Zachování vejcovodu po mimoděložním těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

quera
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 13.04.18 13:49
Zachování vejcovodu po mimoděložním těhotenství

Ahoj, nejsem sice v té situaci, ale celý život mám strach právě z tohohle - mimoděložního těhotenství. Nejde jen o to, že miminko nebude, ale vezmou i polovinu naděje na další - tedy šance s 1 vejcovodem je teď vlastně poloviční a pokud se to opět pokazí… přirozeně už to nepůjde. Ale! Objevila jsem tento článek: https://www.babyweb.cz/boj-o-vejcovod
A tam se popisuje, že u nás neradi volí konzervativní léčbu, ale existuje. Podají něco podobného chemoterapii jednorázově, plod se vstřebá a vejcovod zůstane. Nemá s tím někdo zkušenosti? Paní už bohužel nepíše v článku, jak to dopadlo.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

MartinaCV
Kelišová 6125 příspěvků 13.04.18 14:05
@quera píše:
Ahoj, nejsem sice v té situaci, ale celý život mám strach právě z tohohle - mimoděložního těhotenství. Nejde jen o to, že miminko nebude, ale vezmou i polovinu naděje na další - tedy šance s 1 vejcovodem je teď vlastně poloviční a pokud se to opět pokazí… přirozeně už to nepůjde. Ale! Objevila jsem tento článek: https://www.babyweb.cz/boj-o-vejcovod
A tam se popisuje, že u nás neradi volí konzervativní léčbu, ale existuje. Podají něco podobného chemoterapii jednorázově, plod se vstřebá a vejcovod zůstane. Nemá s tím někdo zkušenosti? Paní už bohužel nepíše v článku, jak to dopadlo.

Dokonce existuje varianta transplantace - přenosu embrya z vejcovodu do dělohy. Na netu jsou k tomu články. Lékař se tam vyjadřoval, že nechápe, proč se to nedělá plošně. Jediný zádrhel je, že žena musí přesně vědět, kdy počala.
 https://hnutiprozivot.cz/…-tehotenstvi

Hledej na netu pod „ektopická gravidita transplantace“

MartinaCV
Kelišová 6125 příspěvků 13.04.18 14:09

https://www.lpp.sk/…ntace-embrii

quera
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 13.04.18 14:11
@MartinaCV píše:
Dokonce existuje varianta transplantace - přenosu embrya z vejcovodu do dělohy. Na netu jsou k tomu články. Lékař se tam vyjadřoval, že nechápe, proč se to nedělá plošně. Jediný zádrhel je, že žena musí přesně vědět, kdy počala.
https://hnutiprozivot.cz/…-tehotenstviHledej na netu pod „ektopická gravidita transplantace“

Také jsem to četla. Což už se jistě u nás vůbec nebude dělat, hádám. Vzhledem k tomu, že ženě úspěšně tají i tuhle možnost zachování vejcovodu, tak mi něco napovídá, že teda s transplantací embrya se žádná nemocnice zabývat moc nebude. Samozřejmě pokud je to včas. Kdyby už byl ten vejcovod prasklý, tam už asi jde o minuty, no…

MartinaCV
Kelišová 6125 příspěvků 13.04.18 14:18

Každopádně existuje určitá prevence - nechat si prohlídnout průchodnost vejcovodů. Mnohde to ještě dělají pod narkozou laparoskopicky, říznou do vejcovodu.. :zed: Gennet Letná to umí ambulantně, jako při gyn. vyšetření vstříknou spodem kontrastní látku a na obrazovce vidí kudy teče, zda jsou vejcovody průchozí a nehrozí tedy zachycení embrya na nějakém srůstu. Trvá to i s vypsáním zprávy lékařem 15 minut, bez řezání. :palec: Jmenuje se to HYFOSY.

histep
Závislačka 2785 příspěvků 13.04.18 14:29

@quera Jen vyvrátím, že s jedním vejcovodem je pouze poloviční šance na početí, je jen snížená. Pokud tam ten vejcovod chybí úplně, ten druhý se umí pro vajíčko natáhnout a vcucnout ho, napříč, taky.

quera
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 13.04.18 14:39
@MartinaCV píše:
Každopádně existuje určitá prevence - nechat si prohlídnout průchodnost vejcovodů. Mnohde to ještě dělají pod narkozou laparoskopicky, říznou do vejcovodu.. :zed: Gennet Letná to umí ambulantně, jako při gyn. vyšetření vstříknou spodem kontrastní látku a na obrazovce vidí kudy teče, zda jsou vejcovody průchozí a nehrozí tedy zachycení embrya na nějakém srůstu. Trvá to i s vypsáním zprávy lékařem 15 minut, bez řezání. :palec: Jmenuje se to HYFOSY.

Díky Martinko, to chci podstoupit a nikde mi to nechtějí udělat. Už vůbec ne bez partnera. Ráda bych si to klidně i zaplatila, ale prostě nechtějí. Díky za tip, mrknu na jejich stránky, ale moc nadějí si nedělám :oops:

quera
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 13.04.18 14:43
@histep píše:
@quera Jen vyvrátím, že s jedním vejcovodem je pouze poloviční šance na početí, je jen snížená. Pokud tam ten vejcovod chybí úplně, ten druhý se umí pro vajíčko natáhnout a vcucnout ho, napříč, taky.

Taky jsem to slyšela/četla. Ovšem asi jak u koho… Šance bohužel snížená je, o dost, známá bohužel díky tomu odebrání začala mít často anovulační cykly, ale jistě jsou i takové, které to mají normálně a i otěhotní přirozeně :andel: :kytka:

Anonymní  13.04.18 15:07

Znam 2 kamaradky plus sebe po mimodeloznim. Jedna kamaradka otehotnela 3 mesice po mimodeloznim, druha taky do par mesicu (nevim presne) a ja po 5 mesicich ;)
Nic neni ztracene ;) jedna z kamaradek ma po mimodeloznim uz deti 2 ;)

MartinaCV
Kelišová 6125 příspěvků 13.04.18 15:14
@quera píše:
Díky Martinko, to chci podstoupit a nikde mi to nechtějí udělat. Už vůbec ne bez partnera. Ráda bych si to klidně i zaplatila, ale prostě nechtějí. Díky za tip, mrknu na jejich stránky, ale moc nadějí si nedělám :oops:

Gennet na Letné v Praze je super, máme na emimino skupinu Gennet Praha a je to skupina těhotných, ne těch, co se to pořád nedaří. V Gennetu se daří a proč.. to by bylo na dlouhou debatu, chce se to začíst do diskuze. :)

quera
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 13.04.18 15:16
@Anonymní píše:
Znam 2 kamaradky plus sebe po mimodeloznim. Jedna kamaradka otehotnela 3 mesice po mimodeloznim, druha taky do par mesicu (nevim presne) a ja po 5 mesicich ;)
Nic neni ztracene ;) jedna z kamaradek ma po mimodeloznim uz deti 2 ;)

Bezva, tak to moc gratuluju :kytka:
Není nic ztracené, to je pravda, ale stejně bych radši to zachování vejcovodu… Snad tu někdo takovou zušenost má, i když se o ní moc neví. Teda u nás ne. V článku je, že v Británii se to dělá celkem dost, tak třeba tu bude nějaká dobrá duše odtud a řekne nám, že to bylo v pohodě a funguje to :andel: :oops:

MartinaCV
Kelišová 6125 příspěvků 13.04.18 15:16
@quera píše:
Taky jsem to slyšela/četla. Ovšem asi jak u koho… Šance bohužel snížená je, o dost, známá bohužel díky tomu odebrání začala mít často anovulační cykly, ale jistě jsou i takové, které to mají normálně a i otěhotní přirozeně :andel: :kytka:

Je mi 42 a půl, porodila jsem ve 41 letech první dítě. Po porodu začala zlobit ovulace. Několik měsíců problémy. Vše se normalizovalo ihned s nasazením Gynexu. Bylo tolik dobrých recenzí všude na netu, že jsem to prostě taky jen zkusila. Ovulace mi od té doby šlape jak hodinky přesně 14 den cyklu :palec: Růst folikulu je na utz opakovaně potvrzen jako pravidelný, 2 mm denně.

histep
Závislačka 2785 příspěvků 13.04.18 15:18
@quera píše:
Taky jsem to slyšela/četla. Ovšem asi jak u koho… Šance bohužel snížená je, o dost, známá bohužel díky tomu odebrání začala mít často anovulační cykly, ale jistě jsou i takové, které to mají normálně a i otěhotní přirozeně :andel: :kytka:

Odstranění vejcovodu nemá s anovulačními cykly nic společného. Anovulační cyklus je hormonální záležitost, řízení hormonů se děje v hypofýze a vaječnících. Vejcovod hormony neprodukuje, jeho chybění to nemůže zapříčinit.

quera
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 13.04.18 15:18
@MartinaCV píše:
Gennet na Letné v Praze je super, máme na emimino skupinu Gennet Praha a je to skupina těhotných, ne těch, co se to pořád nedaří. V Gennetu se daří a proč.. to by bylo na dlouhou debatu, chce se to začíst do diskuze. :)

O Gennetu jsem taky četla na jiném webu docela dobré věci, že hned netlačí do IVF jako jinde a nabízejí snad i nějaký Nativ apod, takže kdybych se rozhodovala, určitě tam. Ale kdybych chtěla zatím jen tohle vyšetření, než se vůbec budu snažit, abych jako pro sichr, tak to mi hádám neudělají :,( I tak děkuju, ať se daří :kytka: :*

MartinaCV
Kelišová 6125 příspěvků 13.04.18 15:19
@quera píše:
O Gennetu jsem taky četla na jiném webu docela dobré věci, že hned netlačí do IVF jako jinde a nabízejí snad i nějaký Nativ apod, takže kdybych se rozhodovala, určitě tam. Ale kdybych chtěla zatím jen tohle vyšetření, než se vůbec budu snažit, abych jako pro sichr, tak to mi hádám neudělají :,( I tak děkuju, ať se daří :kytka: :*

Nativy se dělají v Gennetu zcela běžně, ano. A hlavně jde o podmínky, o laboratoř, o genetiky, o embryology.. to je to podstatné.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Bosák v ofsajdu: Vyhrožuje kritikům, že z nich udělá blbce, přitom sám dělá hrubky

On si prostě nedá pokoj! Jaromír Bosák, hvězdný sporťák z České televize, na... číst dále >

Ani fekálie by vás neměly odradit! Proč je Dubrovník tak oblíbenou destinací?

Před pár dny tisíce českých turistů pobavila zpráva o tom, že chorvatské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Chození naostro patří k létu. Jaká jsou pro a proti?

Jsou ženy, které nenosí pod letním oblečením zhola nic. Je to příjemné, ale... číst dále >

Reklama