Začátky s pevnou stravou u dětí

27
21.4.21 15:01

ZAČÁTKY S BLW METODOU A STRACH

Zdravím všechny! Je nám 8 měsíců a mixované už máme vše za sebou. Nyní bych chtěla už pomalinku začít s pevnou stravou. Mám obrovský strach, že mu zaskočí, že se bude dusit. Máte nějaký tip, radu jak na to? Přečetla jsem knížku, fcb skupinu atak a informací je hrozně moc, ale reálné rady nikde. Čím jste začínali? Banánem syrovým, batátem na páře či něčím jiným? Prcka jste měli na bříšku nebo v židličce?? Dusil se vám někdy? Zaskočilo mu někdy?? Předem děkuji za jakkýkoliv tip

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26177
21.4.21 15:23

V 8 m by už asi měl i sedět, ne? Dávala jsem normálně i do ruky, okurku, banán atd. Občas jim zaskočí, ale není to nic hrozného, spíš překonat ten tvůj strachu, dítě jsem musela vyndat ze židle snad dvakrát, ale nic závažného to nebylo. O o jim to chvíli trvá než to vyplinou a ten dávivý reflex mají mnohem dřív než dospělý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2234
21.4.21 15:33

No v 8m uz dcera bezne jedla banan, rohlik, zuzlala neco..nikdy se nedusila, jestli se bojis, tak davej mekke veci, ten banan, zeleninu na hranolky do ruky a trochu podusit, tak, aby se nerozvarily a daly se dobre drzet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2889
21.4.21 15:39

Prostredni dite mi odmitalo mixovanou stravu, tak jsem davala rovnou neco do ruky. Lezel na zemi na brise a bastil treba mrkev ;) Nezaskocilo mu snad nikdy. Jinak muzes mixovanou stravu klidne davat dal, nebo zacni jen mackat vidlickou, at ma jidlo trochu strukturu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7877
21.4.21 15:40

@rozina01 asi je lepší míň číst. Zkus třeba povařit ovoce (jablka, hrušky, švestky) ne úplně doměkka, rozmačkat vidličkou a to jí zkus dát. Nebo banán, podušenou na kousky mrkev, dýni, piškoty pomáčené v zakysance… normálně dej jídlo a neřeš správný postup :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13857
21.4.21 16:17

Dávala jsem brambory, batáty, fazolky, maso, banán, kůrku chleba, jablko vařené na páře (aby bylo měkké, ale nerozpadalo se) vlastně všechno kromě řepy a hrášku, nakrájené na podélné tyčky… Dcerce „zaskočilo“ ze začátku docela často. Děti ale mají silný vypuzovací reflex, příroda s tím počítá. Vždycky jsem chvilinku počkala (myslím, že se radí napočítat do pěti) a vykuckala to sama. Asi dvakrát jsem ji musela vzít a plácnout do zad, pokaždé šlo o blbě uvařené jablko… Samozřejmě dítě nesmí s jídlem nikdy zůstat bez dozoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2179
21.4.21 16:23

Záleží na dítěti, jeden syn se mi dusil rohlíkem a čímkoliv, takže dát mu něco do ruky znamenalo neustálou asistenci a zachraňování. Jednou se dusil slupkou ze švestky tak, že až zmodral (tatínek myslel, že to jen ožužlá). Druhý syn naopak mohl jíst cokoliv a zvládal to s přehledem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
21.4.21 19:35

Všem děkuji! A banán se tedy vezme syrový rozpůlí a podává?? Ten na páru asi nepůjde? A jak dlouho jste dělali na páře třeba batát??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
21.4.21 19:35

Jinak bohužel ještě nesedíme :-/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13857
21.4.21 19:46

@rozina01 Banan jsem krajela cca na tretiny a kazdou tretinu pak podélně na ctvrtiny, na takové hranolky, co dobře padnou do ruky. Batat delavam 20 minut v parním hrnci, a to je domrtva, takze do ruky na kratší dobu. Nicméně me blw jako hlavní zpudob stravy moc nevyhovovalo, davala jsem spis pro. Zpestření, nebo abych dite zaměstnala a najedla se sama. Jinbak jsem jidlo mackala na cim dal hrubsi kousky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat