Začátek těhotenství s dlouhými cykly - kontrola

Anonymní
12.10.20 10:14

Začátek těhotenství s dlouhými cykly - kontrola

Dobrý den,
nyní jsem 46 DC (poslední menstruace začala 28.8. a mám nepravidelné cykly zhruba 36-40 dní).

41 DC odpoledne se mi poprvé na testu objevil viditelný duch. 43 DC ráno se mi už ukázala hezká čárka (i když ne stejně silná jak kontrolní).

Teď jsem volala Dr. a ten mně objednal dle poslední MS už na pátek ráno (i když jsem říkala, že mám dlouhé cykly). Oplodňující soulož byla skoro určitě 21.9. Trochu se motám v těch týdnech těhotenství. Ale vypadá to, že jsem asi 5 tt. Moje otázka zní, jestli mě neobjednal moci brzy a zda tam bude něco vidět.

Dnes ještě chci dělat ještě jeden test, protože tomu nějak nemuzu uvěřit a chci také vědět, jestli čárka sílí.

Děkuji za vaše názory a zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1514
12.10.20 10:18

Mám zkušenost, dopadne to tak, že uvidí max. gestační váček. Pozve tě za 2 týdny znovu. Přesný termín se určí až u 1.trim.screeningu. Já jsem měla rozdíl skoro měsíc (termín dle MS a UZV). Nenech se znervóznit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18794
12.10.20 10:20

Jdi tam, bud neco uvidi, nebo ne, tak ti vezme krev a pozve za 2 tydny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.20 10:22

Dobře děkuji. Navíc mne na genetice našli nějaký špatný „gen“, takže možná je lepší, že mne pozval dřív.

• Citovat
  • Nahlásit
51058
12.10.20 10:31

Při oplodnění 21.9. (pokud to nebylo ještě pár dnů poté, spermie si může počkat) budeš 16.10. nějakých 6+4, pokud počítám dobře. To už by mohlo být vidět i srdíčko, ale v každém případě to bude vypadat mladší. Kdyby dr. plašila, zkusila bych mlžit, že si tu MS úplně dobře nepamatuješ a že jsi ještě trochu krvácela 7.9., tak ať to zkusí řepočítat, jestli by to nesedělo líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.10.20 10:46

U mě viděl doktor v 5tt váček s v něm terčík, záleží jak dobrý utz mají. Jinak ti určitě vezmou krev :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3672
12.10.20 10:58

Já to měla podobně v prvním těhotenství - dlouhé cykly, objednání podle poslední menstruace a doktor viděl jen gestační váček. Délku cyklu a pravděpodobný termín ovulace vůbec nebeal v úvahu a hned prý „zamlklé, píšu žádanku na revizi“ :roll: Naštěstí jsem se nedala, šla jinam a tam mi o dva týdny později potvrdili srdeční akci. Ty nervy bych si ovšem byla ráda ušetřila.
Jestli na potvrzení těhotenství nespěcháš třeba kvůli rizikovému prostředí v práci, spíš bych se asi přeobjednala na později, kdy už bude určitě něco vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24049
12.10.20 11:02
@Anonymní píše:
Dobrý den,
nyní jsem 46 DC (poslední menstruace začala 28.8. a mám nepravidelné cykly zhruba 36-40 dní).

41 DC odpoledne se mi poprvé na testu objevil viditelný duch. 43 DC ráno se mi už ukázala hezká čárka (i když ne stejně silná jak kontrolní).

Teď jsem volala Dr. a ten mně objednal dle poslední MS už na pátek ráno (i když jsem říkala, že mám dlouhé cykly). Oplodňující soulož byla skoro určitě 21.9. Trochu se motám v těch týdnech těhotenství. Ale vypadá to, že jsem asi 5 tt. Moje otázka zní, jestli mě neobjednal moci brzy a zda tam bude něco vidět.

Dnes ještě chci dělat ještě jeden test, protože tomu nějak nemuzu uvěřit a chci také vědět, jestli čárka sílí.

Děkuji za vaše názory a zkušenosti.

Hlavně se nedej zblbnout, když nebude sedět stáří těhotenství podle utz a podle poslední ms. Já mívám též delší cykly s normálně jsem datum poslední ms upravila. Ale věděla jsem kdy mám ovulaci. Takže od toho jsem odečetla 14 dní a to datum nahlásila. Jinak by to nesedělo.
V 6-7 tt by tam už mělo být něco vidět. Srdíčko možná, ne jistě. Takže hlavně nehrotit, když nebude. A počkat.

Příspěvek upraven 12.10.20 v 11:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.20 11:04
@Kassy píše:
Já to měla podobně v prvním těhotenství - dlouhé cykly, objednání podle poslední menstruace a doktor viděl jen gestační váček. Délku cyklu a pravděpodobný termín ovulace vůbec nebeal v úvahu a hned prý „zamlklé, píšu žádanku na revizi“ :roll: Naštěstí jsem se nedala, šla jinam a tam mi o dva týdny později potvrdili srdeční akci. Ty nervy bych si ovšem byla ráda ušetřila.
Jestli na potvrzení těhotenství nespěcháš třeba kvůli rizikovému prostředí v práci, spíš bych se asi přeobjednala na později, kdy už bude určitě něco vidět.

Kvůli práci nespěchám, ale spíš kvůli těm výsledkům z genetiky, tak abych něco nezanedbala. Jinak já se nedám, když bude tvrdit, že je to moc malé, vím dobře, že mám dlouhé cykly.

• Citovat
  • Nahlásit
16695
12.10.20 11:09
@Margit. Tomanova píše:
U mě viděl doktor v 5tt váček s v něm terčík, záleží jak dobrý utz mají. Jinak ti určitě vezmou krev :palec:

mně tedy krev nebrali. Dr. si mě pozvala za 2 týdny znovu. Taky mě to nesedělo s ms, protože mám delší cykly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.10.20 11:12
@P4ja píše:
mně tedy krev nebrali. Dr. si mě pozvala za 2 týdny znovu. Taky mě to nesedělo s ms, protože mám delší cykly.

ty jo no vidíš, já myslela, že při prvním kontrole se bere krev vždycky :think: tak to byla jen moje mylná představa…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24049
12.10.20 11:22

Krev mi brali vždycky, ale až po potvrzení srdíčka. Na ty prvotní testy, ks, Rh, nemoci, cukr…
Na výšku HCG mi nebrali krev nikdy ( těhotná jsem byla 4×)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16695
12.10.20 12:10
@Margit. Tomanova píše:
ty jo no vidíš, já myslela, že při prvním kontrole se bere krev vždycky :think: tak to byla jen moje mylná představa…

No většinou neberou, pokud nejsou nějaké nejasnosti ohledně stáří a výšky HCG. Jinak mně vždy brali až potom na tu klasickou laboratoř. Ale výšku HCG nevím vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
398
12.10.20 12:16
@Anonymní píše:
Kvůli práci nespěchám, ale spíš kvůli těm výsledkům z genetiky, tak abych něco nezanedbala. Jinak já se nedám, když bude tvrdit, že je to moc malé, vím dobře, že mám dlouhé cykly.

Promiň, ale co přesně ti na té genetice našli? Třeba tě dokážu uklidnit nebo poradit. Jen chci zdůraznit, že o genetice sice něco vím, ale rozhodně nejsem genetička a určitě budeš muset jít na konzultaci ke genetikům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.20 13:04

@Myška321 doslova,,mutace C677T v genu MTHFR - heterozygotní stav"

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie