Začala miminka v noci sama usínat?

18.2.20 21:09

Začala miminka v noci sama usínat?

Dotaz nevyspalé matky :lol:
Malá,6 měsíců, plně kojená, po zubech ani památky, prdíky od 3.měsíce po určitých potravinách v mém jídle, při zkoušení přikrmů úplně po všem.
Večer jako úplně maličká usínala sama po položení do postele, poté u kojení, s příchodem prdiků na balónu či nošení a to jí zůstalo doteď, sama by po chvíli v posteli spustila řev.
Už asi 2 měsíce se budí dosti často, někdy po 2 hodinách, někdy méně, vždy se pokusím nejprve ucpat dudlíkem, uhladit (spí s námi),v 99% případů to nepomůže, tudíž si sedám, vytahují prso, většinou pije, byť ne nijak hltavě, většinou usíná, pokládám, v tom lepším případě spí zas aspoň chvíli, v horším, když zrovna tlačí nebo já nevím co všechno, se různě kroutí až do dalšího úplného probuzení a kojení..
Vleže se sama ještě moc nepřísaje, mám malá prsa, musím dost štelovat a já mám tak lehké spaní, že mě vzbudí i když se víc nadechne :D
A teď maminy, potěšte mě, je tu někdo, komu se dítko naučilo při nočním probuzení usínat samo aniž byste se k tomu nějak přičinily? :lol:
Všude čtu a slýchám, že se miminko musí NAUČIT usínat samo, někdo preferuje Estvila a podobné způsoby, to mi nejede určitě..
Je někdo, kdo dítě samotné usínání neučil a ono se časem samo přestalo v noci budit, případně i když se vzbudilo, samo si uslo? Myšleno dříve třeba než ve dvou, třech letech :)
Díky za slova útěchy a naděje, jinak už asi brzy zešedivím :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

187
18.2.20 21:20

Mám 7 měsíční holčičku. Malá už je teda na příkrmech a bohužel už i na UM. Od mala spala ve své postýlce, nejdřív jsme uspávali houpáním v zavinovačce v náručí, pak jsme přešli na zavinovačku, položit do postýlky, hladit a vyprávět pohádku, teď dám do spacího pytle, položím do postýlky, říkám pohádku a po dopovědění odcházím, ať spí nebo ne - usne sama, max si chviličku vypráví a extra moc se nebudila. Až pak přišlo období, kdy byla vzhůru každou hodinu, hodinu a půl - prso v posteli, to se uspala a opatrné přendávání do postýlky. Připadala jsem si jak blázen. Nakonec jsme ji šoupli do svého pokojíčku a světě div se - chrupe nádherně, budí se jen dvakrát v noci. U nás teda taky dobře zabírá aromaterapie - používám olejíčky od Neobulle nebo Navie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3341
18.2.20 21:27

Mi usínala sama, pak ve 3-4m problem, nechala jsem brečet, přišla jsem, odešla atd… tři dny problém a pak zase pohoda. Usíná sama a spí celou noc, dceři budou 4 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7496
18.2.20 21:37

Já zkusila Estvilla v sedmi měsících syna. Během tří večerů usínal sám, stejně tak v poledne v postýlce. U nás neproběhly ani žádné scény, chvilku poplakával, ale vyloženě neřval. V patnácti mesících se to zlomilo, nedal bez maminky ani ránu a trvá to doteď. Jsou mu dva a čtvrt. Večer uspávám, v noci chodím spát k němu, protože se budí se šíleným pláčem, i když právě ležím u něj. Do roka a třičtvrtě jsem ho musela vyloženě svým tělem přitlačit k posteli, aby se zklidnil a usnul. Dceři je 7 měsíců, dopolední spánek většinou usne sama v postýlce, večer uspávám ve velké posteli spolu s bráchou a pak přesouvám do postýlky. D ta usínat sama umí od narození. Syna jsem musela uhoupávat už v porodnici, jakmile jsem ho odložila, okamžitě řval

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
18.2.20 21:39

Slo to samo, uplbe prirozene u odstavu. Byl ji rok a 3/4. Driv mi kazdou noc usinala u prsa. Jakmile jsem odstavila, zacala sama usinat (teda jako doted neni 100% sama, uspavam tak, ze lezim vedle ni nebo drzim za ruku)…ale ruku v ruce s tim slo i spani celou noc bez buzeni. Syn prave dorusta do stejneho veku…zatim teda kojim jeste hodne..ale doufam, ze to pujde taky tak dobre :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
87
18.2.20 22:08

První syn se v noci nenaučil usínat do teď. Jsou mu 4. Když se vzbudí (wc, kašel, cokoli, musím za ním ho uspat - a často tam uspím i sebe, tak spolu spíme do rána :-)) Druhý syn (bude mu 2,5 roku) se naučil sám usínat chvíli po odstavení. Přelezl z postýlky (přidělané k naší) ke mě a spal dál. Teď je měsíc už ve velké posteli s bráchou v pokojíku a zatím mě nevolal ani za námi nepřišel ani jednou. Jen se občas vzbudí na opačným konci postele, než usínal. Před přesunem do pokojíku ke mě přelézal téměř každou noc. Každopádně já žádné metody, aby usínali sami, na kluky nezkoušela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
479
18.2.20 22:18

Tak já asi nepotěším. Synovi budou dva roky a usínat sám neuměl nikdy. A to jsem od jeho půl roku zkusila všechno možné i nemožné… Vlastní pokoj, postýlka, velká postel, v naší posteli, odstavení, vyřvání… Usíná u pohádky nebo zpívání během 15 - 30 minut. A stejně v noci chodí za náma do postele a ani tam zas nemůže usnout… Takže buď dělám něco prostě blbě nebo můj drahý syn prostě holt nebude umět usínat sám no :( asi jsem moc nepomohla no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama