Začátek příkrmů - do jakého množství ještě dokojit?

1171
26.6.15 12:56

Začátek příkrmů - do jakého množství ještě dokojit?

Ahoj, ptám se zkušenějších - synovi je 7 měsíců, je to kus chlapa, moje mlíko mu jede, ale zelenina na oběd bohužel už tak moc ne. Přikrmuju už měsíc, dostanu do něj tak max. 50-60 g a pak se začne vztekat a je konec. Všude čtu, že by dítě mělo sníst ideálně tak 150-200 g, ale vůbec si nedokážu představit, že by takovou hromadu do sebe nacpal. Vím, že jsou děti, které to zvládají s přehledem a ještě mají hlad :-D ale on se evidentně rozhodl, že ne.
Vždycky ho teda po obědě ještě dokojím (a vycucne hodně) ale nevím, jestli dělám dobře, jestli ho nemám nechat jenom na té zelenině (plus tedy jednou týdně maso) i když sní takhle málo a víc už nekojit?
Teda nečekala bych, že budu mít v naší rozežraný rodině takovéhle starosti :lol:
moc díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8115
26.6.15 13:18

Za mě je to v pohodě, syn snědl max 100g, nerešila jsem to. Teď jsem neměla hotový oběd tak dostal skleničku a poprvé v životě mi snědl celou skleničku ( 18 měsíců ), jinak vždy max 100g.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
26.6.15 13:24

@Gina: Já bych být tebou množství mlíka asi neřešila, dala mu kolik si vezme, akorát mi přijde, že maso jednou týdně je málo. Maso by mělo být 5-6× týdně. Pro vysvětlení - tento týden začínám také zavádět příkrmy, proto jsem leccos načetla a jsem „chytrá jak rádio z knížek“ :) tj. měla bych strach, že mimi bude mít málo železa (železa má miminko zásoby nashromážděné z těhotenství, ale stačí cca na první půlrok života).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
26.6.15 13:39

Určiět bych klidně po příkrmu kojila, naše malá taky není extra jedlík, není teda vybíravá, ale papká malé porce. dokojuji vždy, i kdyby hrom bacil :D. je jí 13 m

• Nahlásit
  • Citovat
18622
26.6.15 13:44

@Gina Syn jedl dobře, ale nikdy jako kojenec nedal tabulkové množství příkrmu. Nenabízela jsem pak mlíko hned, ale nechala ho, až dostal zase hlad a pak nakojila (ono to povětšinou vycházelo před odpoledním spaním, takže měl rozestup mezi příkrmem a kojením asi hodinu). Neřešila jsem to, teď mu ve dvou letech v restauraci objednáváme regulérní poloviční porci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10032
26.6.15 13:45

Dala bych tolik kolik chce, nenutila bych a dokojila, tak to mám se synem 6.5měsíce :-) jen to maso je opravdu málo, my jsme teprve začali, takže maso budu začínat dávat, ale mělo by se aspoň 5× týdně dát + přidejte i kousek vařeného vajíčka (žloutek i bílek) a zkoušejte - hlavně nenutit, ať nedostane odpor k jídlu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2692
26.6.15 14:03

Znám holku která JEN kojila do 8 měsíců miminka, miminko bylo teda pořez, přibíralo snad i ze vzduchu, s příkrmama začala po 8 měsíci. Já osobně jsem oba kluky kojila do půl roka, pak po příkrmech jsem dokojovala jak chtěli :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4680
26.6.15 14:55

Syna jsem dokojovala po najezení a občas toho zneužíval. Jakmile mu něco nejelo/neměl náladu/cokoli, tak jsem do něj nedostala nic, protože věděl, že bude prso.

Dcera od začátku dostává příkrmy zvlášť + vodu na zapíjení. Po dopoledním spánku nakojím, hodinu, dvě si hrajeme a pak dostane oběd. Mlíko většinou až po dalším spánku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1171
26.6.15 17:09

Super, všem moc díky, trochu jsem se uklidnila :-) Masa tedy budu dávat víc, někde jsem právě četla, že se má přidávat postupně - 1. týden 1×, 2. týden 2× atd. A teprve tenhle týden jsem začala. Žloutek zatím nemůže kvůli zkřížené reakci s jeho ABKM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.16 21:40

Maminky, mám 5ti mesíční dvojčátka. Jsou na MM-odstrikavam a davam lahvickou. Od pondělí jsme zacali příkrmama a jsou to jedlíci. Dnes mi každý snědl celou malou sklenicku (125g) pak jsem nabidla mléko a vypily 120ml jako piji normalne. Kolik toho maji snist aby jsem nemusela dat mléko? Když piji 120ml maji sníst 120g prikrmu, nebo příkrm ve stejnem objemu jako je mléko? Nechci je prekrmovat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Envie
20.4.16 22:03

@kattulda001 to jste rychle najeli na celou davku :) ja davam prikrm 3 tydny a celou davku jeste nedavam. Kdyz dam pul male sklenicky, davam jeste 90-120 ml mleka. Jak kdy. Doktor rikal, dat dle chuti. Zitra uz dam asi celou tu malou sklenku a pak uz nedam mliko, ale na zapiti caj.

• Citovat
  • Upravit
4396
20.4.16 22:08

Mi malý sní cca 150 příkrmu a když pořád ještě chce tak mu dám mlíko a vypije tak 60.
To by mě taky zajímalo jak to je, jestli když pije 170ml, tak má sníst 170ml. Akorát ještě pořád hloubám nad tím, jak to dělat husté :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6128
20.4.16 22:10

@kattulda001 prikrmy by měly postupně mliko nahradit, takze když to sní celé, tak vlastně jen na zapití nebo pokud už davate hrníček/jiný pití, tak to. Zeptej se u MUDr na 6 měsíční ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2986
20.4.16 22:11

Já doporučuji dokojit podle toho, jak dítě samo chce. Neomezovat v tomto veku. Studovala jsem výživu na VŠ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5021
20.4.16 23:07
@kattulda001 píše:
Maminky, mám 5ti mesíční dvojčátka. Jsou na MM-odstrikavam a davam lahvickou. Od pondělí jsme zacali příkrmama a jsou to jedlíci. Dnes mi každý snědl celou malou sklenicku (125g) pak jsem nabidla mléko a vypily 120ml jako piji normalne. Kolik toho maji snist aby jsem nemusela dat mléko? Když piji 120ml maji sníst 120g prikrmu, nebo příkrm ve stejnem objemu jako je mléko? Nechci je prekrmovat..

Pokud je to MM, tak jim dej kolik si řeknou a neřeš to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama