Začalo vaše dítě spát ve školce až po nějaké době?

270
17.9.19 23:01

Začalo vaše dítě spát ve školce až po nějaké době?

Ahoj, máte prosím některá zkušenost, že by vaše 3leté dítě chodilo např. prvních několik měsíců nebo i půl roku, rok, ze školky každý den po obědě a na spaní ve školce jste najeli až potom? Buď že samo chtělo, nebo že se vám to s ním podařilo domluvit? Jde mi o to, že náš tříleťák školku moc nedává a ačkoliv ho vyzvedávám hned po spaní, je to tam na něj dlouhé, brečí tam. Byl tam teda zatím 5×, ale asi mi to za to úplně nestojí, brečí i večer, ráno doma atd. Pracuju z domu a mám možnost ho vyzvedávat po obědě (sice tam pak později budu muset ještě pro staršího, který tam chce být déle, ale školku máme 3-4 minuty od baráku, tak to vem čert), ale učitelky a známí říkají, že pak ho tam už nedostanu na spaní nikdy. Starší syn teda první asi 4 měsíce chodil po o a pak tam chtěl zůstávat na spaní sám od sebe, ale on je v tomto asi taková výjimka :D Předem díky za zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6850
17.9.19 23:14

@Terunka moje deti ne, ty tam chtely spat hned a jeste frflaly, kdyz jsem prisla moc brzo Ale maji ve tride dve deti, ktere loni chodily vzdy po obede a zacaly ve skolce spat az letos, pokud vim, tak bez problemu. Me osobne se ve vychove obecne velmi osvedcilo vykaslat se na rady ostatnich a ridit se vlastni intuici a domluvou s ditetem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1868

Syn chodil necely rok po obede, skolku taky nedaval, pak si rekl sam, ze tam bude spat. S dcerou to mam ted stejne a budu cekat, az sama bude chtit. Zatim chodi jen po-st. Chapu, ze je to luxus, mnoho maminek musi do prace na 8 hodin a nic jineho jim nezbyde, ale pokud mas moznost, nevahala bych ani minutu. Jsou deti, ktere maji adaptaci horsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18211

@Terunka Syn chodil od zari do ledna 3 dny v tydnu po O, pak 4dny a v prubehu toho ledna si rekl, ze tam chce i spat. Ale se spanim mel zkusenosti uz ze soukrome skolky/jesli, kam chodil 1-2× tydne. A on nikdy ve skolce nebrecel, skolku a ted i druzinu miluje, kdyz se pro nej prijde pred 16h, je nastvany, ze chodime moc brzy.
Nicmene neverem recem, ze kdyz si dite zvykne chodit po O nebo jen nektere dny v tydnu, uz nebude pristupne zmene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1973
17.9.19 23:20

Dcera chtěla chodit hned až odpo, ale vzhledem k tomu, že ve školce buď nespí, nebo spí tak tvrdě, že se skoro s jistotou počurá, tak to zatím děláme tak, že čtyři dny v týdnu si ji beru po o (dělám z domu) a ten pátej, kdy musim do kanclu, to musí ona i učitelky zvládnout :mrgreen: jakmile si to sedne, bude chodit na celej den. Podobně je na tom i pár dalších dětí, a u všech se počítá, že až si zvyknou, začnou chodit na celej den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10565
17.9.19 23:22

Dcerka nastoupila v dubnu a spát ve školce začala až někdy od půlky září, když sama chtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
270
17.9.19 23:34

Děkuju holky, dost jste mě povzbudily. Na to dopoledne tam prostě musí, přes to nejede vlak, ale říkám si, že když mu s tím aspoň takhle pomůžu, tak to za to stojí.. Jemu se stýská a těch 6 hodin je na něj dlouhých. Tak budu doufat, že ho tam 3 nebo 4 roky nebudu muset vyzvedávat furt po obědě :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6850
17.9.19 23:52

@Terunka me osobne se postupne zvykani velmi osvedcilo, i kdyz u mladsich deti. Moc nechapu a vubec mi nesedi soucasny trend jit „z nuly na sto“. Deti jsem davala do skolicky pokud mozno tak, aby se jim tam libilo a uzily si to, aby tam nechodily, protoze musi a aby to tam musely vydrzet. Nikdy nemely problem se zmenou skolkoveho rezimu. Kdyz mely zacit chodit jinak, nez byly zvykle, sice jsem jim to rekla, ale vypadaly, ze je jim to jedno a vubec to neresily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5114
17.9.19 23:59

Já nechávala po o až po cca 3 měsících a teda upřímně, přišlo a přijde mi to lepší doteď, než vyzvednout po o. Malej se vyspí, nasvačí, pohraje a když pro něj jdu, ani se mu domů nechce. Po o je unavenej, protivnej, kolikrát usnul až odpoledne a večer nemohl usnout, i když jsem se snažila dát hned spát. Ale my nemáme školku hned u baráku, musíme dojíždět. Kdybych měla školku jako ty, tak ho po o beru dokud to jde. Musíš vědět, co bude vyhovovat vám oběma. Chodí do školky krátce, vezmi si, že některé maminky musí hned nastoupit do práce a pracují až do odpoledne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5741
18.9.19 00:02

@Terunka do školky chodil od dvou let a spával tam od začátku… Chodila jsem do práce a volba po O " opravdu je vyjímečná ( tak 2× za rok ) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
270
18.9.19 00:09

@Hoa_Mai Krásně vám to doma klape :kytka: U nás jak co, no.. Něco je v pohodě, něco jentak nepřekousnou.
@vejilka Náš právě už rok nespí, není zvyklej si lehnout přes den, není unavenej. Jako jasně, pro mě by to bylo určitě pohodlnější (i jsem to tak původně zamýšlela, protože to je pro mě nejjednodušší), jednak do školky půjdu nadvakrát, jednak s ním budu potřebovat po tom obědě ještě tak 1,5-2 hodiny pracovat, což prostě s dítětem za zadkem není ideální, že jo. Ale on si naštěstí celkem vystačí sám nebo se podívá na pohádku. Jemu jde hlavně o tu moji přítomnost, no.
Právě, když bych chodila někam napevno do práce, tak by se prostě nedalo nic dělat a bylo by. Ale říkám si, že když tu možnost mám, tak proč mu to neulehčit, i když to pro mě nebude takový komfort.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5114
18.9.19 00:15
@Terunka píše: @Hoa_Mai Krásně vám to doma klape :kytka: U nás jak co, no.. Něco je v pohodě, něco jentak nepřekousnou.
@vejilka Náš právě už rok nespí, není zvyklej si lehnout přes den, není unavenej. Jako jasně, pro mě by to bylo určitě pohodlnější (i jsem to tak původně zamýšlela, protože to je pro mě nejjednodušší), jednak do školky půjdu nadvakrát, jednak s ním budu potřebovat po tom obědě ještě tak 1,5-2 hodiny pracovat, což prostě s dítětem za zadkem není ideální, že jo. Ale on si naštěstí celkem vystačí sám nebo se podívá na pohádku. Jemu jde hlavně o tu moji přítomnost, no.
Právě, když bych chodila někam napevno do práce, tak by se prostě nedalo nic dělat a bylo by. Ale říkám si, že když tu možnost mám, tak proč mu to neulehčit, i když to pro mě nebude takový komfort.

Náš taky jinak už nespí, když je doma. Ve školce vždycky, víc ho unaví ten režim. Já bych to nechala zatím takhle a pak uvidíš. Já byla ještě nějakou dobu doma, takže vím, že se nic do 12 nestihne. Navíc, jsem ho pak měla stejně každou chvilku doma se školkovýma nemocema. Pořádně a pravidelně začal chodit až v květnu. Hrůůza :roll: Jinak týden školka, 14 dní doma. Snad se to nebude opakovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12630
18.9.19 01:02

Syn šel 2× po o a pak už tam spal, ale já neměla na výběr, šla sem do práce. Každopádně on školku dával od první chvíle, kolikrát mi ještě vynada, že sem přišla moc brzo a že si chce hrát :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3279
18.9.19 03:41

Syn chodí už třetí rok a ještě tam nespal. Nelíbí se mu tam, tak ho nenutím. Letos ale tam bude dva dny v týdnu spinkat, když bude mít kroužek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
758
18.9.19 06:20

Syn chodil cca 1 rok a 3mesice po obede a pak prisel sam s tim, ze tam chce spat:wink: Ja spis ze zacatku resila, ze tam nemohl usnout a on spanek jeste potrebuje. Nastesti se to po par dnech zlomilo:wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama