Začátek těhotentsví, obavy, nemoc a koronavirus

7
12.3.20 16:49

Začátek těhotentsví, obavy, nemoc a coronavirus

Ahojky, jsem tu nová. A s těhotenstvím vlastně taky. Jsem na úplném začátku - v pondělí potvrzeno na ultrazvuku a doktorka říkala něco o 3-4 týdnu. Myslím, že to byl zatím jen váček a další kontrola za dva týdny. Protože je to tak brzy a už jsem se tu probrala asi milionem diskuzí a článků, tak je mi jasné, že se ještě může cokoliv stát. Je to mé první těhotenství, ví o něm jen jedna kamarádka jinak nikdo, ani partner. Mám hrozné obavy…první byla o mimoděložní těhotenství (to už tedy naštěstí vím, že je ok), teď jestli začne tlouct srdíčko a jestli bude vývoj probíhat v pořádku. A to je normální…
Jenže někdy těsně před oplozením jsem prodělala zánět průdušek (léčeno domácky u doktora jsem nebyla), pak byl týden klid a pak mě začalo bolet v krku a rýma, tudíž se to teď vrátilo do horních cest…teď aktuálně spíš jen bolest v krku a kašel + vychrchlávání hlenu. Což samozřejmě není pro plod nejlepší. Mám Septilen a piju heřmánek. K doktorovi se i bojím jít na výtěr, protožetam ještě akorát ještě chytnu něco horšího…třeba coronavirus.
Totálně se bojím. Takhle brzo v těhotenství a s oslabenou imunitou s rizikem, že corona už může být všude…Nějak nevím, co dělat…máte to nějaká podobně?
Děkuju, že jste dočetly až sem.

Příspěvek upraven 12.03.20 v 17:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

407
12.3.20 16:54

S koronavirem lidé nechodí k lékaři do čekárny. A myslim si, že miminku můžeš ublížit víc tím, když si nezajdeš k lékaři, zánět průdušek není legrace. Z toho můžeš dostat zápal plic i bez koronaviru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
12.3.20 17:00

Průdušky už budou čisté. Je to jen v krku. Dýchá se mi dobře. Rýma už taky povolila. Teď je to opravdu jen škrábání v krku s tím, že občas něco vykašlu…ale přijde mi, že je to z krku, ne z průdušek nebo někde níž.
Mám s doktory potíž, protože obvoďáka mám v původním bydlišti 40 km daleko. A taky asi hlavně špatné zkušenosti, kdy mě jako malou vždycky osočovali, že si vymýšlím, tak jsem takový ten typ, co jde k doktorovi až když má horečku a opravdu má problém v práci fungovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
12.3.20 17:02

Přemýšlím, že tam zajdu v pondělí. Jen prostě…to přece nejde vyloučit, že tam nebude nikdo nakažený. Projevuje se to jako chřipka a podle mě spousta lidí ani neví, že to má a půjde k doktorovi jako s klasickou chřipkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10740
12.3.20 17:24

@Mayke8 a to sedíš cele dny doma v izolaci? Protoze pokud ne, tak nemuzes vedet jestli si už někoho nakazaneho nepotkala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
12.3.20 17:42

@lachtanice86 to je taky pravda :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.20 17:49

Mě to přijde úplně uhozené. Stejně s tím nic neudelas a je třeba fungovat bez paniky a hysterie. Jak to všechno rychle přišlo, tak to odejde. K doktorovi bych normálně šla. Já na začátku těhotenství s klukem prodělala sedmou nemoc, měla jsem úplně tu nejhnusnejsi formu a už bude mít dva roky… takže klid… pak jsem byla těhotná podruhé, nic mi nebylo, priprava vitaminy a potratila jsem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
12.3.20 17:56

@Verurizeckova Děkuju…sice nevím, co je sedmá nemoc, ale určitě nic hezkého.
Asi jsem vážně zbytečně ustrašená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.20 18:17

@Mayke8 je to dětská nemoc a všechny dětské nemoci v dospělosti jsou fakt humus. Slezla mi kůže na rukách a nohách… malému fakt není nic. A tím stresem těhotenství nepridas… musíš tomu miminku taky trosku věřit a ne plasit předem, vždyť vůbec nevíš co všechno bude, takže klídek, užívej si to a nepanikar

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1838
12.3.20 22:25

Ahoj, zavolej si praktickemu lekari a vysvetli situaci. Poradite se co dal :hug: Ja koncim 24 tt, ceka mne pomalu odber skrz cukrovku a premyslim, zda pujdu sedet na 3 hodiny do cekarny :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
13.3.20 07:42

@shadowbabe Děkuju za radu, už jsem o tom také přemýšlela. Dnes tam zavolám, jestli by mě v pondělí nevzala nějak přednostně, abych tam nemusela čekat.
S tím testem to berou po hodině? Asi není šance odjet a zase přijet jen na odběr jestli to máš nějak dál. A hlavně bys potřebovala možná řidiče, protože prý potom některým nebývá dobře. Nvm…možná bych si šla sednout raději do auta, kdyby nebyla zima. Teda ale zase za předpokladu, že pojedeš autem a nepůjdeš pěšky. Nebo vůbec možná nemůžeš vůbec odejít, že tě kontrolují kdyby něco?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1838
13.3.20 08:53

@Mayke8 Dceri je 6 let, pry je to porad stejny prubeh. Nesmim nikam odejit, musim zustat v cekarne, nesmela jsem tehdy ani se napit vody, coz byla prca v tech vedrech. Aspon nejsou paraky ted :lol: zle mi nebylo, tak uvidime. Akorat pokud zavrou skolky, tak bude muset muz zustat s dcerou doma, ale mozna bude litat u babi na dedine po dvore ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.20 15:21

Na začátku těhu (někdy 6 týden) mě začalo bolet hodně v krku, po Joxu (doktorem povolený) ustávalo… stejně jsem dostala antibiotika, i když jsem si myslela, že už jsem zdravá, streptokok.
Doktoři, když oznámíte těhotenství tomu přizpůsobí i léčbu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama