Začátek s otužováním - zánět močových cest

485
26.5.21 14:37

Začátek s otužováním - zánět močových cest

Zdravím, potřebovala bych poradit, již dvakrát jsem se snažila začít s otužováním, ale trpím hodně na záněty močového měchýře a ač jsem začínala vždy lehce sprchou, stejně jsem pokaždé moje snahy o otužování tímto ukončila.

Měla jste některá podobný problém? Jak případně řešit?

Moc děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3669
26.5.21 14:58

Neotuzovat se vodou, ale vzduchem. Jít s odpadkama jen v tričku třeba, vypít si kafe venku míň oblečená, než normálně.. Budeš mít ledviny v teple, ale snížíš si tepelný komfort.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22717
26.5.21 15:02

Nedavej si studenou sprchu hned. Začni postupně, min se navlikej na ven. Ty hlavně nesmis mít zimu od nohou (jakoze chodidel) a nesmí ti mrznout zada, to je špatně na ledviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2133
26.5.21 15:11

Otužovala bycvh se venku při pobybu- tzn. např. při procházce se tolik neobléknout atp. Ale pozor, nesmíš být málo oblečená a v klidu- to bys spíš nastydla. Kdyby ses zastavila, přiobléknout… Vodou bych se začala otužovat až vyloženě v létě, ale okamžitě si pak vezmi ponožky a oblékni tak, aby ti nebyla zima…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2997
26.5.21 15:19

Mám podobné problémy. Musím mít nohy a záda v teple, ale otužuju se přes ruce, třeba si obleču jen vestu a triko s krátkým rukávem. Nohy sprchuji střídavě teplou a studenou, zakončím chladnější vodou a pak navleču teplé ponožky. Vršek můžeš omývat chladnější vodou. Ale myslím, že nikdy to nebude na nějakou koupel v řece.:-))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33012
26.5.21 15:21
@Bajina.P píše:
Zdravím, potřebovala bych poradit, již dvakrát jsem se snažila začít s otužováním, ale trpím hodně na záněty močového měchýře a ač jsem začínala vždy lehce sprchou, stejně jsem pokaždé moje snahy o otužování tímto ukončila.

Měla jste některá podobný problém? Jak případně řešit?

Moc děkuji!

Někomu to není dáno :,(
Zkoušela jsem otužování už několikrát a obvykle u toho nastydla. I když jsem začínala fakt mírně.

Ono to většinou není tak, že někdo se otužuje a proto není nemocný, ale spíš tak, že někdo nebývá nemocný, a tak se může otužovat :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22361
27.5.21 12:10

A zkusily jste metodu Wima Hofa? Já jsem celoživotní zmrzlina se studenými končetinami. A tohle jsem dala. Koupu se skoro celý rok ve volné přírodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat