Začátky hry na housle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marcela 812
Povídálka 16 příspěvků 24.11.18 18:45
Začátky hry na housle

Zdravím, je tu někdo, kdo začal hrát na housle v „pozdějším věku“? Je mi 18 a asi 3 roky jsem hrála na zobcovou flétnu a poté 3 roky až doteď hraji na klavír. Chci začít hrát na housle a nějaký ten hudební přehled mám. Jak vám to šlo a chodili jste na ZUŠ (studium pro dospělé) nebo k soukromému učiteli? Na kolik vás přibližně vyšlo „vybavení“ do začátku? :P

Reakce:
Lendie
Kecalka 451 příspěvků 24.11.18 19:13

No uprimne bych si nekupovala takove ty housle za 2 tisice… poradne se zeptej. Ja davala za housle 14 tisic. Prvni prave za ty 2 tisice stali za uplne prd… akorat jsem vyhodila penize. Chodila jdem hrat dva roky jako mladsi takze drzeni smycce apod. pro me nebyl problem. Ale housle jsou doopravdy o sluchu. Dobrem sluchu. Ja hrala na sopranovou fletnu 9 let za zakladce a 4 na stredni - 13 let, na altovou 5 let a klavir take5 let a stejne mi to delalo problemy a platila jsem si doucovani. :palec: Chodila jsem do hudebni tridy takze s notami, akordy nebo prevraty jsem nemela peoblem ale slyset vse tak aby to byl dokonaly zvuk bylo dost tezke.

annasmyc
Kecalka 396 příspěvků 24.11.18 19:59

poptej se, zda-li třeba na ZUŠ nemají housle na půjčení (já měla ze začátku školní, ale ty menší, větší už jsem si kupovala svoje -tak od 5. třídy). Kamarádka houslistka se teď v dospělosti začala učit na cello -normálně si to domluvila v hudebce u učitele a nebyl s tím problém. Na klavíru máš jasně dané klapky a k nim přiřazené tóny, u houslí to musíš slyšet a nacvičit hmatovou paměť (jaký prst na jaké struně a jaký je to tón). Ale neboj se toho, není to tak těžké.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >