Začátek s kontaktními čočkami

Romulda
21.12.09 14:48

Začátek s kontaktními čočkami

Ahoj holky, potřebovala bych poradit nebo ujistit. Zkouším kontaktní čočky, které korigují astigmatismus. Vídím nádherně, je to úžasnej pocit vidět a přitom vám nevadí brýle na nosu. Jenomže, já ty čočky v očích pořád „cítím“. Je to dost nepříjemný a po pár hodinách je musím vyndat. Podotýkám, že zkouším už další druh. Ptám se tedy, jsou to normální projevy začátků nebo moje oči čočky prostě nesnesou??? Dr. mi říkal, že je vždy budu trochu cítit, že je to přece cizí předmět v oku, ale já jsem četla a vím od lidi, co je nosí, že by neměly být cítit…Díky za opověďi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

781
21.12.09 15:14

Ahoj, já čočky rozhodně v oku necítím, jen někdy, když je mám hoooodně dlouho a jsem unavená. Ale nemůžu říct, jestli jsem si na ně jen tak zvykla, nebo jestli to tak bylo od začátku, to už je tak dávno, že si to nepamatuju :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15406
21.12.09 15:27

Ahojky, já takhle cítila 14denní i denní, teprve měsíční byly v pohodě. Ale co si pamatuju, taky jsem si na ně ze začátku zvykala…rozhodně by ti to ale nemělo vadit tak, že bys měla pořád pocit něčeho cizího v oku! Mě potom třeba škrábaly, pokud jsem měla suché oko, nebo měla čočky déle (na nočním tahu), ale běžně přes den určitě ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13675
21.12.09 16:25

ahojky, já nosím barevné čočky a úplně v pohodě, nejradši bych je ani z oka večer nevyndavala :lol: . Vůbec je v oku necítím, já jsem spokojená

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
21.12.09 16:54

Mně bylo řečeno, že pocit cizího tělíska v oku bych neměla mít déle jak 15 minut. Manžel třeba nemohl nosit čočky, vadily mu hlavně v levém oku, takže nosil jen na sport, a to jednodenní, protože ty jsou nejtenčí. Teď má za sebou operaci očí a je spokojený. :-D Čočky začínám cítit v očích večer, když je mám třeba už 14 hodin v očích.
Taky je to někdy tím, že špatně nasadím některou z čoček, takže jedno oko je OK a druhé jakoby řeže. Čočku vyndám, oko nechám chvilinku odpočinout, mezitím čočku pročistím roztokem (šudlám na dlani), protože se tam třeba chytlo mikroskopické smítko a pak znovu nasadím.
Když jsem nevyspaná, tak mám někdy problém čočky nasadit, asi tím, že jsou oči suché??? Nevím, ale funguje to, jdu pozdě spát, brzo vstávám a pak mám problém s čočkama. Ale oko si po chvilce zvykne. Tedy v tomto případě oči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
21.12.09 17:00

Jo a ještě jedna věc, byla jsem přeměřit oči v optice, tak podrobné vyšetření a měření dioptrií mi teda doktorka nedělala, poradili, nechali mě čočky vyzkoušet, tak pokud máš po ruce dobrou optiku, tak zajdi pro radu (možná to chce jinou značku, ne jen jiný typ). Já se tam např. dozvěděla, že mi doktorka dala jiný typ čoček, než mi tvrdila, měla jsem mít měsíční, prodala mi čtrnáctidenní, takže jsem je měla v oku dvakrát tak dlouho… A nebyl to omyl, kupovala jsem je u ní dvakrát. Proč to tak bylo nechápu, už jsem u jiné doktorky, čočky nosím čtrnáctidenní a jsem v podstatě spokojená, až tedy na tu večerní únavu očí. Ale za to nemůžou čočky, s brýlemi by problém nebyl. Ovšem za ten komfort mi to rozhodně stojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15406
21.12.09 17:13

Eviah - určitě to může být tím, že máš suché oči..myslím, že mi tenkrát Mudra říkala, že oči musí být vlhké, aby se tam ty čočky jakoby nalepily…
Jinak mám taky barevné čočky (takové ty ulítlé na občasné nošení), a ty teda v očích cítím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13675
21.12.09 17:26

tak já nosím tmavě modrý čočky a v pohodě :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3136
21.12.09 18:14

ahoj…
tak já nosila měsíční a taky v pohodě…absolutně jsem o nich nevěděla!
Pokud máš pocit, že ti „drhnou“, tak si zkus koupit kapky do očí - LACRISIN - dr mi vysvětlovala, že je to jako „umělé slzy“, takže čočku nepoškozují…každopádně nějak výrazně bys ty čočky vnímat neměla!

a ještě ve Fokus optice to bývá tak, že pokud si tam jdeš pro čočky poprvé, tak ti dají do každého oka jinou značku, hodinu chodíš po venku, pak jim řekneš, která ti nejvíc „seděla“ a ty ti dají měsíční zkušební pár zdarma…což docela ujde :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9094
21.12.09 18:30

Nosím taky čočky kvůli astigmatismu. Co zkoušíš za přesnej typ čoček a co jsi měla předtím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
21.12.09 18:52

Mám kamaráda, který má pocit suchých očí skoro pořád (asi je to i tím, že hodně kouká do pc v práci a díky tomu málo mrká), kape kapky a moc mu to nepomáhá, takže se vrátil k brýlým. Takže je to asi o míře, jak moc kapky můžou danému člověku pomoct. Já použila jako nouzovku na prokápnutí roztok, taky oku nevadí, stejně si ho dávám do oka ráno s čočkama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Romulda
21.12.09 20:16
Dřív jsem měla Ciba Vision,teď Cooper Vision, přesnej název nevím..jaky máš ty???
Jackie píše:
Nosím taky čočky kvůli astigmatismu. Co zkoušíš za přesnej typ čoček a co jsi měla předtím?
  • Nahlásit
  • Citovat
9094
21.12.09 20:34

A jak máš silnej astigmatismus? Jakou máš hodnotu cylindru? Předpokládám, že od Cooper vision máš Frequency nebo Pro Clear… který z nich?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26893
21.12.09 20:37

Romuldo - u těch tórických čoček je to ze začátku normální, mě to dělali jak 14-denní, tak i jednodenní. Teď nosím obyčejný bez cylindru a když si ty tórický, tedy s cylindrem, vezmu, tak první dny nic moc, opravdu, jako by tam bylo smítko. Ale vydržím s nimi celý den, i když nic moc, tak jestli opravdu nevydržíš, případně máš oči podrážděný, tak to chce navštívit kontaktologa.
Taky záleží, jestli to jsou tvoje celkově první čočky, protože já předtím nosila přes 10 let normální, takže na čočky jsem byla zvyklá, ale úplný začátky byly taky děsný, myslela jsem, že to vzdám. Takže jestli jsou to tvoje první a ještě tórický, tak to bude asi chvíli trvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9094
21.12.09 20:42

Pokud nemáš silnej astigmatismus, což je většina nositelů čoček (teda kromě mě :wink: ), tak je Cooper Vision, firma která dělá Frequency i ProClear úplně zbytečný. Pokud máš hodnotu cylindru do 2,25 (najdeš na krabičce jako CYL, nebo na blistru pokud máš teprve zkušení pár). Pokud se do těch 2,25 vejdeš, požádej optika ať ti objedná zkušební pár ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM. Jsou fakt luxusní a na 99% se vsadím, že ti budou sedět a nebudeš vědět o tom, že je máš v očích. Ty Acuvue mají nejlepší materiál, jsou hodně tenký a technologie kterou jsou vyráběný je jedna z nejlepších. Já jsem je nosila, ale bohužel už nemůžu. Teď právě nosím od Cooper Vision Proclear Toric XR, protože mám astigmatismus silnější a Advance je už nedělají. Nikdo jinej ty silnější než Proclear nedělá. Ovšem ty proclear jsou mnohem tlustší na oku se vyrovnávají pomocí gravitace a proto s nima třeba nikdy nebudeš dobře vidět v leže. Což s Advance nehrozí. Zkrátka pokud se vejdeš do té hodnoty 2,25 požádej si o zkušební pár ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM a uvidíš, že jsou fakt luxusní. Snad jsem to napsala srozumitelně, kdyby ne klidně písni :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama