Začátky hry na housle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marcela 812
Povídálka 42 příspěvků 24.11.18 18:45
Začátky hry na housle

Zdravím, je tu někdo, kdo začal hrát na housle v „pozdějším věku“? Je mi 18 a asi 3 roky jsem hrála na zobcovou flétnu a poté 3 roky až doteď hraji na klavír. Chci začít hrát na housle a nějaký ten hudební přehled mám. Jak vám to šlo a chodili jste na ZUŠ (studium pro dospělé) nebo k soukromému učiteli? Na kolik vás přibližně vyšlo „vybavení“ do začátku? :P

Reakce:
Lendie
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 24.11.18 19:13

No uprimne bych si nekupovala takove ty housle za 2 tisice… poradne se zeptej. Ja davala za housle 14 tisic. Prvni prave za ty 2 tisice stali za uplne prd… akorat jsem vyhodila penize. Chodila jdem hrat dva roky jako mladsi takze drzeni smycce apod. pro me nebyl problem. Ale housle jsou doopravdy o sluchu. Dobrem sluchu. Ja hrala na sopranovou fletnu 9 let za zakladce a 4 na stredni - 13 let, na altovou 5 let a klavir take5 let a stejne mi to delalo problemy a platila jsem si doucovani. :palec: Chodila jsem do hudebni tridy takze s notami, akordy nebo prevraty jsem nemela peoblem ale slyset vse tak aby to byl dokonaly zvuk bylo dost tezke.

annasmyc
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 24.11.18 19:59

poptej se, zda-li třeba na ZUŠ nemají housle na půjčení (já měla ze začátku školní, ale ty menší, větší už jsem si kupovala svoje -tak od 5. třídy). Kamarádka houslistka se teď v dospělosti začala učit na cello -normálně si to domluvila v hudebce u učitele a nebyl s tím problém. Na klavíru máš jasně dané klapky a k nim přiřazené tóny, u houslí to musíš slyšet a nacvičit hmatovou paměť (jaký prst na jaké struně a jaký je to tón). Ale neboj se toho, není to tak těžké.

Váš příspěvek
Reklama