Začátky s kalíškem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hamouzka
Kecalka 289 příspěvků 29.08.19 09:26
Začátky s kalíškem

Holky, zaujala mě jiná diskuse, kde se píše o kalíšku. Protože o něm uvažuju, chtěla jsem se zeptat, kdo jste měl/máte, jaký ty začátky byly? Jak jste to zvládaly? Je tu někdo, kdo od něj ustoupil? Hodně velká změna? A před jste měly kombinaci vložky/tampon? Nebo jenom jedno z toho. Díky moc.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Klidna
Povídálka 27 příspěvků 29.08.19 09:36

Mám ho třetí měsíc a pohoda. Musela jsem ustřihnout špičku, protože mě řezala a chce to trochu zručnosti při zandavání a hodně se uvolnit. Nemusím měnit tampón co dvě hodiny, místo toho dvakrát za den vyleji kalíšek. Intimku mít musím, protože i přes kalíšek trochu spinim. Možná mám špatnou velikost… Ale i tak je to úleva neměnit pořád tampony.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.19 09:38

Dřív jsem používala vložky a tampony dohromady. Ale postupem času se víc a víc zajímám o živ. prostredi, o složení daných výrobků… a proto mě klasické značky z drogerek začaly celkem děsit. Tak jsem přešla na kalisek:) začátky byly složitější, ne vždy šel dobre a hned vytáhnout. Ale člověk si zvykne. A hlavně nevyhazuje stále tunu odpadu. A pokud jsem na cestách a tak, používám eko tampony, bez přidané chemie a netestovane na zvířatech.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1662 příspěvků 29.08.19 09:38

Před kalíškem jsem používala jen tampony… když se naučíš kalíšek dobře složit při zavádění, tak si myslím, že budeš spokojená :) mi chvilku trvalo než jsem přišla na způsob, který vyhovuje mně, skládám ho jak kdyby do růžičky ne zmáčknout a přeložit :)
a je to super, hlavně jsem se bála jak to budu praktikovat přes den, ale ráno při sprše zavedu a večer ve sprše vypláchnu a zase do rána vydrží…

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1662 příspěvků 29.08.19 09:39
@Klidna píše:
Mám ho třetí měsíc a pohoda. Musela jsem ustřihnout špičku, protože mě řezala a chce to trochu zručnosti při zandavání a hodně se uvolnit. Nemusím měnit tampón co dvě hodiny, místo toho dvakrát za den vyleji kalíšek. Intimku mít musím, protože i přes kalíšek trochu spinim. Možná mám špatnou velikost… Ale i tak je to úleva neměnit pořád tampony.

tak to máš špatně zavedené nebo špatnou velikost, neměo by proniknout vůbec nic… možná ještě můžeš udělat víc dírek aby se to lépe rozvinulo

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1662 příspěvků 29.08.19 09:40

Já to teda nedělám kvůli životnímu prostředí to je mi tak putna ale je mi to příjemnější a nehrozí toxický šok (kamarádka na to málem zemřela)

Adrina1
Stálice 56 příspěvků 29.08.19 09:46

Me kalisek bohuzel nevyhovoval.. nekdy jsem ho zavedla spatne, tak jsem protekla, jindy jsem ho zavedla dobre, ale jak jsem jim byla ucpana a tlacil me uvnitr, tak jsem mela hrozne krece. Nemohla jsem se zvednout ze zeme. Po vyndani mi nic nebylo. Velikost jsem mela m. S by mi objemove nestacilo. Skoda penez.. vzdy jsem pouzivala jen tampony.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.19 09:52

Mně kalíšek vůbec nesednul. Ke všemu je to dost drahé, na to, že je to kus silikonu, takže testovat třeba pět značek, aniž by některá sedla, je dost finančně náročné. Zkusila jsem Lady cup (silně protékal a pak jsem ho omylem spláchla), pak jsem se na to několik let vykašlala a pak koupila Lunacup. Přijde mi hrozně tvrdý, zavádění mi přišlo jak „znásilnění“. Zkusila jsem různé techniky zavinutí před zavedením a nepomohlo. Po zavedení jsem vždy cítila silný diskomfort (až nájezd na mykózu), asi jsem se při tom trochu odřela. Často jsme to radši vzdala. Teď jsem tomu ještě dala šanci a koupila Divacup, který se mi v nabídce zdál asi nejměkčí (v Kotvě v Praze jsou k ošahání). Zavádění tak nebolí, ani se při tom neodřu, takže tam je to lepší. Zase jak je měkký, tak je občas problém, aby se rozvinul. Také jsem se přestala řídit doporučenou velikostí, vzala jsem si nejmenší velikost (je mi přes 40, ale nerodila jsem). Zjistila jsem, že problém s protékáním dělala velká velikost-kalíšek se ve mě prostě nerozvinul. Intimku musím používat vždy. Ne, že by kalíšek protékal, ale vyndavání a zavádění je tedy u mne vždycky boj, takže se asi zašpiní pochva po celé délce a pak se trošku na kalhotky dostane. Jinak vydrží celou noc. Používám jen první tři silné dny menstruace. Když je velmi slabá, nešlo mi to zavést vůbec a taky se mi nechtělo absolvovat celé to drama kvůli pár kapkám. Tak nevím, jestli jsem vevnitř hodně stažená nebo jestli jsem takové kopyto.

me57h
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 29.08.19 09:54

Určitě ne kalíšek. Gynekolog mi říkal, že může způsobit endometriózu. Jako ono je to sice hezká představa, ale jinak může být až životu nebezpečný. Proto jsem ho mladší dceři raději zakázala.

P4ja
Extra třída :D 11011 příspěvků 29.08.19 09:59

Já po porodu zvolila kalíšek a lituju, že jsem to neudělala dávno. Při nočním kojení a chování jsem nemusela řešit, že zamazu postel, protože jsem opravdu silně krvácela. A teď je pohoda. Objednávala jsem na netu ten se stopkou, ale příště už objednám bez. Zavádění chce trochu cviku a je to o zvyku i mít ho zavedený. Ale je to pohodlné.

Uživatel je onlineČičorečka
Závislačka 2782 příspěvků 29.08.19 09:59

Mně vyhovuje maximálně. Jen jsem se musela naučit ho vyndavat. První menstruaci to byl vážně boj, šla jsem na to špatně. Teď už je to paráda. Vložky nesnáším, šestinedělí bylo utrpení. A u tamponů mi vadí pocit vlhkosti ze šňůrky, měním je pak příliš často a to je na prd. Jak finančně, tak ekologicky.

me57h
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 29.08.19 10:00

Jinak starší dcera ho má a používá, takže s ním je asi spokojená, sice riskuje zdraví, ale vymluvit jí to nemůžu… :(

pufik20
Kecalka 388 příspěvků 29.08.19 10:02

Mám kalíšek asi rok a pohoda. Jen je potřeba se naučit ho zavést. Koupila jsem si s kroužkem na konci. Je to pohodlnější. Občas použiji tampony nebo vložky, ale při silné menstruaci je jednoznačně nejlepší kalíšek. Za sebe mohu jen doporučit.

Hamouzka
Kecalka 289 příspěvků 29.08.19 10:03

Mě to taky zajímalo kvůli životnímu prostředí, protože jsou koukala, jaký odpad tampony+vložky dělají. O zavedení jsem toho četla dost, většinou, že začátek byl boj. Proto mě zajímaly názory tady a vedla ta diskusi na podobné téma mi to připomněla. Jinak kopyto jsem taky, tak sbírám zkušenost, jestli by to pro mě vůbec bylo… :think:

Ijen
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 29.08.19 10:03

Pouzivala jsem lady cup a moon cup nekolik let bez problemu, mela jsem do nich jit driv, nez jsem se rozhoupala dorazil za chvili prechod. Predtim spis tampony, vlozky kdyz nebylo zbyti, nesnasela jsem je.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama