Záchrana mléčného zubu

Anonymní
5.9.21 15:01

Záchrana mléčného zubu

Ahoj, prosím, podělte se o zkušenosti. Jak probíhá záchrana mléčného zubu po úrazu, který způsobil jeho odumření? Dcerka (3,5 roku) si před necelým měsícem nešťastně vyrazila horní jedničku. Před týdnem na kontrole u zubařky vše ok. Jen zmínila, že kdyby ta druhá jednička začala šedivět (znak odumírání), máme přijít. Prý by ji otevřela a dala by se snad zachránit. V pátek jsem si všimla šedivění. Zítra budu zubarce samozřejmě volat, ale ráda bych :kytka: zjistila informace i od vás. Za jak dlouho po úrazu jste si všimli změny odstínu? Jak probíhalo ošetření? Bylo nutné umrtvení? Moc děkuji :kytka: Prosím o anonym - nechci, aby mě identifikovali dle popisu události známí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19855
5.9.21 15:26

Nedávno tu byla diskuze a já v ní panika nad šedivým zubem, hele je to měsíc sotva a zub zas zbělel! Tak nevěš hlavu a vůbec tam ženský psaly, že žádná katastrofa :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.21 15:54

@Bubla Bůčková Děkuju za podporu. Jsem z toho na prášky. Moje malá kočička :( Nepamatuješ si, prosím, název diskuse? Zkoušela jsem hledat před založením vlastní, ale nic extra mi nevybihlalo.

• Citovat
  • Nahlásit
19855
5.9.21 15:55

Hledala jsem na googlu šedivý nebo odumřelý zub a klasicky mi to hodilo epipi :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22348
5.9.21 16:17

Oběma dcerám zuby po úraze zešedivěly a pak zase zbělely. Té starší je pak dokonce museli trhat, protože senechtěly pustit, když rostly druhý zuby… Hned bych se na ošetření nehnala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.21 16:50

@Janli Děkuji, dám tomu ještě čas. Dcerka si na bolest nestěžuje. Budu to sledovat.

• Citovat
  • Nahlásit
3542
5.9.21 16:55
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím, podělte se o zkušenosti. Jak probíhá záchrana mléčného zubu po úrazu, který způsobil jeho odumření? Dcerka (3,5 roku) si před necelým měsícem nešťastně vyrazila horní jedničku. Před týdnem na kontrole u zubařky vše ok. Jen zmínila, že kdyby ta druhá jednička začala šedivět (znak odumírání), máme přijít. Prý by ji otevřela a dala by se snad zachránit. V pátek jsem si všimla šedivění. Zítra budu zubarce samozřejmě volat, ale ráda bych :kytka: zjistila informace i od vás. Za jak dlouho po úrazu jste si všimli změny odstínu? Jak probíhalo ošetření? Bylo nutné umrtvení? Moc děkuji :kytka: Prosím o anonym - nechci, aby mě identifikovali dle popisu události známí.

syn má jednu jedničku šedou, odumřelou, doktorka nám řekla, že pokud ho to nebolí, tak to nechá jak to je, má to už asi 3 roky…a nebolí ho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
944
5.9.21 17:08

Psala jsem už do minule diskuze. Dcera si narazila obe horní jedničky počátkem května. Obě zešedly asi za 14 dní až 3 tydny, jedna už je dnes díky bohu zase bílá. Druhá to odnesla, trochu se viklala, je šedivá a asi nezbělá. Možná bude muset pryč, dcera si už asi dvakrát stěžovala i na bolest. Nám Dr řekla, že se to nezachranuje, že pokud zešedne, odumře a dělá neplechu, trhá se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2243
5.9.21 18:12

Moje dcera si dva zuby rovnou vyrazila, mám je v peněžence, co bych dala za sediveni… syn si jednicky jen narazil, oba zesedively, čili odumrely. Zubarka s tím nedělala nic, jen to víc hlídala. Po asi roč a půl se mu tam udělal mini kaz mezi nimi. Zubarka z něj co nejvíc odvrtala a to bylo vše. Prý by se ten mezizubní kaz u mléčných mrtvých jedniček spravoval strašně složité a nejspíš by to ani nefungovalo, tak že se to bude hlídat, a kdyby ho to bolelo, tak to teprve zkusí spravit. No nebolelo ho nic, kaz se nezvetsoval a jedničky v 6 letech samy vypadly. Od kamarádky dceři se udělal kaz mezi jedničkama, jejich zubarka to ze stejných důvodu nechtěla spravit tak se taky čekalo. Holka ale to štěstí neměla, začalo se to zvětšovat, pak ji to už bolelo, takže oba zuby jí zubarka vytrhla, ta se o ošetření ani nepokousela. To je od nás vše, Víc zkušenosti snad mít nebudu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.21 22:23

Moc děkuji za vaše příspěvky. Ještě se zeptám. Má někdo zkušenost s mezerníkem?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat