Jak řešit pocit na zvracení při začátku těhotenství?

2370
9.5.20 08:45

Začátek těhotenství - pocit na zvracení, jak řešit?

Ahoj holky,
až do dneska jsem neměla žádné příznaky tehotenstvi, až jsem si říkala, jestli jsem vůbec těhotná :lol: dnes ráno jsem vstala, sedím na sedačce a mám pocit, jako kdybych včera propařila celou noc :mrgreen: jsem teprve v 8tt, a mám pocit na zvracení. Není to, že bych letěla na záchod, ale snad to nejhorší, kdy se zvedá žaludek, ale není to, že by to šlo ven :think: pomáhali jste tomu, aby se vám ulevilo a vyzvraceli jste se(pardon za ten výraz), nebo jste to naopak něčím a případně čím, utlumili? Děkuji :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1616
9.5.20 08:58

Prý pomáhají zázvorová lízátka :). Měla jsem nevolnosti hlavně ráno a řešila je tak, že jsem ráno vstávala v 6 s partnerem, jen se v posteli opatrně posadila, nechala si přinést čaj s piškoty, po jídle šla znovu spát, a pak se už normálně nasnídala. (Ale byla jsem doma na pn, pracující žena tenhle luxus asi moc mít nebude.) Přes den jsem častěji svačila i pila, na jakoukoli cestu ven jsem s sebou brala vodu, banán a tyčinku pro strýčka příhodu, obzvlášť poté, co to se mnou z hladu švihlo v krámě a pozvracela jsem se. Asi bych i doporučila omezit fyzickou aktivitu, i rychlejší chůzi, ať to nepokoušíš :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2370
9.5.20 09:01

@PenelopaW
Děkuji moc :srdce: no zázvorová lízátka nemám, protože jsem si furt pochvalovala jak mi ne dobře a že mi vlastně asi ani nic nebude :lol: ale zkusím ty piškoty, jestli by třeba teď něco nepomohlo :) přijde mi, že to je horší a horší, a už jsem si i svázala vlasy, kdybych náhodou letěla :lol: bojím se zvednout :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6397
9.5.20 09:05

@Melody26 mela jsem to taky a nepomahalo bohuzel nic, ani ty lizatka. Jednou se mi po nem udelalo jeste vic zle :zed: :lol: Kolikrat ani cola nepomohla. Zvracela jsem asi jednou, ale od 7 do asi 14tt jsem mela celodenni nevolnosti, zaludek na vode…ale za zkousku to stoji - lizatka, cola,…piskoty u postele…a hlavne vydrzet :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
9.5.20 09:09

Chce to fakt neustale mit plny zaludek - jist dobre stravitelna jidla. Jinak ja kdyz se vyblila, tak mi pak bylo hned dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
9.5.20 09:11

@Melody26 mně pomáhalo pořád něco jíst, měla jsem piškoty i na nočním stolku u postele :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13938
9.5.20 09:19

Mně pomáhalo jedině blinkání, bohužel mě to provází od začátku každého těhotenství až do konce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6783
9.5.20 09:43

Taky jsem musela pořád něco jíst. Maximálně po hodině něco do sebe nacpat. Když mi pohled na jídlo nedělal dobře, dívala jsem se do blba a snažila jsem odvést myšlenky od toho, že něco strkám do pusy. :mrgreen: Klidně se krm tím, na co máš chuť. Já nějakou dobu přežívala převážně na toustech a anglických rohlíkách. Zázvorová lízátka jsem měla v puse jen při cestování, jinak jsem nepociťovala, že by pomáhala. Naštěstí to trvalo jen pár týdnů. Drž se! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2660
9.5.20 10:18

Mě se dělalo zle Večer, každý večer po vaně jsem blila.. Teď v 10tt už je to daleko lepší.. :lol: chce to přežít, podle mě na to nic nepomůže :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2355
9.5.20 12:37

Ze zacatku pomohlo na „ranni nevolnosti“ zazvorove lizatko z lekarny, jinak sem fungovala pouze na bilem jogurtu + banan nebo hrozno. Pak to preslo na „odpoledni nevolnosti“ a tam trosku pomohl Hylak Forte, lizatka uz ne. Blbe mi prestalo byt kolem 20tt, ted mam ukonceny 32tt a posledni dobou mivam nevolnosti zase. U dcery tohle nepamatuju, to sem mohla kacet stromy :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1616
9.5.20 13:21

Je fakt, že banán pro chvíle nouze měla kamarádka položený i na nočním stolku, kdyby dostala hlad v noci :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1425
9.5.20 15:31

Mě bylo u každého těhotenství zle 24/7 dlouho… A nepomohlo nic… jen vydrzet :zed: šílené časy :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama