Začal někdo studovat ve 25/ po 26.roce?

Anonymní
2.7.20 22:14

Začal někdo studovat ve 25/ po 26.roce?

Ahoj holky :) začal z vás někdo studovat bakalářské studium kolem 25-26 let? Od 20 let, takže po maturitě jsem byla doteď v pracovním procesu :D a od června jsem nezaměstnaná ( výpověď pro nadbytečnost kvůli Covidu-19 klesl odbyt). Jako nejmladší a bezdětná jsem dostala bohužel výpověď s 3.měsíčním odstupným. Takže nyní obíhám pohovory a zatím marně…pokaždé stejná básnička, vybrali jsme vhodnějšího uchazeče a bla bla bla. Začínám normálně i uvažovat o studiu na VŠ…Jak jste studium řešili, co se týče placení zdravotního - brigády nebo zkrácené úvazky? Myslím, že brigáda se mi po 26.rocenevyplatí, co se týče odvodů, že je lepší mít pracovní smlouvu a zaněstnavatel by za mě zdravotní platil, nechci si ho totiž platit celé 3 roky sama, to by byla pěkná pálka a nechci své úspory cpát jen tak do placení zdravotního pojištění, když můžu chodit do práce… a ještě dotaz, jak to je se sociálním pojištěním, když studuji nad 26 let, nechybí pak nezaplacené roky? Myslím, pokud by člověk nebyl v práci na smlouvu, ale naoříklad na brigádě? Nebo stačí platit hlavně zdravotní. Jde mi hlavně o to, jaký úvazek hledat…nejlepší by jyla flexibilní pracovní doba :lol: Mě se nyní rýsuje pozice HPP s 20h/týdně úvazkem, jsem pozvaná na 2.kolo VŘ, ale i tak bych určitě bych nestíhala prezenční studium. Pochlubte se mi co jste studovali/studujete/ chcete začít studovat - VŠ, obor, apod. ;) Díky :*

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10625
2.7.20 22:21
@Anonymní píše:
Ahoj holky :) začal z vás někdo studovat bakalářské studium kolem 25-26 let? Od 20 let, takže po maturitě jsem byla doteď v pracovním procesu :D a od června jsem nezaměstnaná ( výpověď pro nadbytečnost kvůli Covidu-19 klesl odbyt). Jako nejmladší a bezdětná jsem dostala bohužel výpověď s 3.měsíčním odstupným. Takže nyní obíhám pohovory a zatím marně…pokaždé stejná básnička, vybrali jsme vhodnějšího uchazeče a bla bla bla. Začínám normálně i uvažovat o studiu na VŠ…Jak jste studium řešili, co se týče placení zdravotního - brigády nebo zkrácené úvazky? Myslím, že brigáda se mi po 26.rocenevyplatí, co se týče odvodů, že je lepší mít pracovní smlouvu a zaněstnavatel by za mě zdravotní platil, nechci si ho totiž platit celé 3 roky sama, to by byla pěkná pálka a nechci své úspory cpát jen tak do placení zdravotního pojištění, když můžu chodit do práce… a ještě dotaz, jak to je se sociálním pojištěním, když studuji nad 26 let, nechybí pak nezaplacené roky? Myslím, pokud by člověk nebyl v práci na smlouvu, ale naoříklad na brigádě? Nebo stačí platit hlavně zdravotní. Jde mi hlavně o to, jaký úvazek hledat…nejlepší by jyla flexibilní pracovní doba :lol: Mě se nyní rýsuje pozice HPP s 20h/týdně úvazkem, jsem pozvaná na 2.kolo VŘ, ale i tak bych určitě bych nestíhala prezenční studium. Pochlubte se mi co jste studovali/studujete/ chcete začít studovat - VŠ, obor, apod. ;) Díky :*

Mám v rodině studenta, ale ten je v kombinovaném studiu, tzn. pracuje.

Ano, roky Ti chybět budou. Zdravotní platit musíš, přes to nejede vlak.

Se 20h úvazkem můžeš prezenční studium stíhat, pokud tam bude flexibilita: možnost práce večer, škola s variabilním rozvrhem apod.

Co bys chtěla studovat? Je to škola, na které je docházka povinná (medicína apod.), nebo nějaký obor, kde se s tím dá pracovat? A vezmou Tě - pokud je to veřejná VŠ? Kdyby byla soukromá, tak bych se nebála, že to nepůjde s prací :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.7.20 22:33

@Slečna Ferka
Bavila by mě andragogika, personální řízení, psychologie, pedagogika i speciální pedagogika…
K těm rokům…pokud bych, ale byla zaměstnaná na pracovní smlouvu, je jedno zda 20h nebo 40h/týdně, tak se v podstatě nemusím bát, že mi nebudou jednou „roky“ chybět? Vím, že u brigád je to horší v tom, že si brigádník většinou musí zdravotko+soc platit sám a to poté z toho výdělku moc nezbyde…poohlížím se jak po veřejné, tak i soukromé škole…a samozřejmě počítám s tím, že si možná budu muset podat přihlášku až pro příští rok… :think: a taktéž přemýšlím nad prezenčním a kombinovaném, protože v kombinované je většinou málo oborů…

• Nahlásit
  • Citovat
47
2.7.20 22:58

Mně je tedy jen 21, ale studuju prezenčně psychologii, což není zrovna jednoduchý obor a i ho jmenuješ, chvíli jsem k tomu zároveň studovala pedagogiku a mám půl úvazek na DPČ, a dá se to bez problému zvládat. A při DPČ platí sociální i zdravotní z velký části zaměstnavatel, úplně stejně jako bys byla na plném, takže se to počítá do odpracovaných roků. Pracuju v kanceláři a je potřeba, abych odpracovala těch 20 h týdně, ale je jedno které dny (kromě pátku, ten musím vždy, ale to většina VŠ moc předměty nevypisuje) a na VŠ nebudeš nikdy více celých dnů. Takže flexibilní půl úvazek na HPP nebo DPČ by ti to vyřešil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama