Začátek poruchy přijmu potravy?

Anonymní
12.5.20 19:21

Začátek poruchy prijmu potravy ?

Dobrý den,
Zajimalo by mě, posledních pár dní mi je po jídle na zvracení. Jsem nespokojena se svojí postavou, opravdu moc. Diety nedržím, jsem sportovkyne, nekolik let hraju fotbal, takže tréninku a pohybu mám habaděj. Nosím volná trika, tepláky…nikdy bych si nevzala leginy nebo cokoliv upleho, na to se necítím. Na interentu pořád koukám na krásná hubena těla, jak se s tim každá chlubí…mám 160 a 63 kilo. Všichni mi říkají, že to je tím že mám svaly z fotbalu, ale ja na sobě vidím pouze tuk. Jsem z toho věčně špatná, ráda přemýšlím takže jdu třeba na procházku a jsem ráda sama. Jím tak 3× 4× denně. Přátelé se bojí aby mi nezačínala mentální anorexie. Měla bych něco dělat? Jak se projevují začátky anorexie?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
13348
12.5.20 19:59

No pokud si buduješ odpor k sobě samé a zároveň odpor k jídlu, tak to docela dobře může být nástup na tobogán na dno PPP. Zejména pokud se utvrzuješ ve lži, že když zhubneš, tak se něco změní.

To co potřebuješ je přestat řešit jídlo a postavu a začít věnovat péči sobě samotné, učit se sebepřijetí, respektu k sobě samé a postupně se naučit mít ráda i svoje tělo.

A ideálně to vzít jako součást tréninku teď, kdy vidíš první signály něčeho, že by věci nemusely být dobré, než naskočit na lži PPP, že když zhubneš, tak najednou bude něco lepší a lidi tě začnou mít víc rádi. To je volovina a vede to k nedobrovolným hospitalizacím a daleko většímu trápení než máš teď.

nejlepší cesta jak to zvládnout je najít si psycholožku a učit se mít se ráda. Výhodou je, že práce s psychologem ti zároveň přinese výrazně lepší výsledky ve sportu. Ostatněj jsou součástí každého reprezentačního týmu, žejo. ale teda ty chtěj ženskou a mimo sportovní oblast, protože primární účel není donutit se k nejlepšímu výkonu, ale učit se přijmout se taková jaká jsi. Až potom najednou tvůj výkon půjde nahoru, protože přestaneš plejtvat energií na nesmysly jako je sebenenávist, pocit že jsi tlustá. pocity méněcenosti a maskování všeho toho čeho se bojíš před okolím. To je strašně těžké a žere ti to strašně moc energie. pokud se psychoterapii naučíš tohle pustit a neřešit - téměř jistě pak najednou tvoje forma vystřelí nahoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
12.5.20 20:02

Projevuje se tak, ze prestanes jist. Jednou vynechas snidani, pak veceri. No a nakonec ti staci snist jedno jablko za den. A porad na to myslis…na jidlo, na to kolik vazis, jak vypadas. Neni to sranda. Spadne se do toho jako nic a tezko se z toho vyhrabava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5733
13.5.20 02:02
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Zajimalo by mě, posledních pár dní mi je po jídle na zvracení. Jsem nespokojena se svojí postavou, opravdu moc. Diety nedržím, jsem sportovkyne, nekolik let hraju fotbal, takže tréninku a pohybu mám habaděj. Nosím volná trika, tepláky…nikdy bych si nevzala leginy nebo cokoliv upleho, na to se necítím. Na interentu pořád koukám na krásná hubena těla, jak se s tim každá chlubí…mám 160 a 63 kilo. Všichni mi říkají, že to je tím že mám svaly z fotbalu, ale ja na sobě vidím pouze tuk. Jsem z toho věčně špatná, ráda přemýšlím takže jdu třeba na procházku a jsem ráda sama. Jím tak 3× 4× denně. Přátelé se bojí aby mi nezačínala mentální anorexie. Měla bych něco dělat? Jak se projevují začátky anorexie?

Mentální anorexie začíná v hlavě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama