Začátek těhotenství vs. posilování, HITT

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hopsalka
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 05.07.19 09:05
Začátek těhotenství vs. posilování, HITT

Zdravím, s kamarádkou nás pojí podobný osud, i jí lékař řekl, že „ze svých zdrojů“ už neotěhotní (po několika potratech), přestala to tedy řešit, že půjdou s manželem do osvojení. Začala navštěvovat posilovnu, pojídat různé spalovače, zařadila zdravější stravu, že se dá po těch hormonálních léčbách alespoň fyzicky do kupy. Ohromně jí to pomohlo a prospělo, začala posilovat a dělat HITT, nicméně teď zjistila, že je v 10 tt těhotenství a má obrovský strach, protože v těhotenství se samozřejmě cvičení tohoto druhu nedoporučuje (plus jedla ještě ty spalovače, občas solárko, alkohol a samozřejmě žádné vitamíny!).

K lékaři jde tedy až ve čtvrtek, ale má z toho obrovský stres (po těch zážitcích se teda nedivím). Nejvíc ale z toho cvičení kde se střídají vyšší a nižší tepovky, prý se fakt nešetřila. Řekla jsem jí, že pokud se mimčo má udržet, tak se udrží i přes cvičení, ale ověřeno to samozřejmě nemám, všude se mluví jen o tom, jak se cvičením tohoto druhu urychleně přestat (navíc ona před tím necvičila, začala opravdu až před těmi třemi měsíci).

Holky, povzbuďte nás, fakt je to takový průser? Nepřímo se mě to taky týká, samozřejmě, že shazuji do „letního looku“ :) a při představě, že si obden dělám těhotenský test, abych se vyhnula takovým stresům jdou na mě osypky, ale o cvičení se taky nechci ochudit, když už jsem se do toho pustila. :nevim:

Přečtěte si článek: Cvičení a sport v těhotenství - co je vhodné?

Reakce:
skorotehotna
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 05.07.19 09:11

Teď už to je jedno. Mě doktor řekl ať dělám na co jsem zvykla, jen v menší míře. Nemyslím ze by těhotná měla okamžitě lehnout na gauč a nic nedelat

Heivka
Závislačka 4105 příspěvků 05.07.19 09:13

@hopsalka V Africe honí Křováky lvi a to je taky super tepovka, k tomu mají neadekvátní výživu (téměř žádnou), sluníčko jim tam pere jak 10 solárek a stejně se množej hůř než hlodavci.

Janli
Echt Kelišová 9260 příspěvků 05.07.19 09:14

Hoďte se do klidu, proboha. Obě. Cvičení fakt neublíží. Spousta žen běhá, mají náročnou práci, zvedají těžké věci. Ženská nemusí ležet s nohama nahoře jen co počůtá test.

Russet
Neúnavná pisatelka 16998 příspěvků 05.07.19 09:20

@hopsalka
Už se stalo. Nemyslím si, že její chování bylo extra rizikové. Kdyby byla věčně sjetá, pila první ligu a scházela se a podobnými individui, tak bych se obávala, ale tohle snad miminko přežije.

Uživatel je onlinea12
Hvězda diskuse 37323 příspěvků 05.07.19 09:20

Ne, fakt to neni takovej pruser..

Jsem myslela, ze to bude pokracovat jestli mas taky zacit cvičit abys otehotnela, jak si zacala tim podobnym osudem :mrgreen:

hopsalka
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 05.07.19 09:46

Tak to se mi ulevilo i za ní. Jako po několika potratech (myslím že to měla podobné jako já, něco kolem 7) je tohle vytoužené těhotenství, tak chytla nerva,,natožpak s ohledem na to, že už vlastně otěhotnět ani neměla neb údajně dle CAR nebylo z čeho.

berry4
Nadpozemská drbna 28624 příspěvků 05.07.19 10:36

Proč by to měl být průser? Mimi se drží, takže všechno je v nejlepším pořádku. Maminka jen trošku zvolní, nebude dělat vylomeniny, cvičit může dál, ale zlehka. A bez vitamínů ten plůdeček taky vydží :D
Baby proboha, už je to tu dnes druhá podobná diskuse. Nedělejte z těhotenství nemoc :kytka:

Uživatel je onlineBubla Bůčková
Kelišová 7108 příspěvků 05.07.19 10:40

@hopsalka kamarádce gratuluju, určitě naopak je vše v pořádku, když se miminko drží :potlesk: tobě přeju, ať se taky zadaří :hug:

hopsalka
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 05.07.19 12:03
@berry4 píše:
Proč by to měl být průser? Mimi se drží, takže všechno je v nejlepším pořádku. Maminka jen trošku zvolní, nebude dělat vylomeniny, cvičit může dál, ale zlehka. A bez vitamínů ten plůdeček taky vydží :D
Baby proboha, už je to tu dnes druhá podobná diskuse. Nedělejte z těhotenství nemoc :kytka:

Myslím, že nemoc z toho nedělá, ale víš jak…po 9 letech snažení a bezpočtu potratů…

berry4
Nadpozemská drbna 28624 příspěvků 05.07.19 12:09

@hopsalka tomu rozumím. Kolikrát má na tom lví podíl jen a jen psychika. Víš jak se to říká : čím víc chceš, tím mín´to jde. Ted´se zaměřila jinam a ejhle. A všechno je tak, jak má být. Bude to dobré. :kytka:

Váš příspěvek
Reklama