Cukrovka v začátku těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 20:42
Začátek těhotenství cukrovka

Ahoj holky při prvním trimestru a hned první odběry krve jsem měla 5,5 nevím co to obnáší… A navíc mi to přijde dost brzo máte někdo zkušenosti??
Teď čekám na druhé výsledky jak to dopadne… tak se uvidí… Měla jste to někdo taky tak brzo je to normální?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
martina1988
Zasloužilá kecalka 949 příspěvků 11.02.19 20:51

Ahoj ano měla jsem to zrovna teď v týdnu první odběr 5,6 druhý 5,9. Zítra jdu poprvé na vyšetření do dia poradny. Hodně jsem zjistila na stránkách tehotenskacukrov­ka.cz začala jsem dodržovat jídelníček a uvidím co mi řeknou zítra

barabrambora
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 11.02.19 21:24
@Anonymní píše:
Ahoj holky při prvním trimestru a hned první odběry krve jsem měla 5,5 nevím co to obnáší… A navíc mi to přijde dost brzo máte někdo zkušenosti??
Teď čekám na druhé výsledky jak to dopadne… tak se uvidí… Měla jste to někdo taky tak brzo je to normální?

Ahoj, taky mi zjistili cukrovku kolem 12. týdne. V 15. jsem se dostala do dia poradny. Měla jsem na lačno 5,88. Dělali mi i test a hodnoty jsem měla špatné všechny 3. Dva týdny jsem držela dietu a pořád vysoké, tak jsem dostala noční inzulín. Potom se mi zhoršil cukr i po snídani, tak jsem dostala další inzulín. Malá se narodila v pořádku.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 44680 příspěvků 11.02.19 21:37
Arome Vivian
Nováček 5 příspěvků 13.02.19 02:17

Ahoj, jsem v 8. týdnu a nedávno jsem si doma 2 hodiny po jídle naměřila přes 9 mmol/l glykémii :? (na glukometru), takže se obávám, že mám těhotenskou cukrovku taky.
V prvním těhotenství jsem sice byla na oGTT, ale udělali mi ho špatně (z kapilární krve), takže jsem cukrovku možná měla, ale nepřišlo se na ni (což tipuju čistě z toho, že malá vážila 4,2 kg) :roll: A teď na oGTT možná ani nedojde. Nalačno mám 5,5 mmol/l. To asi pošupajdím hned do dia poradny. S dietou problém nemám, na low carb dietě jsem byla asi půl roku už před otěhotněním (kvůli hubnutí), akorát se bojím, abych zase neměla velký bejby, protože rodit čtyřkilový dítě je fakt porod 8o :D A doufám, že dieta bude stačit.
Jinak tehotenskacukrov­ka.cz jsou dobrý stránky. Taky doporučuju neslazeno.cz.

martina1988
Zasloužilá kecalka 949 příspěvků 16.02.19 11:07

@Arome Vivian ahoj tak jsme na tom stejně asi :( já už tedy mám jasno mám doma i glukometr a bojuji jak se dá ale i přes jídelníček mi hodnoty lítají a já si přijdu naprosto neschopná

adelka-adela
Kecalka 192 příspěvků 16.02.19 22:23

Ahoj, taky mám cukrovku od prvního trimestru a musím říct, že s tím stále bojuji. Chutě jsou velké a hlavně vymyslet si co jíst, aby mi to sedlo pro mě taky není lehké. Navíc lačné hodnoty mám špatné, ale podle dr. Jsou důležité hodnoty po jídle takže lačnou neřeší,coz nevím jestli je dobře…
Nyní jsem 20tt a ještě mám před sebou dlouhou dietu 8o

barabrambora
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 17.02.19 06:28

@adelka-adela Ahoj, důležité jsou všechny hodnoty. Taky jsem měla špatnou lačnou a tu řešila nejvíc. Dostala jsem inzulín na noc a už to bylo v pořádku. Druhou večeři jsi zkoušela? Jaké máš ráno hodnoty?

barabrambora
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 17.02.19 06:31

@martina1988 Ahoj, ty hodnoty ti budou ještě chvilku lítat než přijdeš na to, co ti projde a co ne. Takhle to máme všechny.

adelka-adela
Kecalka 192 příspěvků 17.02.19 08:40

@barabrambora ano druhou večeři jím, hodnoty mám teď pořád 5,8 - 5,9
Mam je tak vysoké ikdyz si tu druhou nedám prostě nefunguje nic :( ale ptala jsem se i své gynekolozky, že ty lačné na dia neřeší a ona mi řekla že je to v pořádku, že důležité jsou po jídle… :nevim: :roll:

barabrambora
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 17.02.19 08:45

@adelka-adela a nemáte tam ještě jinou dia ordinaci? Nebo zkus napsat na stránky tehotenskacukrov­ka.cz a zeptat se tam na tu lačnou. Tohle se mi nezdá, že neřeší.

adelka-adela
Kecalka 192 příspěvků 17.02.19 09:55

@barabrambora to nevím asi tady bude jiná, se jich schválně zeptám, ve čtvrtek tam jdu,tak proč neřeší ty lačné hodnoty.

barabrambora
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 17.02.19 10:02

@adelka-adela jestli s tím nebudou chtít nic dělat, tak to zkus jinde.

martina1988
Zasloužilá kecalka 949 příspěvků dnes v 10:53

Holky sos ať dělám co dělám tak hodnota ráno na lačno stále 5.8 jinak my všechny po jídle vychází v normě 6.1, 6.3 do sedmy se vejdu bez problémů ale ta první ranní vůbec. Už jsem zkoušela večeře 2 večeře., pak jen večeře a nic.

TRG
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků dnes v 11:01

@martina1988 Zkus mrknout / napsat na Facebook do skupiny Těhotenská cukrovka + recepty (tak nějak se to jmenuje, je to aktivní skupina). Nakoukla jsem tam a jsou tam teda holky hooodně přísné (žvýkačka bez cukru tam jen tak neprojde a zkus se zmínit, že jsi snědla půl banánu), ale tipů je tam spousta a super nápady. Lačnou hodnotu ovlivňuje spousta věcí. Zkus ještě přes den ubrat sacharidy, zkus ubrat sacharidy k večeři, nebo naopak sacharidy (např. vhodné pečivo) přidej, vysoká lačná může být i z hladu. Zkus si dát víc bílkovin a tuků (2 vajíčka, pečivo s máslem, radši třeba večerní chlebík od Penamu), zkus přidat vlákninu (ať už jíst hodně zeleniny, nebo třeba koupit Psyllium). Taky zkus dost spát (mně zvedá lačnou nedostatek spánku) a přidat nějakou rychlou procházku… Akorát že někdo prostě má s tou lačnou problém a srazit mu nejde, tak dostane léky nebo inzulín na noc. Takže možná se můžeš stavět na hlavu a stejně se nezadaří a s léky to bude krása.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Třeštíková chválí jen za prachy, tvrdí šéf Rohlik.cz. Spisovatelku prý rozčílila vepřová panenka

Na svém kontě má úspěšné projekty jako Slevomat nebo Dáme jídlo. Tomáš Čupr... číst dále >

Bomby Kim Kardashian: Šaty jí rozdělily prsa vejpůl!

O vrchovatou porci trapnosti se tentokrát postarala hvězda reality show a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >