovnitř, sama bych si toho ani nevšimla, jak pořád chodí do strany. Pořád čekáme až začne víc chodit, jestli se mu to srovná, nebo rozjede víc. Zatím nás straší, že budeme „tejpovat“ tzn. zavazovat nožičku jakousi páskou, aby ji nevtáčel. Takže dobrá zpráva je, že se s tím něco dělat dá :wink: Navštívila bych být tebou nějakého odborníka.

Kakika
Neúnavná pisatelka 15002 příspěvků 18.04.10 21:33

určitě někam půjdu. Zítra ráno volám doktorce. Všimli jsme si toho v sobotu a já to celý víkend nedokážu pustit z hlavy :roll: . Nedokážu si představit, co s ním budeme popřípadě dělat, protože Lukášek umí být fakt hodně vzdorovitý (asi na to má už věk :lol: ), ale hrozně moc bych to chtěla vyřešit hned teď, dokud se chodit učí. Pak už by to bylo asi těžší.

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 18.04.10 21:44

klárka mi taky vtáčela nožičku a jako na potvrou u doktorky chodila vždycky rovně :-) v jesliřkách mi poradili dávat boty obráceně a kupovali jsme i na doma kvalitní sandálky s pevnou patou místo bačkůrek. srovnalo se to samoé a chodí úplně v pohodě. takže neboj. takhle ze začátku se skoro vždycky něco objeví, ale jak jsou děti jistější v kranflecích, tak se to spraví a nebo se tomu pomůže. určitě se poraď s doktorkou a ortopedem, bude lepší, pokud se to bude sledovat.

Kakika
Neúnavná pisatelka 15002 příspěvků 18.04.10 21:48

a myslíte, že je jedno, jestli vtáčí dovnitř nebo vytáčí ven? No, řeším tady asi blbosti, po netu těžko radit, já vím :oops: Pořád doufám, že je to tím, jak chodil u nábytku, že vykračoval touto nožičkou a tak aby se mu tam „vešla“ tak jí točil do strany. Už jsem si vymyslela několik teorií a ve všech se to samo spraví :lol: :mrgreen: Tak doufám, že mi to doktoři potvrdí

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 18.04.10 21:56

kakiko, ty máš první dítko, že? :mrgreen: taky jsem to kdysi strašlivě řešila, ale věř, že dneska nic nevymyslíš a pokud malého neuvidí doktor chodit, tak ti ani po telefonu nic neřekne ;-) je fakt velká pravděpodobnost, že se to spraví samo. Vždyť začal chodit včera a nemůžeš čekat, že to hned bude dokonale umět! tak klid a vydrž. určitě to bude úplně v pohodě :palec:

Kakika
Neúnavná pisatelka 15002 příspěvků 18.04.10 22:00
nozu píše:
kakiko, ty máš první dítko, že? :mrgreen: taky jsem to kdysi strašlivě řešila, ale věř, že dneska nic nevymyslíš a pokud malého neuvidí doktor chodit, tak ti ani po telefonu nic neřekne ;-) je fakt velká pravděpodobnost, že se to spraví samo. Vždyť začal chodit včera a nemůžeš čekat, že to hned bude dokonale umět! tak klid a vydrž. určitě to bude úplně v pohodě :palec:

no, jasně že první, jinak bych nevyšilovala :mrgreen: :mrgreen:
asi udělám nejlíp, když si dám sklenku červeného, abych líp zabrala a vyřeším to zítra. Doufala jsem, že to vydržím, chtěla jsem si tu srdíčko vylívat už včera, ale nezvládla jsem to :lol: :oops:

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 18.04.10 22:11

myslím, že s tím vínem je to dobrý náad :mrgreen: :lol: fakt to bude v pohodě!

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 18.04.10 22:11

tak zítra písni jak jste dopadli.

Kakika
Neúnavná pisatelka 15002 příspěvků 18.04.10 22:16

určitě písnu. Tak já pádím do hajan, vínečko mňam mňam, už abych nekojila, to se pak zkáruju jak zákon káže. Děkuji za uklidnění a podporu a dobrou noc všem :kytka:

Kik
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 18.04.10 22:47

Kakiko,
naše Lucinka jednu dobu vytáčela nožičku ven a náš pediatr říkal, že se to u dětí do 3 let neřeší, že se to většinou samo srovná- a taky se to srovnalo.
Tak se z toho zbytečně nestresuj, ale s Dr se určitě poraď, uvidíš, že to bude v pohodě.

Munz
Stálice 86 příspěvků 18.04.10 23:14

Ahojte, mne začala Rebeka chodiť skoro pred 3 mesiacmi a tiež vtáča jednu nožičku dovnútra. Bohužial ona liezla od začiatku nie na kolienkach, ale na jednom kolienku a druhom chodidle. Takže tá noha, ktorou sa opierala o koleno je vtočená do vnútra. My sme boli s ňou na ortopedickej klinike priamo u primára a ten tiež povedal, že sa to teraz nerieši. Ale musí mať kvalitnú obuv s pevnou pätou, tak sme tiež kúpili kvalitné kožené sandálky. A rieši sa to až vo vyššom veku ak by sa to neupravilo. Tak aj ja dúfam, že sa jej to narovná samé…

Anýsek007
Nováček 1 příspěvek 18.04.10 23:57

Určitě bych nedělala zavěr z prvního dne chůze))) doporučila bych konzultaci s fyzioterapeutem, který se věnuje dětem a zhodnotí celkové pohybové dovednosti. Vytáčení nožičky může souviset s nějakým nerovnoměrným vývojem v předchozím období(otáčení hlavičky více k jedné straně, asymetrické vyklenutí bříška…)většinou se to po cvičení (často i bez něj) upraví. Co se týká ortopeda, zeptala bych se na vývoj kyčlí?Jestli bylo vše vpořádku? Já mám osobní zkušenost, že se tomu o. moc nevěnují, zkontrolují kosti a hotovo(

mroe
Extra třída :D 14558 příspěvků 19.04.10 07:38

Zkonzultuj to, lepsi rada neni. Nicmene Julca vtacela spicky dovnitr a kdyz rychle bezela, obcas si o ne i zakopavala… byli jsme u ortopeda, ten nam rekl, ze je to normalni, horsi je vytaceni ven, ale ze se to urcite srovna a ze se na ni koukne za pul roku, az bude opravdu poradne chodit… za pul roku uz chodila krasne, bez problemu… srovnalo se to asi za dva mesice…a to to zacala delat, kdyz uz chodila slusne, asi po trech mesicich chozeni…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >