Začala odmítat příkrmy - 14 dní po jejich zavedení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 26.08.10 14:35
Začala odmítat příkrmy - 14 dní po jejich zavedení

Ahoj.
S příkrmem jsem začala v 6 měsících a hlavním důvodem byl můj pocit, že má Marunka hlad (kojení po 1-2 hodinách po dobu minimálně 3 týdnů ve dne i v noci, častější mrzutost, horší spani v noci i ve dne). Hned od začátku se zdálo, že to bylo dobré rozhodnutí, páč Marunka jednak mrkvičku ochotně jedla (několik lžiček) a hlavně se i přes den zdála spokojenější. Po týdnu ale začala krmení lžičkou trochu bojkotovat, po dalším týdnu začala odmítat prakticky vše (doma vařenou mrkev, skleničku - obojí předtím jedla). Zkusila jsem přidat brambor/maso, ale bez úspěchu. Nechce otevřít pusinku a když už ji otevře, tak pak vše vyplive zpět (už první týden se lžičkou naučila jíst tak, že nic neplivala). Jediné, co do ní krom MM dostanu, je řídká kaše z lahvičky (množství prášku odpovídá 3/4 doporučeného dávkování). Kaši nedávám kvůli lepšímu spaní v noci (stejně se budí, i když už „jen“ 2-4× za noc) ale právě proto, aby neměla hlad.

Normálně bych to až tak neřešila a trpělivě čekala, že bude líp, popř. na pár dní příkrmy vysadila a zkusila později. ALE

• prakticky od narození „bojujeme“ s přibýváním, Marunka se stále drží na spodní hranici grafu (poměr hmotnost/délka) na 3.percentilu
  • nezdá se mi její stolice. Samozřejmě jsem konzultovala s doktorkou, řešíme to. Stolici mívá hodně hlenovitou, jednou se objevila i nitka krve (to se prý u kojených dětí výjimečně stát může), stolice je kysele zapáchající, hodně častá (ale většinou malé množství). Doktorka Marušce pokaždé prohmatává bříško, výtěr z konečníku byl negativní, na koliky Maruška nikdy netrpěla, bývá spokojená, veselá, nemyslím si, že by jí něco bolelo. Doktorka zatím vyčkává, říká, že další vyšetření už jsou dost nepříjemná a náročná, že by počkala až po zavedení příkrmů, že by se to mohlo spravit pestřejší stravou. Od té doby, co jsme začaly s mrkvičkou, se mi to zdá lepší v tom smyslu, že už ta „ne normální“ stolice není tak často, a vůbec Marunka kaká míňkrát za den. Takže hlavně z tohoto důvodu už bych byla ráda, kdybychom ty příkrmy pořádně „rozjeli“.

Nechci ale nic uspěchat, a tak bych se ráda zeptala, jestli máte někdo zkušenost s tím, že by dítě zcela odmítalo masozeleninové příkrmy a pomohlo až zavedení ovoce? Starší dcera příkrmy odmítala až do 9.m, kdy jsem začala dávat jogurt a jen díky němu jsem pak do ní dostala téměř cokoliv. Ovšem u ní nebyl problém se stolicí ani s nepřibíráním.

A nebo neznáte někdo nějaký fígl, aby dítě přestalo příkrmy odmítat?

Omlouvám se za román (stručněji to popsat neumím :oops: ) a za případné odpovědi moc děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
MaeScaterova
Kecalka 205 příspěvků 26.08.10 14:40

Ahoj, průběh mi není nepovědomý - novinka fajn, ale když se novinka okouká, tak s ní běž, milá mámo, do pryč :-D Nakonec jsme se chytli až s bílým jogurtem, pak jsem někde četla, že někde v zahraničí (nad v Usa?) i tak začínají, ne jako my se zeleninou. Míchala jsem pak do něj i mrkev a brambory a další věci, aby si zvyknul. A fungovalo to dobře, i když jsme jinak měli s trávením dost problémy (spoustu věcí nestrávil dobře, všechno jsme nasazovali později, apod).
Tak bych se možná neupínala na doporučenou zeleninu a zkusila i jiné možnosti :-) Zvlášť když už takové zkušenosti doma máte, asi mají dítka stejné chutě :-))

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 26.08.10 14:45
MaeScaterova píše:
Nakonec jsme se chytli až s bílým jogurtem, pak jsem někde četla, že někde v zahraničí (nad v Usa?) i tak začínají, ne jako my se zeleninou. Míchala jsem pak do něj i mrkev a brambory a další věci, aby si zvyknul.

Jojo, přesně tak to bylo u Anežky. Všichni kolem se mi smáli, že jí dávám rybu s jogurtem :D . A kdy jste s tím jogurtem začali? Nechci ho dávat takhle brzy, ale do cca 8m bychom vydržet mohli..

Každopádně díky, jsem ráda, že naše holky nejsou jediné, kdo mají takhle divné chutě.

MaeScaterova
Kecalka 205 příspěvků 26.08.10 14:56

U nás to bylo trochu s netradičním průběhem, prcek byl nedonošený a jak netrávil, i to málo, co snědl, prakticky v nezměněné formě zase vyšlo ven. Takže jsme zkoušeli přivykat po úplně symbolických dávkách (ano, jogurtu s něčím :-D) a do normálních příkrmů (větších porcí jogurtu s něčím :lol: ) jsem ho začala zvykat až někdy v osmi měsících. Plně nahradit příkrmem alespoň jedno jídlo bez kojení se nám povedlo až po roce :roll: Pak už to šlo naštěstí lépe a nikdy nestrádal, jen měl nedostatek železa, ale to spíš myslím souviselo s tím předčasným narozením.
Ale co tak vím, dost maminek i zdravých dětí tvrdí, že ten osmý měsíc stačí :-)

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.10 15:02

u nás to bylo podobné, ale Tom naopak s přibíráním neměl problém, takže jsem to nijak zvlášť neřešila. nakonec se z toho vyklubal zub. ale na ten se dá svalit cokoli. taky má nejraději cokoli s mlékem - jogurt, kaše. Zelenina z počátku OK, teď jsem ráda, že sní 100g. V 7mi m dal 200. :nevim:
jogurt doktorka doporučovala už od 6ti m. Já začala po 7. měsíci. Pokud není riziko alergie na bílkovinu kravského mléka, asi bych to zkusila. jen nevím, jestli právě ta stolice nějakou alergii nemůže značit.

MaeScaterova
Kecalka 205 příspěvků 26.08.10 15:04

Ještě si vybavuji, že jsme měli dost úspěch s instatní zeleninovou kaší - neuvěřitelný humáč, ale na rozdíl od UM nebo těch klasických na zasycení, co bývají ovocné, to dlabal jak o život. :-D

Knizska
Závislačka 2977 příspěvků 26.08.10 15:35

Já míchám zleninové pyré do rýžové mléčné kaše, pak baští s chutí a ve velkém :lol: pokud dám jen zeleninu, dlabe jen ty megasladké druhy - mrkev, dýně :cert:

jo a přiznávám, že to často dostává z flašky s dudlíkem na kaše, lžičkou by se nenaobědvala (a o je dceři 7,5měsíce) ach jo!

Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 26.08.10 15:58

Některým mamkám fungoval fígl dát do zeleniny MM a pokud se chytne, tak postupně MM ubírat.

Neczuz -to jsme na tom podobně, taky dával 220 a tedka 150-180, ale ja to asi pricitám tomu, ze kdyz jedl tech 200 a vic, mel vlastne jen obed, jinak mliko, tedka ma 5× denne „jidlo“ (jogurt-ovoce-obed-jogurt-kase), tak asi ji min obeda. :think:

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.10 16:14

Mary- já nevím, kde je zakopanej pes. někdy uvařím, sní 3 lžičky a nechce. pak si uvařím oběd já, začnu jíst, závidí, tak mu dávám jako svoje, ale je to to jeho a sní to celé. mě celkově přijde, že nejí podle hladu ale podle nálady. ale já si z něj můžu dělat srandu. má všude faldíky a když moc nepřibere, tak se mi bude alespń líp nosit. jediný problém je, že pije jen k jídlu. takže když nejí, ani nepije. tak se snaží, aby jedl alespoň něco.

alla
Závislačka 4688 příspěvků 26.08.10 18:54

ahoj,
myslím, že vážně může být problém v těch stolicích..já takovou zažila u obou mých dětí (jakoby průjem, pokaždé hlen, občas krev) a u obou to byla alergie na BKM z mého mléka. Dostali specielní UM a zlepšila se i chuť k jídlu :-) Terka je nejedlík doteď, honzík jak kdy, jeho musím u jídla obzvláště bavit, odlákat pozornost - hračky, grimasy, nechávám ho krmit mě..prostě cokoliv aby se najedl, není to asi úplně správně, ale co už, jsem ráda, že něco sní

rraketka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.11 08:39

Jak pise MaryClementi,pokud prcek nechce zeleninu,tak tam primichavat materske nebo umele mleko na zjemneni.Ze zacatku jsem ho tam davala proto,ze nechtela holou zeleninu jist,ale pozdeji jsem ho tam musela davat kvuli tomu,ze mela male vahove prirustky.Taky se dcerka pohybuje pod nejspodnejsi hmotnosti hranici,takze ted vylozene,aniz by me to nekdy v zivote napadlo,ze to budu delat,zjistuji na netu u kazde potraviny kalorii a podle toho sestavuji jidlo.Takze zeleninu redim mlekem, mlecne kase davam,nekdy presnidavku s mlekem a piskoty atd.Holt to chce proste trpelivost a zkouset kazdy den po par lzickach a hlavne nenachat se zlomit a misto toho dat neco jineho.

ŠestýSmysl
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 16.06.14 11:30

Zdravím holky. Prosím Vám, my dáváme příkrmy už od 5měsíce. Nejprve mrkev, pak brambor, dýni, špenát, květák..to malá jedla s chutí, pak jsem jí dávala na svačinku několikrát banán, taky jí chutnal…Pak jsem dala jablko - to malá odmítla. Nechce už ani banán, ani jablko, skoro ani zeleninu, i kaše mi odmítá…Dřív jedla s chutí, snědla vše co dostala, ale teď nechce nic…Jím i s ní, aby viděla, že nejí sama, dělám u toho legrácky, ale prostě nechce…Poradíte, prosím?

Lizzi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.14 12:08

@ŠestýSmysl podle mě se nic neděje, najednou snědla něco, co jí nechutnalo, tak ztratila na chvíli chuť i na zbytek jídel. Pořád jí to nabízej, ona na to zase dostane chuť ;-) chutě a spací rytmus se mění celé dětství :-) jinak legrácky u jídla bych nedělala, nauč jíst malou hezky v klidu, nebo ji po čase neudržíš v židličce..

ŠestýSmysl
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 16.06.14 12:19
@Lizzi píše:
@ŠestýSmysl podle mě se nic neděje, najednou snědla něco, co jí nechutnalo, tak ztratila na chvíli chuť i na zbytek jídel. Pořád jí to nabízej, ona na to zase dostane chuť ;-) chutě a spací rytmus se mění celé dětství :-) jinak legrácky u jídla bych nedělala, nauč jíst malou hezky v klidu, nebo ji po čase neudržíš v židličce..

Já jsem z toho fakt trošku nervózní. Chce jen mléko. Doufám, že jíst začne. Nevypadalo to tak, že by jí něco nechutnalo. Banán měla 2× a pak najednou prostě ne! Tak říkáš, že nemám plašit? :oops:

Lizzi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.14 12:21

Neplaš ;-) a nerostou jí třeba zoubky? není po očkování? jak je stará? nezměnil se jí teď někdy spánkový režim (ze dvou spánků denně na jeden)? To vše může mít vliv :-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci pranýřují svou hvězdnou tenistku. Vzala si na sebe kožich z opice

Chtěla další sexy fotku na Instagramu, nakonec se stala terčem drsného... číst dále >

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >