Záchrana pleti - estetické zákroky

Anonymní
18.4.20 18:47

Záchrana pleti - estetické zákroky

Anonym - nemusí každý vědět, jak blbě se cítím a že plánuju estetický zákrok… prosím o radu ty z vás, které mají nejlíp osobní zkušenost (dobrou i špatnou) s nějakým estetickým zákrokem pro osvěžení stárnoucí pleti. Je mi přes 30 a po druhém porodu mam kůži na obličeji suchou, tenkou, vrásčitou zvadlou, rozšířené póry. Pleť mám citlivou a kosmetika mi vadí (dělá mi vyrážku). Po prvním porodu jsem zkoušela doplňky stravy od biosilu po imedeen a neudělalo to se mnou nic. Tak zvažuji nějaký zásah zvenku. Nemám rada jehly, takže botoxu, kys. hyaluronove apod.bych se radsi vyhnula. Možná nějaký laser? Ale jaký, kam, za kolik (praha)? Nebo neco jiného?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.4.20 19:13

Letos jsem byla na tekutých nitích, procedura skoro nebolestivá. Stálo to 11.500 a efekt žádný :,( Jinak kupuji kyselinu hyaluronovou v kapkách (poliká se) a s tím jsem spokojená.

• Citovat
  • Nahlásit
Lalelale
18.4.20 19:18

A ty nemůžeš používat ani hydratační krémy atd? To je na suchou pleť úplný základ. Zeptám se blbě, ale zkusilas i něco jiného než drogerkove značky typu vichy, dermacol atd? Z popisu mi přijde, že spíš potřebuješ najít kosmetiku, co ti sedne. Na estetické zákroky jsi velmi mladá.

• Citovat
  • Nahlásit
21875
18.4.20 19:23
@Lalelale píše:
A ty nemůžeš používat ani hydratační krémy atd? To je na suchou pleť úplný základ. Zeptám se blbě, ale zkusilas i něco jiného než drogerkove značky typu vichy, dermacol atd? Z popisu mi přijde, že spíš potřebuješ najít kosmetiku, co ti sedne. Na estetické zákroky jsi velmi mladá.

S tím souhlasím. Max. botox na vrásčité oblasti, aby se vrásky neprohlubovaly, ale základ jsou přípravky, které ti sednou. Ale pokud na necem trváš, tak začni konzultací na specializovanem pracovišti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7675
18.4.20 19:24

Mela jsem ted to same, pomohla mi az totalni zmena kosmetiky. Driv mi sedely oleje, ted absolutne vubec. Na plet potrebuju kyseliny (okyselit prostredi na pleti) a to jsem mela strasne citlivou, suchou, ale nekdy i dost pupinky (ne vylozene bolestive akne).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1892
18.4.20 19:27

V tvém případě bych spíš zkusila chemický peeling.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33786
18.4.20 19:28
@Anonymní píše:
Letos jsem byla na tekutých nitích, procedura skoro nebolestivá. Stálo to 11.500 a efekt žádný :,( Jinak kupuji kyselinu hyaluronovou v kapkách (poliká se) a s tím jsem spokojená.

tekuté nitě? Co to je? Niťový lifting jsou nitě svého druhu, ale opravdické, protahují se podkožím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 07:28
@Lalelale píše:
A ty nemůžeš používat ani hydratační krémy atd? To je na suchou pleť úplný základ. Zeptám se blbě, ale zkusilas i něco jiného než drogerkove značky typu vichy, dermacol atd? Z popisu mi přijde, že spíš potřebuješ najít kosmetiku, co ti sedne. Na estetické zákroky jsi velmi mladá.

Ano já vím, že jsem na to mladá. Hydratacni krémy mi dělají na pleti tu největší paseku, okamžitě se objeví perioralni dermatitida na půlce obličeje. Z toho důvodu se bojím i chemickeho peelingu, jak zmínil někdo níže. Nechci ve 30 vypadat o 10 let starší :(

Anonymní slunecnice: jaká kys. hyaluronova to je? Značka? - díky.

Myslela jsem na nějaký laser, kolagen nebo něco… aby to nebylo invazivní. Lifting myslim nepotrebuju, spíš tu pleť povzbudit, zpevnit.

• Citovat
  • Nahlásit
21875
19.4.20 09:08
@Anonymní píše:
Ano já vím, že jsem na to mladá. Hydratacni krémy mi dělají na pleti tu největší paseku, okamžitě se objeví perioralni dermatitida na půlce obličeje. Z toho důvodu se bojím i chemickeho peelingu, jak zmínil někdo níže. Nechci ve 30 vypadat o 10 let starší :(

Myslela jsem na nějaký laser, kolagen nebo něco… aby to nebylo invazivní. Lifting myslim nepotrebuju, spíš tu pleť povzbudit, zpevnit.

A dal co? Pokud o ní nebudeš pečovat, tak budeš za chvíli tam, kde jsi teď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7090
19.4.20 09:29
@Anonymní píše:

Pokud máš periorální dermatitidu, tak na nějaké zákroky zapomeň. Mám jí taky, ale teď zrovna není vidět. Po porodu jsem ale měla chuť celý svůj obličej hodit do popelnice. Co přesně si teď dáváš na obličej? Líčíš se? Máš hormonální antikoncepci? Jakou zubní pastu máš? S periorálkou musíš mít vážně hodně velkou trpělivost, abys jí dostala pod kontrolu. Žádný ze zmíněných zákroků ti pleť nezlepší. Spíš to bude o dost horší a skončíš na dermatologii, kde ti dají mastičky s kortikoidy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
19.4.20 09:44
@Anonymní píše:

Ajaj, nemám žádnou zkušenost, ale neexistuje někdo, kdo by ti mohl s tou nemocí pomoci a třeba najít padnoucí kosmetiku? Pokud nebudeš hydratovat, po jakemkoliv zákroku vlastně budeš dřív nebo později tam kdes byla, když máš suchou pleť.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 09:46
@fifinka609 píše:
Pokud máš periorální dermatitidu, tak na nějaké zákroky zapomeň. Mám jí taky, ale teď zrovna není vidět. Po porodu jsem ale měla chuť celý svůj obličej hodit do popelnice. Co přesně si teď dáváš na obličej? Líčíš se? Máš hormonální antikoncepci? Jakou zubní pastu máš? S periorálkou musíš mít vážně hodně velkou trpělivost, abys jí dostala pod kontrolu. Žádný ze zmíněných zákroků ti pleť nezlepší. Spíš to bude o dost horší a skončíš na dermatologii, kde ti dají mastičky s kortikoidy.

A jak tedy pecujes o pleť? Pastu mám dlouhodobe bez fluoru a mentolu. Kosmetiku nepoužívám žádnou už rok v rámci nulové léčby dermatitidy, která je teď víceméně zaléčená. Na radu dermatologa na to dávám černý čaj (obklad). Občas pouziju setrny prirodni peeling, tak jednou za 2 týdny. Pleť je dost vysusena, takže mažu čistým bambuckym maslem. Hydrataci - občas dám sérum, ale bojím se, aby se vyrážka zas nerozjela. Je to zoufalý, buď vyrážka, nebo vrásčitá zvadlá kůže :(

• Citovat
  • Nahlásit
7090
19.4.20 11:23
@Anonymní píše:
A jak tedy pecujes o pleť? Pastu mám dlouhodobe bez fluoru a mentolu. Kosmetiku nepoužívám žádnou už rok v rámci nulové léčby dermatitidy, která je teď víceméně zaléčená. Na radu dermatologa na to dávám černý čaj (obklad). Občas pouziju setrny prirodni peeling, tak jednou za 2 týdny. Pleť je dost vysusena, takže mažu čistým bambuckym maslem. Hydrataci - občas dám sérum, ale bojím se, aby se vyrážka zas nerozjela. Je to zoufalý, buď vyrážka, nebo vrásčitá zvadlá kůže :(

Asi to nechceš slyšet, ale ono to trvá strašně dlouho, než se ta pleť srovná. Ale nulovou terapii děláš dobře. Každému sedne něco jiného. Já třeba můžu na pleť jen 100% squalane, který dávám na mokrou pokožku a nechám uschnout volně. Už jsem toho vyzkoušela tolik, že bych si mohla otevřít drogerii. A po všech těch krémech z lékárny, co jsou bez konzervantů, parabenů, silikonů…Vichy, Bioderma, La Roche…po tom všem mi úplně hořel obličej a rozjelo se to neskutečně.
Tady ti vypíšu, co tak pomohlo:

• Jarischův roztok - celkem fajn, nejlíp si nechat namíchat bez konzervantů, ale ten vydrží jen chvilku. V létě dávám do rozprašovače a kropím obličej. Namáčím tím pleť i pod squalane
  • Ichtoxyl - pomáhá když je to rozjeté, ale je to hnus. Smrdí neskutečně. Pomáhá i na pupínky. Je z lékárny
  • Vitella ictamo - pomáhá, ale musí se mazat několik týdnů
  • chodit alespoň 1 x za 6 týdnů na kosmetiku na čištění (ruční + ultrazvukem) a říct, že máš periorálku. Tam můžeš ale teprve, až budeš zaléčená.
  • Stimulen - doplněk stravy, srovná hormony, ale to jen pokud se ti to rozjelo po vysazení antikoncepce a porodu.

Squalane - 100% bez příměsí. Hydratuje, zlepšuje pleť a pro mě šok, že ho snáším.

Co mě překvapilo, že to hrozně zhoršilo:

• Bioderma Sensibio micelárka - hořel mi obličej
  • různé oleje - levandulový, olivový, kokosový, dokonce i konopný. Vždy pár dní super a pak se to zase rozjelo

Teď občas mažu Ordinary vitamin C ten bez silikonů, ale to chce být úplně zaléčená, jinak šťípe a zhoršilo by se ti to.

Když si na něco vzpomenu, tak ještě dopíšu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 11:48

@fifinka609 díky moc, většinu z toho jsem vyzkoušela taky se stejnými výsledky (micelarka hrozny, cokoli hydratacniho hrozny). Jarisch nepomohl ani neuskodil, stejně tak vitella. Je to uz dlouho, co jsem je pouzivala. Aktuálně pomáhá ten černý čaj. Poradil mi to doktor: uvařit sackovy caj, nechat sáček zchladnout a poťupkat místa s dermatitidou (i zaléčenou). Výsledek je vidět za pár dní, zklidní se.
Kouknu se na ichtoxyl a squalane, ten neznám.
S kosmetikou mám blbou zkušenost. Ruční cisteni nebo napařování mi dermatitidu vždy rozjelo. Málokterá kosmeticka si odpustí masky a krémy, vždy tvrdily, jak je to jemné a bla bla bla. A já pak řešila nasledky pul roku. Zkusila jsem i ultrazvukovou spachtli, ale ta mi neprisla účinná. Hlavně myslim, ze mi chybi vyziva a hydratace, ale nesnesu gely, oleje, krémy, nic. Ani maskovat makeupem to nemůžu. Zvazim jeste nejake ty doplnky stravy…

• Citovat
  • Nahlásit
7090
19.4.20 13:48

Ještě jsem si vzpomněla, že snáším sypký minerální make-up. Používám hlavně v létě, protože má faktor. Míchám si ho sama, ale i kupovaný od Lily Lolo jsem snesla. Namočím obličej, nanesu squalane, nechám vstřebat a pak nanesu ten make-up.
Taky snesu masku z kaolinu-jen kaolin+převařená voda, někdy přidám zinek.
Vše se dá koupit na internetu i ty složky na make-up

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat